KV Mechelen teruggefloten: "Géén hands van AA Gent"

door
KV Mechelen teruggefloten:

KV Mechelen verloor zaterdagavond met duidelijke 0-3-cijfers van een bijzonde efficiënt AA Gent. Achteraf was er in het Mechelse kamp heel wat te doen omtrent een fase in de eerste helft. Michael Ngadeu kreeg de bal toen immers tegen de arm gespeeld in de eigen zestien, maar de wedstrijdleiding besloot geen penalty toe te kennen aan de thuisploeg.


Intentioneel was het zeker niet, maar in herhaling was toch duidelijk te zien dat de bal tegen de arm van de Gent-verdediger kwam. Wouter Vrancken spaarde zijn kritiek dan ook niet achteraf. "Over die fase kan je eigenlijk niet discussiëren. Dan vraag ik mij af waarom er nog een VAR is. Het spel is zelfs niet stilgelegd. Soms ligt het spel zelfs twee minuten stil voor een fase die nog duidelijker is. En hier gaat men zelfs niet kijken, we spelen gewoon verder. Als je dan die fase ziet op televisie, is dat om te lachen", sakkerde de KVM-trainer op zijn persbabbel.

Maar ex-scheidsrechter Tim Pots, huisref bij Het Laatste Nieuws, is formeel: Mechelen had géén strafschop moeten krijgen. "Deze situatie is vergelijkbaar met het handspel van Kompany tegen Cercle Brugge vorige week. Dit was niet strafbaar. Er wordt geen schot of voorzet afgeblokt, het gaat om een onverwachte bal die van dichtbij komt. Bovendien komt de bal van een ploegmaat. De hand is wel wat verder van het lichaam, maar Ngadeu doet dit niet om zijn lichaam breder te maken in de hoop de bal tegen te houden. Integendeel: hij doet er alles aan om contact met de bal te vermijden", is Pots duidelijk bij HLN.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Vond u het penalty in deze fase?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

12
12
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

100
100
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

23
23
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

215
215
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

14
14
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

136
136
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

218
218
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

331
331
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

56
56
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

146
146
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

286
286
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

144
144
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

61
61
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

373
373
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

113
113
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

89
89
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

494
494
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

760
760
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

312
312
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

309
309
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1065
1065
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

524
524
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

195
195

Meer sportnieuws