'Witte rook rond tv-contract: "Eleven Sports betaalt recordsom"'

door
'Witte rook rond tv-contract:

Er is nog steeds geen duidelijkheid over het nieuwe tv-contract voor het Belgische voetbal, want de voorbije dagen konden de clubs in de Pro League geen akkoord vinden over een nieuwe deal. De redenen voor de moeizame onderhandelingen komen de voorbije dagen alsmaar meer naar buiten.


Zo weet De Standaard dat Eleven Sports het hoogste bod uitbracht en bereid is om 103 imiljoen euro te betalen. Dat bedrag is voor alle clubs aanvaardbaar. Enkel AA Gent ligt nog dwars, omdat zij op een som van 120 miljoen euro mikken. Maar de voornaamste reden voor het afspringen van een deal bleek de verdeelsleutel.

Zo zouden de G5 zich nogal gulzig getoond hebben. Zij zouden de voltallige meerwaarde ten opzichte van het vorige contract - dat 80 miljoen euro opleverde - voor zichzelf willen houden hebben. Daar waren de kleine clubs uiteraard niet mee akkoord. Zij willen 20 procent van de meeropbrengst, maar dat ziet de G5 dan weer niet zitten.

UPDATE 10/02 - 19u41
Ondanks de moeizame onderhandelingen zou er nu toch een akkoord gevonden zijn omtrent het tv-contract. Zo weet Le Soir dat het bod van Eleven Sports aanvaard is door alle partijen. Het mediabedrijf telt in totaal 103 miljoen euro neer voor de tv-rechten. Dat is een recordbedrag. Voor de voetbalfans zal dit betekenen dat alle wedstrijden zullen worden uitgezonden worden op Eleven Sports. Al heeft men wel nog steeds het recht om bepaalde wedstrijden door te verkopen aan andere zenders.

Eleven Sports zal de rechten bezitten voor een periode van vijf jaar. Volgens de krant zal de Raad van Bestuur van de Jupiler Pro League woensdag de beslissing publiek bekendmaken. 

LEES OOK: CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Hadden de Belgische clubs meer geld moeten eisen voor de rechten?

Meest recent

Charleroi in kwartfinales Croky Cup, verlenging in Genk-RSCA

Sporting Charleroi heeft zich al zevende ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Belgische ...

22
22
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

15
15
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

38
38
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

342
342
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

116
116
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

369
369
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

83
83
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

354
354
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

487
487
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

300
300
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

239
239
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

145
145
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

367
367
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

295
295
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

494
494
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

43
43
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

401
401
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

229
229
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

413
413
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

518
518
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

292
292
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

161
161
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

85
85

Meer sportnieuws