Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

3861
Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

Er werd erg pittig onderhandeld en de beslissing werd meermaals uitgesteld, maar er lijkt nu toch een akkoord in de maak omtrent de verkoop van de televisierechten van het Belgische voetbal. Zo heeft het er alle schijn van dat Eleven Sports als grote winnaar uit de bus zal komen. Normaal gezien wordt daar woensdag over gestemd op de Algemene Vergadering van de Pro League.


In totaal zou Eleven zo'n 103 miljoen euro op tafel leggen voor de televisierechten, goed nieuws dus voor de club. En voor de kijker lijkt er in principe niet zoveel te gaan veranderen. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Eleven wellicht een nieuwe zender voor het Belgische voetbal zal opstarten en die vervolgens te koop zal aanbieden aan de operatoren zoals Telenet en Proximus. Iets wat nu ook al wordt gedaan met onder meer de Serie A, La Liga en Bundesliga. De verwachting is dan ook dat de operatoren zonder veel problemen zullen meegaan in dat verhaal.

Een goede zaak voor de kijker, zo kunnen de abonnementen en decoders gewoon behouden blijven. Qua omkadering van de wedstrijden mogen dan weer wel de nodige veranderingen verwacht worden. Met onder meer Gilles De Bilde, Timmy Simons, Hein Vanhaezebrouck, Filip Daems, Walter Baseggio, ... waren al heel wat bekende analisten/co-commentatoren aan de slag bij Eleven en dat team zal allicht nog uitgebreid worden met oog op het Belgische voetbal. Bovendien is het niet ondenkbaar dat bepaalde topwedstrijden ook te zien gaan zijn op de traditionele kanalen van pakweg Play Sports, wat nu ook al het geval is met belangrijke buitenlandse wedstrijden.

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Een goede zaak dat Eleven met de rechten aan de haal gaat?

Meest recent

Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

11
11
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

4
4
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

55
55
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

53
53
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

39
39
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

16
16
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

105
105
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

35
35
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

218
218
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

103
103
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

233
233
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

58
58
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

51
51
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217

Meer sportnieuws