Straffe sprint: hoe David nog Doku voorbij snelde

door
Straffe sprint: hoe David nog Doku voorbij snelde

AA Gent vatte de thuiswedstrijd tegen RSC Anderlecht vrijdagavond aan als grote favoriet, maar kon die rol uiteindelijk niet waarmaken. De wedstrijd eindigde op 1-1, al had Paars-Wit in de slotfase zelfs nog de kans om de drie punten nog mee naar huis te nemen.


Naar het einde van de wedstrijd toe namen de Brusselaars namelijk de overhand, zo zag ook Buffalo-coach Jess Thorup. "Normaal gezien kunnen we in de laatste 20 minuten nog powerplay ontwikkelen, maar dat lukte vandaag niet. We leken moe op het einde en dat verraste mij een beetje", aldus de Deense coach. Helemaal op het einde was zelfs nog een straffe spurt nodig van Jonathan David om de nederlaag af te wenden. "Die verdedigende sprint van David was ongelofelijk. Het toont aan dat hij er alles aan wou doen om een nederlaag te voorkomen. Zoiets doen als spits, dat zegt veel over een jonge speler."

UPDATE 09/02
Intussen kwam RTBF met een analyse van David zijn inspanning op de proppen. Het Waalse medium berekende dat de Canadees bijna het volledige terrein overliep – 97 meter om precies te zijn – en daarbij een pieksnelheid van 33 km/uur behaalde. Nog geen Usain Bolt-cijfers uiteraard, en ook collega's als Kylian Mbappé en Cristiano Ronaldo doen nóg sneller. Richting het doel van de tegenstander, dan wel te verstaan. Dat David na een zware wedstrijd nog zulk een sprint naar achteren uit zijn lijf wist te trekken, is dan ook uiterst indrukwekkend. En broodnodig, want Jérémy Doku haal je anders niet meer terug.

LEES OOK: ‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

David is de meest waardevolle speler in heel de JPL

Meest recent

Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

24
24
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

172
172
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

103
103
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

8
8
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

153
153
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

368
368
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

321
321
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

392
392
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

314
314
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

62
62
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

679
679
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

571
571
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

430
430
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

336
336
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

150
150
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

803
803
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

163
163
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

183
183
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

957
957
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

183
183
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

286
286

Meer sportnieuws