Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

door
Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

Er werd erg pittig onderhandeld en de beslissing werd meermaals uitgesteld, maar er lijkt nu toch een akkoord in de maak omtrent de verkoop van de televisierechten van het Belgische voetbal. Zo heeft het er alle schijn van dat Eleven Sports als grote winnaar uit de bus zal komen. Normaal gezien wordt daar woensdag over gestemd op de Algemene Vergadering van de Pro League.


In totaal zou Eleven zo'n 103 miljoen euro op tafel leggen voor de televisierechten, goed nieuws dus voor de club. En voor de kijker lijkt er in principe niet zoveel te gaan veranderen. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Eleven wellicht een nieuwe zender voor het Belgische voetbal zal opstarten en die vervolgens te koop zal aanbieden aan de operatoren zoals Telenet en Proximus. Iets wat nu ook al wordt gedaan met onder meer de Serie A, La Liga en Bundesliga. De verwachting is dan ook dat de operatoren zonder veel problemen zullen meegaan in dat verhaal.

Een goede zaak voor de kijker, zo kunnen de abonnementen en decoders gewoon behouden blijven. Qua omkadering van de wedstrijden mogen dan weer wel de nodige veranderingen verwacht worden. Met onder meer Gilles De Bilde, Timmy Simons, Hein Vanhaezebrouck, Filip Daems, Walter Baseggio, ... waren al heel wat bekende analisten/co-commentatoren aan de slag bij Eleven en dat team zal allicht nog uitgebreid worden met oog op het Belgische voetbal. Bovendien is het niet ondenkbaar dat bepaalde topwedstrijden ook te zien gaan zijn op de traditionele kanalen van pakweg Play Sports, wat nu ook al het geval is met belangrijke buitenlandse wedstrijden.

LEES OOK: Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

Een goede zaak dat Eleven met de rechten aan de haal gaat?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

18
18
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

40
40
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

65
65
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

23
23
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

113
113
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

50
50
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

104
104
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

58
58
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

106
106
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

545
545
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

165
165
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

440
440
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

83
83
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

471
471
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

131
131
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

135
135
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

273
273
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

804
804
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

223
223

Meer sportnieuws