Straffe sprint: hoe David nog Doku voorbij snelde

374 stemmen
Straffe sprint: hoe David nog Doku voorbij snelde

AA Gent vatte de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht vrijdagavond aan als grote favoriet, maar kon die rol uiteindelijk niet waarmaken. De wedstrijd eindigde op 1-1, al had Paars-Wit in de slotfase zelfs nog de kans om de drie punten nog mee naar huis te nemen.


Naar het einde van de wedstrijd toe namen de Brusselaars namelijk de overhand, zo zag ook Buffalo-coach Jess Thorup. "Normaal gezien kunnen we in de laatste 20 minuten nog powerplay ontwikkelen, maar dat lukte vandaag niet. We leken moe op het einde en dat verraste mij een beetje", aldus de Deense coach. Helemaal op het einde was zelfs nog een straffe spurt nodig van Jonathan David om de nederlaag af te wenden. "Die verdedigende sprint van David was ongelofelijk. Het toont aan dat hij er alles aan wou doen om een nederlaag te voorkomen. Zoiets doen als spits, dat zegt veel over een jonge speler."

UPDATE 09/02
Intussen kwam RTBF met een analyse van David zijn inspanning op de proppen. Het Waalse medium berekende dat de Canadees bijna het volledige terrein overliep – 97 meter om precies te zijn – en daarbij een pieksnelheid van 33 km/uur behaalde. Nog geen Usain Bolt-cijfers uiteraard, en ook collega's als Kylian Mbappé en Cristiano Ronaldo doen nóg sneller. Richting het doel van de tegenstander, dan wel te verstaan. Dat David na een zware wedstrijd nog zulk een sprint naar achteren uit zijn lijf wist te trekken, is dan ook uiterst indrukwekkend. En broodnodig, want Jérémy Doku haal je anders niet meer terug.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

David is de meest waardevolle speler in heel de JPL

Meest recent

Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

6
6
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

25
25
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

352
352
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

131
131
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

67
67
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

616
616
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

152
152
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

57
57
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

445
445
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

162
162
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

391
391
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

210
210
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

248
248
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1001
1001
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

540
540
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

309
309
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

278
278
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

138
138
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

161
161
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

624
624
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

98
98
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

241
241
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

126
126
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42

Meer sportnieuws