Croonen wijst Gent en Antwerp terecht: "Elke club vindt dat ze te weinig krijgt"

626 stemmen
Croonen wijst Gent en Antwerp terecht:

De onderhandelingen over het nieuwe mediacontract zijn met een enorme sisser afgelopen, want AA Gent en Antwerp beslisten om niet mee te stappen in de deal die gesloten werd met Eleven Sports. De twee clubs zijn niet tevreden over de verdeelsleutel van de tv-gelden en dus zit de Pro League met een groot probleem.


"Uiteindelijk moet elke club zijn akkoord geven over de individuele verkoop van zijn rechten. 22 clubs hebben dat vandaag gedaan, 2 clubs (Antwerp en Gent) hebben beslist dat niet te doen", uit Peter Croonen, voorzitter van de Pro League, zijn ontgoocheling bij Sporza. "We zijn ver geraakt, maar helaas niet tot op het einde. We kunnen de rechten op dit moment dus niet collectief toekennen. Het proces wordt nu enorm complex, maar we doen voort om het alsnog nog te laten lukken."

De ergernissen van Gent en Antwerp kunnen bij hem op weinig begrip rekenen. "Elke club vindt vanuit zijn perspectief dat hij te weinig krijgt. 22 clubs konden daar overheen stappen voor het collectieve goed, 2 clubs niet. Er zijn nochtans voor beide clubs heel veel argumenten die dit akkoord toch aanvaardbaar maken. Ik betreur dan ook dat we dit historische moment niet met 24 konden pakken."

Antwerp schopte met name stennis omdat het een pak minder zou krijgen dan de G5, maar vindt dat het zich daar wel mee kan meten. "Antwerp heeft terecht de ambitie voor de G5. Het heeft misschien nog 2, 3 of 4 jaar nodig om daartoe toe treden. Vroeg of laat zal dat wel gebeuren", besluit Croonen.

LEES OOK: 'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

Is zijn ergernis terecht?

Meest recent

'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

50
50
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

280
280
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

141
141
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

292
292
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

121
121
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

93
93
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

305
305
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

34
34
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

419
419
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

81
81
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

283
283
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

514
514
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

63
63
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

211
211
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

344
344
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

555
555
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

436
436
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

186
186
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

93
93
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

430
430
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

222
222
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

519
519
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

146
146

Meer sportnieuws