Alternatief voor doellijntechnologie: "VAR kon dit onmogelijk zien"

door
Alternatief voor doellijntechnologie:

Club Brugge won zondagnamiddag verdiend van Antwerp FC, maar de manier waarop zorgde voor heel wat discussie. Bij het winnende doelpunt van Hans Vanaken was er immers niemand die uitsluitsel kon geven of de bal over de lijn was. Toch besloten scheids- en lijnrechter om de treffer goed te keuren.


Voormalig scheidsrechter Tim Pots heeft echter zijn twijfels of zij wel goed geplaatst waren om deze beslissing te nemen. "Het viel me op dat de lijnrechter bij de doorsteekpass van Schrijvers goed stond opgesteld, maar dat hij De Laet in de fase daarop niet volgt. Hij heeft dus vijf meter achterstand en hij kan nooit met zekerheid zeggen dat de bal helemaal over de lijn is. Vanop zijn positie kon het gezichtsbedrog zijn. Wat ook vreemd is: het duurt een tijdje voor hij zijn vlag in de lucht steekt", vertelt de huisref van Het Laatste Nieuws.

De fase werd nadien wel herbekeken door de videoref, maar ingrijpen deed de VAR niet. "Zij kunnen het onmogelijk zien op de beelden die ze hebben - als de bal van de grond is hebben ze geen ijkpunt. Het is normaal dat de videoref bevestigt wat er op het veld beslist wordt."

De schreeuw om doellijntechnologie was dan ook groot achteraf, maar dat blijft een enorme investering. Pots heeft echter een alternatief in gedachten. "Je hebt de VAR meer nodig dan doellijntechnologie. Maar waarom plakken ze geen GoPro aan de achterkant van de lat met een wifi-aansluiting? Alles kan dan naar het busje gestuurd worden en zij krijgen een uitstekend beeld van de fase."

LEES OOK: Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

Moet de KBVB investeren in doellijntechnologie?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

232
232
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

194
194
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

109
109
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

54
54
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

162
162
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

305
305
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

273
273
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

111
111
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

41
41
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

114
114
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

230
230
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

277
277
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

560
560
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

365
365
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

451
451
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

651
651
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

650
650
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

440
440
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

303
303
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2286
2286
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

155
155

Meer sportnieuws