Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

door
Belgisch voetbal naar Eleven: dit verandert allicht voor de kijker

Er werd erg pittig onderhandeld en de beslissing werd meermaals uitgesteld, maar er lijkt nu toch een akkoord in de maak omtrent de verkoop van de televisierechten van het Belgische voetbal. Zo heeft het er alle schijn van dat Eleven Sports als grote winnaar uit de bus zal komen. Normaal gezien wordt daar woensdag over gestemd op de Algemene Vergadering van de Pro League.


In totaal zou Eleven zo'n 103 miljoen euro op tafel leggen voor de televisierechten, goed nieuws dus voor de club. En voor de kijker lijkt er in principe niet zoveel te gaan veranderen. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Eleven wellicht een nieuwe zender voor het Belgische voetbal zal opstarten en die vervolgens te koop zal aanbieden aan de operatoren zoals Telenet en Proximus. Iets wat nu ook al wordt gedaan met onder meer de Serie A, La Liga en Bundesliga. De verwachting is dan ook dat de operatoren zonder veel problemen zullen meegaan in dat verhaal.

Een goede zaak voor de kijker, zo kunnen de abonnementen en decoders gewoon behouden blijven. Qua omkadering van de wedstrijden mogen dan weer wel de nodige veranderingen verwacht worden. Met onder meer Gilles De Bilde, Timmy Simons, Hein Vanhaezebrouck, Filip Daems, Walter Baseggio, ... waren al heel wat bekende analisten/co-commentatoren aan de slag bij Eleven en dat team zal allicht nog uitgebreid worden met oog op het Belgische voetbal. Bovendien is het niet ondenkbaar dat bepaalde topwedstrijden ook te zien gaan zijn op de traditionele kanalen van pakweg Play Sports, wat nu ook al het geval is met belangrijke buitenlandse wedstrijden.

LEES OOK: Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Een goede zaak dat Eleven met de rechten aan de haal gaat?

Meest recent

Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

7
7
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

117
117
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

165
165
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

110
110
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

67
67
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

205
205
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

205
205
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

109
109
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

407
407
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

200
200
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

147
147
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

162
162
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

323
323
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

359
359
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

84
84
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

56
56
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

258
258
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

75
75
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

197
197
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

113
113
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

550
550

Meer sportnieuws