'Witte rook rond tv-contract: "Eleven Sports betaalt recordsom"'

1464 stemmen
'Witte rook rond tv-contract:

Er is nog steeds geen duidelijkheid over het nieuwe tv-contract voor het Belgische voetbal, want de voorbije dagen konden de clubs in de Pro League geen akkoord vinden over een nieuwe deal. De redenen voor de moeizame onderhandelingen komen de voorbije dagen alsmaar meer naar buiten.


Zo weet De Standaard dat Eleven Sports het hoogste bod uitbracht en bereid is om 103 imiljoen euro te betalen. Dat bedrag is voor alle clubs aanvaardbaar. Enkel AA Gent ligt nog dwars, omdat zij op een som van 120 miljoen euro mikken. Maar de voornaamste reden voor het afspringen van een deal bleek de verdeelsleutel.

Zo zouden de G5 zich nogal gulzig getoond hebben. Zij zouden de voltallige meerwaarde ten opzichte van het vorige contract - dat 80 miljoen euro opleverde - voor zichzelf willen houden hebben. Daar waren de kleine clubs uiteraard niet mee akkoord. Zij willen 20 procent van de meeropbrengst, maar dat ziet de G5 dan weer niet zitten.

UPDATE 10/02 - 19u41
Ondanks de moeizame onderhandelingen zou er nu toch een akkoord gevonden zijn omtrent het tv-contract. Zo weet Le Soir dat het bod van Eleven Sports aanvaard is door alle partijen. Het mediabedrijf telt in totaal 103 miljoen euro neer voor de tv-rechten. Dat is een recordbedrag. Voor de voetbalfans zal dit betekenen dat alle wedstrijden zullen worden uitgezonden worden op Eleven Sports. Al heeft men wel nog steeds het recht om bepaalde wedstrijden door te verkopen aan andere zenders.

Eleven Sports zal de rechten bezitten voor een periode van vijf jaar. Volgens de krant zal de Raad van Bestuur van de Jupiler Pro League woensdag de beslissing publiek bekendmaken. 

LEES OOK: Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Hadden de Belgische clubs meer geld moeten eisen voor de rechten?

Meest recent

Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

35
35
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

47
47
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

218
218
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

276
276
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

64
64
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

172
172
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

99
99
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

80
80
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

180
180
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

271
271
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

390
390
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

191
191
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

571
571
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

63
63
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

359
359
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

258
258
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

390
390
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

265
265
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

182
182
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

234
234
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

178
178
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

668
668
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

104
104
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

54
54

Meer sportnieuws