KV Mechelen teruggefloten: "Géén hands van AA Gent"

door
KV Mechelen teruggefloten:

KV Mechelen verloor zaterdagavond met duidelijke 0-3-cijfers van een bijzonde efficiënt AA Gent. Achteraf was er in het Mechelse kamp heel wat te doen omtrent een fase in de eerste helft. Michael Ngadeu kreeg de bal toen immers tegen de arm gespeeld in de eigen zestien, maar de wedstrijdleiding besloot geen penalty toe te kennen aan de thuisploeg.


Intentioneel was het zeker niet, maar in herhaling was toch duidelijk te zien dat de bal tegen de arm van de Gent-verdediger kwam. Wouter Vrancken spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "Over die fase kan je eigenlijk niet discussiëren. Dan vraag ik mij af waarom er nog een VAR is. Het spel is zelfs niet stilgelegd. Soms ligt het spel zelfs twee minuten stil voor een fase die nog duidelijker is. En hier gaat men zelfs niet kijken, we spelen gewoon verder. Als je dan die fase ziet op televisie, is dat om te lachen", sakkerde de KVM-trainer op zijn persbabbel.

Maar ex-scheidsrechter Tim Pots, huisref bij Het Laatste Nieuws, is formeel: Mechelen had géén strafschop moeten krijgen. "Deze situatie is vergelijkbaar met het handspel van Kompany tegen Cercle Brugge vorige week. Dit was niet strafbaar. Er wordt geen schot of voorzet afgeblokt, het gaat om een onverwachte bal die van dichtbij komt. Bovendien komt de bal van een ploegmaat. De hand is wel wat verder van het lichaam, maar Ngadeu doet dit niet om zijn lichaam breder te maken in de hoop de bal tegen te houden. Integendeel: hij doet er alles aan om contact met de bal te vermijden", is Pots duidelijk bij HLN.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Vond u het penalty in deze fase?

Meest recent

‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

10
10
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

34
34
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

26
26
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

54
54
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

18
18
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

34
34
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

146
146
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

284
284
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

245
245
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

454
454
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

75
75
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

157
157
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

347
347
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

44
44
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

185
185
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

47
47
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

315
315
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

257
257
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

61
61
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

144
144
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

34
34
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

71
71
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

126
126
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

73
73

Meer sportnieuws