Straffe sprint: hoe David nog Doku voorbij snelde

374
Straffe sprint: hoe David nog Doku voorbij snelde

AA Gent vatte de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht vrijdagavond aan als grote favoriet, maar kon die rol uiteindelijk niet waarmaken. De wedstrijd eindigde op 1-1, al had Paars-Wit in de slotfase zelfs nog de kans om de drie punten nog mee naar huis te nemen.


Naar het einde van de wedstrijd toe namen de Brusselaars namelijk de overhand, zo zag ook Buffalo-coach Jess Thorup. "Normaal gezien kunnen we in de laatste 20 minuten nog powerplay ontwikkelen, maar dat lukte vandaag niet. We leken moe op het einde en dat verraste mij een beetje", aldus de Deense coach. Helemaal op het einde was zelfs nog een straffe spurt nodig van Jonathan David om de nederlaag af te wenden. "Die verdedigende sprint van David was ongelofelijk. Het toont aan dat hij er alles aan wou doen om een nederlaag te voorkomen. Zoiets doen als spits, dat zegt veel over een jonge speler."

UPDATE 09/02
Intussen kwam RTBF met een analyse van David zijn inspanning op de proppen. Het Waalse medium berekende dat de Canadees bijna het volledige terrein overliep – 97 meter om precies te zijn – en daarbij een pieksnelheid van 33 km/uur behaalde. Nog geen Usain Bolt-cijfers uiteraard, en ook collega's als Kylian Mbappé en Cristiano Ronaldo doen nóg sneller. Richting het doel van de tegenstander, dan wel te verstaan. Dat David na een zware wedstrijd nog zulk een sprint naar achteren uit zijn lijf wist te trekken, is dan ook uiterst indrukwekkend. En broodnodig, want Jérémy Doku haal je anders niet meer terug.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

David is de meest waardevolle speler in heel de JPL

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

4
4
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

29
29
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

54
54
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

35
35
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

27
27
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

116
116
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

56
56
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

114
114
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

152
152
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

39
39
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

63
63
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

283
283
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

216
216
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

158
158
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

865
865
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

341
341
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

129
129
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

195
195
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

224
224
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

274
274
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

599
599
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

277
277
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

261
261
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77

Meer sportnieuws