Financial Fair Play: KBVB deelt 5 boetes uit, Anderlecht hekkensluiter

door
Financial Fair Play: KBVB deelt 5 boetes uit, Anderlecht hekkensluiter

Vroeger kon een rijke zakenman zijn succes bij een voetbalploeg afkopen, maar sinds de invoering van de Financial Fair Play is dat niet langer (volledig) mogelijk. Om het systeem optimaal te laten werken, is evenwel ook enige transparantie nodig. Daarom kwam de Licentiecommissie van de KBVB naar buiten met de resultaten voor het boekjaar dat afgesloten werd op 30 juni 2019.


Daaruit blijkt dat Club Brugge zich, dankzij een positieve nettobalans van ongeveer 7 miljoen, met ruime voorsprong de primus van de klas mag noemen. Het podium wordt daarna verrassend genoeg vervolledigd door Charleroi (+3,8 miljoen) en STVV (+1,1 miljoen), vervolgens laten alleen nog AA Gent en Waasland-Beveren geen rode cijfers noteren. De algemene toestand valt dan ook gerust schrijnend te noemen: in totaal boekte het Belgisch profvoetbal, inclusief de acht clubs uit 1B dus, een recordverlies van maar liefst 87 (!) miljoen. 

Hekkensluiter van de ellenlange lijst aan teams die niet rondkomen is Anderlecht, dat een negatief saldo van bijna 26 miljoen torst. Ook OH Leuven (-13 miljoen), Antwerp (-10 miljoen), KV Oostende (-9 miljoen) en KV Mechelen (-8 miljoen) gaan flink de mist in, Standard zit eveneens vijf miljoen in het rood. Het kleinere tekort van Genk (-1,5 miljoen) houdt dan weer nog geen rekening met de recente vertrekkers. Tot slot kregen vijf clubs een boete wegens het laattijdig indienen van hun dossier: AA Gent (€ 2.500), Lommel (€ 67.500), KV Mechelen (€ 10.000), Roeselare (€ 2.500) en Zulte Waregem (€ 62.500).


LEES OOK: 'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

Het invoeren van de FFP was een goede zaak voor het Belgisch voetbal

Meest recent

Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

19
19
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

40
40
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

52
52
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

128
128
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

307
307
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

88
88
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

346
346
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

210
210
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

196
196
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

486
486
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

356
356
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

91
91
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

192
192
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

241
241
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

145
145
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

118
118
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

489
489
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

200
200
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

328
328
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

370
370
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

233
233
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

213
213
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

452
452

Meer sportnieuws