KV Mechelen teruggefloten: "Géén hands van AA Gent"

door
KV Mechelen teruggefloten:

KV Mechelen verloor zaterdagavond met duidelijke 0-3-cijfers van een bijzonde efficiënt AA Gent. Achteraf was er in het Mechelse kamp heel wat te doen omtrent een fase in de eerste helft. Michael Ngadeu kreeg de bal toen immers tegen de arm gespeeld in de eigen zestien, maar de wedstrijdleiding besloot geen penalty toe te kennen aan de thuisploeg.


Intentioneel was het zeker niet, maar in herhaling was toch duidelijk te zien dat de bal tegen de arm van de Gent-verdediger kwam. Wouter Vrancken spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "Over die fase kan je eigenlijk niet discussiëren. Dan vraag ik mij af waarom er nog een VAR is. Het spel is zelfs niet stilgelegd. Soms ligt het spel zelfs twee minuten stil voor een fase die nog duidelijker is. En hier gaat men zelfs niet kijken, we spelen gewoon verder. Als je dan die fase ziet op televisie, is dat om te lachen", sakkerde de KVM-trainer op zijn persbabbel.

Maar ex-scheidsrechter Tim Pots, huisref bij Het Laatste Nieuws, is formeel: Mechelen had géén strafschop moeten krijgen. "Deze situatie is vergelijkbaar met het handspel van Kompany tegen Cercle Brugge vorige week. Dit was niet strafbaar. Er wordt geen schot of voorzet afgeblokt, het gaat om een onverwachte bal die van dichtbij komt. Bovendien komt de bal van een ploegmaat. De hand is wel wat verder van het lichaam, maar Ngadeu doet dit niet om zijn lichaam breder te maken in de hoop de bal tegen te houden. Integendeel: hij doet er alles aan om contact met de bal te vermijden", is Pots duidelijk bij HLN.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

Vond u het penalty in deze fase?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

In het eerste weekend na de interlandbreak eiste de arbitrage, al dan niet terecht, hier en daar ...

20
20
Hasi hakt knopen door: topaankoop in nesten bij Anderlecht

De zomermercato was geen doorslaand succes voor RSC Anderlecht, al vinden een aantal van Olivier ...

31
31
'Club Brugge & KV Mechelen bikkelen om ruwe diamant'

Club Brugge neemt het in de Champions League woensdag op tegen Bayern München. Blauw-Zwart ...

90
90
Wilmots versus Lardot: Standard in de clinch met KBVB

Standard hield maandag vlot stand in de resterende zes minuten tegen Antwerp, dat wel onder ...

110
110
Goots schrikt zich rot: Gheysens belt met pikante boodschap

“Ik verslikte me, ook al was mijn koffie al op,” zo liet Goots zopas optekenen bij GVA. ...

410
410
Inter-coach fileert Union: "Grenzend aan het gemene"

Landskampioen Union SG staat dinsdagavond opnieuw voor een enorme uitdaging in de Champions League. ...

87
87
Conte doet boekje open over bankzitter Noa Lang

In de Champions League staat dinsdag het duel tussen de kampioenen van Italië en Nederland op het ...

143
143
Standard-Antwerp krijgt serieus staartje: topadvocaat ingezet

Maandagnamiddag werden de resterende minuten van het duel tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. ...

523
523
'Clement zet zich schrap: herkansing in topcompetitie'

Sinds zijn ontslag bij Rangers FC zit Philippe Clement nog steeds zonder club. Maar daar zou wel ...

141
141
Harry Kane bekent kleur: "Wat ik over Club Brugge weet?"

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur. Daarin maakt Club ...

261
261
Plottwist van formaat: Nathan De Cat tóch in WK-selectie

Begin volgende maand gaat in Qatar het WK U17 van start. België neemt deel aan dat toernooi en ...

255
255
Hasi houdt adem in: revelatie Anderlecht in lappenmand?

Een zege leverde het niet op, maar tegen STVV blonk Nathan De Cat wel andermaal uit bij RSC ...

220
220
Fink moet puzzelen: Genk geteisterd door blessuregolf

KRC Genk krijgt maar geen lijn in de prestaties, want na de weinig overtuigende zeges tegen Dender ...

276
276
Bommetje in Anderlecht: Hasi in de clinch met toptalent

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV. Vooral in de tweede helft ...

383
383
Mokerslag voor Leko: noodlot slaat toe bij AA Gent

AA Gent ging zondag met de billen bloot tegen Zulte Waregem. Een regelrechte blamage voor de ...

388
388
Lardot velt verdict: Anderlecht bestolen tegen STVV?

RSC Anderlecht liet zondag alweer punten liggen tegen STVV. Even leken de Brusselaars nochtans op ...

345
345
City-fans in shock: Doku kapot na uithaal van Guardiola

Het werd 2-0, maar de klap viel ná affluiten: Doku kreeg een publieke uithaal van Guardiola. ...

416
416
Standard is het beu en voert verbod in

Standard heeft zich vrijdag van zijn slechtste kant laten zien. Een aantal fans misdroegen zich en ...

151
151
Keert trouwe clubdienaar weldra terug naar Anderlecht?

Olivier Deschacht is de afgelopen jaren vooral bezig als analist en hij doet ook regelmatig mee aan ...

220
220
STVV ontdekt volgende diamant: "Mooie toekomst"

STVV speelde alweer een goede partij en pakte oververdiend een punt tegen RSC Anderlecht. Het ...

127
127
'Standard zet grote stap: héél hoog bezoek uit Engeland'

Standard werd een aantal jaren geleid door de Amerikaanse oplichters van 777 Partners. De Rouches ...

305
305
De Bruyne hoort woorden die hem even stil maken

Vorig weekend leed Napoli een pijnlijke nederlaag op het veld van Torino. Daar kon ook Kevin De ...

263
263
Coucke krijgt bizarre tip: "Haal hem als sportief directeur"

Bij RSC Anderlecht gaat er dit seizoen nog het een en ander gebeuren. Marc Coucke heeft de eerste ...

636
636
Tom Waes emotioneel: Kinderen pakken plots stevig uit

Tom Waes kennen we in Vlaanderen als een man van vele talenten en ontelbaar veel uitdagingen. Zo ...

29
29
Union SG gaat voor énorme stunt: Burgess verklaart hoe

Union SG speelt morgenavond om 21u in het Lotto Park tegen Internazionale. Een loodzware opdracht. ...

102
102

Meer sportnieuws