Croonen wijst Gent en Antwerp terecht: "Elke club vindt dat ze te weinig krijgt"

door
Croonen wijst Gent en Antwerp terecht:

De onderhandelingen over het nieuwe mediacontract zijn met een enorme sisser afgelopen, want AA Gent en Antwerp beslisten om niet mee te stappen in de deal die gesloten werd met Eleven Sports. De twee clubs zijn niet tevreden over de verdeelsleutel van de tv-gelden en dus zit de Pro League met een groot probleem.


"Uiteindelijk moet elke club zijn akkoord geven over de individuele verkoop van zijn rechten. 22 clubs hebben dat vandaag gedaan, 2 clubs (Antwerp en Gent) hebben beslist dat niet te doen", uit Peter Croonen, voorzitter van de Pro League, zijn ontgoocheling bij Sporza. "We zijn ver geraakt, maar helaas niet tot op het einde. We kunnen de rechten op dit moment dus niet collectief toekennen. Het proces wordt nu enorm complex, maar we doen voort om het alsnog nog te laten lukken."

De ergernissen van Gent en Antwerp kunnen bij hem op weinig begrip rekenen. "Elke club vindt vanuit zijn perspectief dat hij te weinig krijgt. 22 clubs konden daar overheen stappen voor het collectieve goed, 2 clubs niet. Er zijn nochtans voor beide clubs heel veel argumenten die dit akkoord toch aanvaardbaar maken. Ik betreur dan ook dat we dit historische moment niet met 24 konden pakken."

Antwerp schopte met name stennis omdat het een pak minder zou krijgen dan de G5, maar vindt dat het zich daar wel mee kan meten. "Antwerp heeft terecht de ambitie voor de G5. Het heeft misschien nog 2, 3 of 4 jaar nodig om daartoe toe treden. Vroeg of laat zal dat wel gebeuren", besluit Croonen.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Is zijn ergernis terecht?

Meest recent

Smaakmaker kondigt zomers vertrek bij Club aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

7
7
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

59
59
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

38
38
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

49
49
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

183
183
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

314
314
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

136
136
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

92
92
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

344
344
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

422
422
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

97
97
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

70
70
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

256
256
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

508
508
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

240
240
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

418
418
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

217
217
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

164
164
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

238
238
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

422
422
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

158
158
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

651
651
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

241
241
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

197
197
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

190
190

Meer sportnieuws