'Witte rook rond tv-contract: "Eleven Sports betaalt recordsom"'

door
'Witte rook rond tv-contract:

Er is nog steeds geen duidelijkheid over het nieuwe tv-contract voor het Belgische voetbal, want de voorbije dagen konden de clubs in de Pro League geen akkoord vinden over een nieuwe deal. De redenen voor de moeizame onderhandelingen komen de voorbije dagen alsmaar meer naar buiten.


Zo weet De Standaard dat Eleven Sports het hoogste bod uitbracht en bereid is om 103 imiljoen euro te betalen. Dat bedrag is voor alle clubs aanvaardbaar. Enkel AA Gent ligt nog dwars, omdat zij op een som van 120 miljoen euro mikken. Maar de voornaamste reden voor het afspringen van een deal bleek de verdeelsleutel.

Zo zouden de G5 zich nogal gulzig getoond hebben. Zij zouden de voltallige meerwaarde ten opzichte van het vorige contract - dat 80 miljoen euro opleverde - voor zichzelf willen houden hebben. Daar waren de kleine clubs uiteraard niet mee akkoord. Zij willen 20 procent van de meeropbrengst, maar dat ziet de G5 dan weer niet zitten.

UPDATE 10/02 - 19u41
Ondanks de moeizame onderhandelingen zou er nu toch een akkoord gevonden zijn omtrent het tv-contract. Zo weet Le Soir dat het bod van Eleven Sports aanvaard is door alle partijen. Het mediabedrijf telt in totaal 103 miljoen euro neer voor de tv-rechten. Dat is een recordbedrag. Voor de voetbalfans zal dit betekenen dat alle wedstrijden zullen worden uitgezonden worden op Eleven Sports. Al heeft men wel nog steeds het recht om bepaalde wedstrijden door te verkopen aan andere zenders.

Eleven Sports zal de rechten bezitten voor een periode van vijf jaar. Volgens de krant zal de Raad van Bestuur van de Jupiler Pro League woensdag de beslissing publiek bekendmaken. 

LEES OOK: Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

Hadden de Belgische clubs meer geld moeten eisen voor de rechten?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

8
8
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

45
45
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

31
31
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

70
70
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

202
202
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

171
171
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

190
190
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

452
452
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

351
351
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

247
247
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

376
376
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

98
98
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

79
79
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

51
51
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

156
156
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

53
53
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

98
98
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

74
74
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

81
81
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

114
114
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

247
247
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

323
323

Meer sportnieuws