Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

696 stemmen
Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

Een bijzonder jeugdig RSC Anderlecht heeft zich op zeer positieve wijze gepresenteerd op het veld van AA Gent. De Brusselaars pakten oververdiend een punt. Het werd 1-1 in de Ghelamco Arena.


Bij AA Gent geen Kums, Depoitre en Yaremchuk, bij Anderlecht geen Kompany, Cobbaut, Roofe, Chadli, Verschaeren en noem maar op. Daardoor stonden bij de Brusselaars zes eigen opgeleide spelers aan de aftrap en zaten er nog drie op de bank. Bij AA Gent mochten winteraanwinsten Marreh en Niangbo voor de eerste keer starten.

Het tempo in de aanvangsfase lag laag en beide ploegen waren elkaar aan het aftasten. Een studieronde. De eerste kans was voor Anderlecht, Zulj zette met een goede vrije trap Kaminski aan het werk. Enkele minuten later kopte Colassin de 0-1, via de lat, in doel. Het was weer een twijfelgeval en de VAR bekeek de beelden (wat minutenlang duurde) en zij beslisten dat het geen buitenspel was. RSCA op 0-1. Paars-Wit was de betere ploeg geworden en Sardella trof op een haar na naast. Vlap claimde nog een penalty, maar kreeg die niet.


De eerste echte kans voor AA Gent was meteen raak. Kana maakt een jeugdzonde en haalde Niangbo onderuit en terecht penalty. David zette die feilloos om: 1-1 en dat was zeer gevleid voor de Buffalo's. De thuisploeg nam de partij nadien in handen, zonder echt goed te voetballen, Toch wist RSCA op slag van rust nog twee keer gevaarlijk te zijn. Van Crombrugge moest ook nog één keer redden. 

Na de rust moesten de jonkies van Anderlecht - de gemiddelde leeftijd was 20,9 jaar - proberen de druk van Gent te gaan afhouden. Althans, dat dacht iedereen. De tweede helft liep echter gelijkopgaand, maar veel mooi voetbal kregen we niet te zien. Vlap zette wel Kaminski nog eens aan het werk, maar veel problemen kende die niet met het schot van de Nederlander. In de 65ste minuut kreeg hij dé kans op 1-2, want hij werd door Lokonga alleen voor Kaminski gezet, maar Vlap moest zijn meerdere erkennen in de doelman.


AA Gent kreeg ook nog een uitgelezen kans, maar Dejaegere kopte net naast. Het bleef koffiedik kijken wie de partij naar zich toe zou gaan trekken. Na 73 minuten mocht Joveljic de moegestreden Colassin komen aflossen. De Brusselaars trokken nadien het laken weer naar zich toe en ze gingen voluit voor de 1-2, maar die kwam er niet meer. Pjaca maakte wel nog zijn debuut en AA Gent zette in de slotfase Van Crombrugge nog eens aan het werk. Na een leuke partij bleef het zo 1-1.

Scoreverloop:

0-1 (14') Antoine Colassin

1-1 (28') Jonathan David (pen.)

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Sterke prestatie van RSCA?

Meest recent

Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

6
6
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

76
76
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

393
393
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

33
33
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

172
172
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

225
225
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

144
144
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

155
155
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

174
174
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

541
541
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

115
115
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

249
249
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

330
330
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

327
327
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

591
591
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

394
394
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

149
149
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

438
438
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

561
561
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

383
383
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

181
181
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

421
421
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

65
65

Meer sportnieuws