'Witte rook rond tv-contract: "Eleven Sports betaalt recordsom"'

door
'Witte rook rond tv-contract:

Er is nog steeds geen duidelijkheid over het nieuwe tv-contract voor het Belgische voetbal, want de voorbije dagen konden de clubs in de Pro League geen akkoord vinden over een nieuwe deal. De redenen voor de moeizame onderhandelingen komen de voorbije dagen alsmaar meer naar buiten.


Zo weet De Standaard dat Eleven Sports het hoogste bod uitbracht en bereid is om 103 imiljoen euro te betalen. Dat bedrag is voor alle clubs aanvaardbaar. Enkel AA Gent ligt nog dwars, omdat zij op een som van 120 miljoen euro mikken. Maar de voornaamste reden voor het afspringen van een deal bleek de verdeelsleutel.

Zo zouden de G5 zich nogal gulzig getoond hebben. Zij zouden de voltallige meerwaarde ten opzichte van het vorige contract - dat 80 miljoen euro opleverde - voor zichzelf willen houden hebben. Daar waren de kleine clubs uiteraard niet mee akkoord. Zij willen 20 procent van de meeropbrengst, maar dat ziet de G5 dan weer niet zitten.

UPDATE 10/02 - 19u41
Ondanks de moeizame onderhandelingen zou er nu toch een akkoord gevonden zijn omtrent het tv-contract. Zo weet Le Soir dat het bod van Eleven Sports aanvaard is door alle partijen. Het mediabedrijf telt in totaal 103 miljoen euro neer voor de tv-rechten. Dat is een recordbedrag. Voor de voetbalfans zal dit betekenen dat alle wedstrijden zullen worden uitgezonden worden op Eleven Sports. Al heeft men wel nog steeds het recht om bepaalde wedstrijden door te verkopen aan andere zenders.

Eleven Sports zal de rechten bezitten voor een periode van vijf jaar. Volgens de krant zal de Raad van Bestuur van de Jupiler Pro League woensdag de beslissing publiek bekendmaken. 

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Hadden de Belgische clubs meer geld moeten eisen voor de rechten?

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

3
3
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

42
42
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

79
79
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

81
81
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

147
147
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

105
105
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

42
42
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

86
86
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

274
274
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

118
118
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

66
66
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

463
463
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

283
283
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

642
642
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

87
87
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

154
154
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

454
454
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

387
387
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

190
190
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

198
198
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

150
150
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

122
122
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

535
535
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

100
100

Meer sportnieuws