Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

696 stemmen
Jeugdig Anderlecht pakt oververdiend punt bij AA Gent

Een bijzonder jeugdig RSC Anderlecht heeft zich op zeer positieve wijze gepresenteerd op het veld van AA Gent. De Brusselaars pakten oververdiend een punt. Het werd 1-1 in de Ghelamco Arena.


Bij AA Gent geen Kums, Depoitre en Yaremchuk, bij Anderlecht geen Kompany, Cobbaut, Roofe, Chadli, Verschaeren en noem maar op. Daardoor stonden bij de Brusselaars zes eigen opgeleide spelers aan de aftrap en zaten er nog drie op de bank. Bij AA Gent mochten winteraanwinsten Marreh en Niangbo voor de eerste keer starten.

Het tempo in de aanvangsfase lag laag en beide ploegen waren elkaar aan het aftasten. Een studieronde. De eerste kans was voor Anderlecht, Zulj zette met een goede vrije trap Kaminski aan het werk. Enkele minuten later kopte Colassin de 0-1, via de lat, in doel. Het was weer een twijfelgeval en de VAR bekeek de beelden (wat minutenlang duurde) en zij beslisten dat het geen buitenspel was. RSCA op 0-1. Paars-Wit was de betere ploeg geworden en Sardella trof op een haar na naast. Vlap claimde nog een penalty, maar kreeg die niet.


De eerste echte kans voor AA Gent was meteen raak. Kana maakt een jeugdzonde en haalde Niangbo onderuit en terecht penalty. David zette die feilloos om: 1-1 en dat was zeer gevleid voor de Buffalo's. De thuisploeg nam de partij nadien in handen, zonder echt goed te voetballen, Toch wist RSCA op slag van rust nog twee keer gevaarlijk te zijn. Van Crombrugge moest ook nog één keer redden. 

Na de rust moesten de jonkies van Anderlecht - de gemiddelde leeftijd was 20,9 jaar - proberen de druk van Gent te gaan afhouden. Althans, dat dacht iedereen. De tweede helft liep echter gelijkopgaand, maar veel mooi voetbal kregen we niet te zien. Vlap zette wel Kaminski nog eens aan het werk, maar veel problemen kende die niet met het schot van de Nederlander. In de 65ste minuut kreeg hij dé kans op 1-2, want hij werd door Lokonga alleen voor Kaminski gezet, maar Vlap moest zijn meerdere erkennen in de doelman.


AA Gent kreeg ook nog een uitgelezen kans, maar Dejaegere kopte net naast. Het bleef koffiedik kijken wie de partij naar zich toe zou gaan trekken. Na 73 minuten mocht Joveljic de moegestreden Colassin komen aflossen. De Brusselaars trokken nadien het laken weer naar zich toe en ze gingen voluit voor de 1-2, maar die kwam er niet meer. Pjaca maakte wel nog zijn debuut en AA Gent zette in de slotfase Van Crombrugge nog eens aan het werk. Na een leuke partij bleef het zo 1-1.

Scoreverloop:

0-1 (14') Antoine Colassin

1-1 (28') Jonathan David (pen.)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Sterke prestatie van RSCA?

Meest recent

Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

16
16
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

108
108
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

155
155
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

103
103
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

559
559
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

387
387
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

85
85
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

80
80
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

136
136
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

154
154
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

78
78
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

24
24
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

72
72
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

113
113
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

354
354
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

64
64
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

34
34
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

53
53
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

368
368
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

42
42
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

202
202
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

127
127
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

699
699
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

154
154
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

127
127

Meer sportnieuws