Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

door
Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

Er werd erg pittig onderhandeld en de beslissing werd meermaals uitgesteld, maar er lijkt nu toch een akkoord in de maak omtrent de verkoop van de televisierechten van het Belgische voetbal. Zo heeft het er alle schijn van dat Eleven Sports als grote winnaar uit de bus zal komen. Normaal gezien wordt daar woensdag over gestemd op de Algemene Vergadering van de Pro League.


In totaal zou Eleven zo'n 103 miljoen euro op tafel leggen voor de televisierechten, goed nieuws dus voor de club. En voor de kijker lijkt er in principe niet zoveel te gaan veranderen. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Eleven wellicht een nieuwe zender voor het Belgische voetbal zal opstarten en die vervolgens te koop zal aanbieden aan de operatoren zoals Telenet en Proximus. Iets wat nu ook al wordt gedaan met onder meer de Serie A, La Liga en Bundesliga. De verwachting is dan ook dat de operatoren zonder veel problemen zullen meegaan in dat verhaal.

Een goede zaak voor de kijker, zo kunnen de abonnementen en decoders gewoon behouden blijven. Qua omkadering van de wedstrijden mogen dan weer wel de nodige veranderingen verwacht worden. Met onder meer Gilles De Bilde, Timmy Simons, Hein Vanhaezebrouck, Filip Daems, Walter Baseggio, ... waren al heel wat bekende analisten/co-commentatoren aan de slag bij Eleven en dat team zal allicht nog uitgebreid worden met oog op het Belgische voetbal. Bovendien is het niet ondenkbaar dat bepaalde topwedstrijden ook te zien gaan zijn op de traditionele kanalen van pakweg Play Sports, wat nu ook al het geval is met belangrijke buitenlandse wedstrijden.

LEES OOK: Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Een goede zaak dat Eleven met de rechten aan de haal gaat?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

11
11
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

197
197
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

150
150
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

74
74
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

415
415
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

65
65
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

233
233
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

244
244
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

486
486
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

718
718
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

681
681
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

333
333
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

284
284
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

537
537
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

331
331
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

248
248
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

355
355
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

713
713
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

386
386
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2381
2381
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws