Financial Fair Play: KBVB deelt 5 boetes uit, Anderlecht hekkensluiter

952 stemmen
Financial Fair Play: KBVB deelt 5 boetes uit, Anderlecht hekkensluiter

Vroeger kon een rijke zakenman zijn succes bij een voetbalploeg afkopen, maar sinds de invoering van de Financial Fair Play is dat niet langer (volledig) mogelijk. Om het systeem optimaal te laten werken, is evenwel ook enige transparantie nodig. Daarom kwam de Licentiecommissie van de KBVB naar buiten met de resultaten voor het boekjaar dat afgesloten werd op 30 juni 2019.


Daaruit blijkt dat Club Brugge zich, dankzij een positieve nettobalans van ongeveer 7 miljoen, met ruime voorsprong de primus van de klas mag noemen. Het podium wordt daarna verrassend genoeg vervolledigd door Charleroi (+3,8 miljoen) en STVV (+1,1 miljoen), vervolgens laten alleen nog AA Gent en Waasland-Beveren geen rode cijfers noteren. De algemene toestand valt dan ook gerust schrijnend te noemen: in totaal boekte het Belgisch profvoetbal, inclusief de acht clubs uit 1B dus, een recordverlies van maar liefst 87 (!) miljoen. 

Hekkensluiter van de ellenlange lijst aan teams die niet rondkomen is Anderlecht, dat een negatief saldo van bijna 26 miljoen torst. Ook OH Leuven (-13 miljoen), Antwerp (-10 miljoen), KV Oostende (-9 miljoen) en KV Mechelen (-8 miljoen) gaan flink de mist in, Standard zit eveneens vijf miljoen in het rood. Het kleinere tekort van Genk (-1,5 miljoen) houdt dan weer nog geen rekening met de recente vertrekkers. Tot slot kregen vijf clubs een boete wegens het laattijdig indienen van hun dossier: AA Gent (€ 2.500), Lommel (€ 67.500), KV Mechelen (€ 10.000), Roeselare (€ 2.500) en Zulte Waregem (€ 62.500).


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Het invoeren van de FFP was een goede zaak voor het Belgisch voetbal

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

47
47
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

87
87
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

59
59
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

89
89
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

368
368
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

207
207
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

123
123
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

756
756
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

351
351
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

578
578
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1014
1014
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws