Pleidooi voor Dennis: waarom Club-spits meer krediet verdient

651
Pleidooi voor Dennis: waarom Club-spits meer krediet verdient

Club Brugge won dankzij Hans Vanaken de topper van Antwerp en staat zo weer wat steviger op kop. Het winnende doelpunt kwam dus echter wederom niet op naam van een van de spitsen te staan, hoewel Jan Breydel voor het eerst kennismaakte met nieuwe targetman Michael Krmencik. Die kwam aan de rust Emmanuel Dennis vervangen, andermaal dus toch een beetje de gebeten hond na de eerste helft. Wat ons betreft verdient de 22-jarige Nigeriaan nochtans veel meer krediet.


Eerst enkele andere nota's over het vrij potige duel. Daarin toonde Faris Haroun nog maar eens de ideale mannetjesputter op Vanaken te zijn, tot die vijf minuten voor tijd toch eens aan zijn aandacht ontsnapte. Dieumerci Mbokani heerste in de luchtduels dan weer over de nochtans solide Simon Deli en Brandon Mechele, al is daarmee ook zowat alles over de bezoekers gezegd. Die kwamen er op de counter veel te weinig uit, mede omdat Didier Lamkel Zé na alle heisa van de voorbije dagen gewoon in de zak van Clinton Mata bleef zitten. Het lijkt intussen vanzelfsprekend, maar de manier waarop de Angolees wekelijks zijn tegenstander tot figurant degradeert blijft imposant. Tot slot vermelden we graag nog Éder Balanta. De Brugse controleur toonde waarom hij in topmatchen de voorkeur krijgt op Mats Rits.

VAN FLANK TOT PUNT
Voorin blijft Philippe Clement echter met vraagtekens zitten. De coach van Blauw-Zwart schonk zondag voor de derde keer op rij het vertrouwen aan Charles De Ketelaere, die na Loïs Openda en Percy Tau deze keer dus Dennis naast zich kreeg. De jongeling bewees in een moeilijke match andermaal over flink wat persoonlijkheid te beschikken, maar zijn stempel drukken lukte niet. Dan deed vervanger Siebe Schrijvers, goed voor een knappe assist naar Vanaken, het in tien minuten beter. De schaduwspits lijkt, net als Openda overigens, zo momenteel beter uit de verf te komen als invaller dan wanneer hij aan de aftrap verschijnt.



Een fitte Dennis, die is daarentegen altijd titularis. Zij het op de flank, zoals midweeks in Charleroi, dan wel diep in de punt zoals zondag tegen Antwerp. Toegegeven, op beide posities kampt de dribbelkont met een paar serieuze gebreken. Op rechts laat zijn defensieve concentratie soms te wensen over, al maakte hij in Mambourg een statement door de inspanningen niet te schuwen. Als voorste man wekt zijn gebrek aan efficiëntie dan weer wrevel op, vooral wanneer dat gepaard gaat met eindeloze individuele acties. Samen met zijn domme gele kaart waren ook nu dat weer de voornaamste redenen voor zijn vroege vervanging.

WEINIG KREDIET
Het merendeel van het publiek in Jan Breydel zal er niet om gemaald hebben, want ook zij storen zich vaak aan de ruwe diamant zijn speelstijl. Zo was er zondag een fase waarin Dennis op de eigen helft onnodig lang bleef kappen en draaien met de bal, in plaats van simpel in te leveren bij een ploegmaat. Een imitatie van de actie waarmee Lamkel Zé iets eerder nog de banbliksems van Wesley Hoedt over zich heen had geroepen, zo leek het. In het geval van Dennis kwam de vermaning vanuit de tribune, terecht opgewonden over het nodeloze risico. Al hebben diezelfde fans soms misschien toch net iets té snel hun oordeel klaar.



Het valt immers op hoe weinig krediet Dennis, nochtans op handen gedragen wanneer in goeden doen, geniet wanneer hij een mindere dag heeft. Iets wat naar onze mening, ondanks de vele kritiek die hij slikte, zondag niet eens het geval was. De kwieke aanvaller liep zich constant slim vrij en was zo meer in het spel betrokken dan De Ketelaere. In de combinatie liet hij bovendien minder steken vallen, zijn notoire snelheid en diepgang – zowel met als zonder bal – vormde dan weer een gesel voor Dino Arslanagic en Hoedt. Die laatste gaf aan niet onder de indruk te zijn van Krmencik. Wij zijn benieuwd naar zijn mening over Dennis.

MODERNE SPITS
Hoewel zeker niet al zijn acties lukten, woog de Nigeriaan in de eerste helft namelijk toch heel wat meer op de bezoekende defensie dan zijn jeugdige spitsbroeder. Iets zegt ons dan ook dat Hoedt en Arslanagic best tevreden waren dat het niet De Ketelaere, maar wel Dennis was die na 45 minuten reeds plaats moest ruimen voor de enige winteraanwinst van Blauw-Zwart. Zoals Hoedt zelf indirect ook aanhaalde bracht Krmencik het Antwerpse duo, behalve met die ene verrassend strakke sprint die hem oog in oog met Sinan Bolat bracht, trouwens toch minder in verlegenheid dan de man die na rust in de kleedkamer bleef.



Het is een bedenking die we ons al vaker maakten. Natuurlijk moeten Dennis zijn statistieken beter, met dit seizoen acht doelpunten en twee assists over alle competities heen. Sinds zijn aankomst in Jan Breydel tweeënhalf jaar geleden staat de teller dan weer op respectievelijk 27 en tien stuks in 99 duels. Niet slecht, maar toch te weinig voor een speler met zijn kwaliteiten. Want laat daar geen twijfel over bestaan: met uitzondering van het nodige killerinstinct – en een goed schot, uiteraard wel flinke manco's op die positie – heeft het goudhaantje zowat alle capaciteiten in huis die van een moderne spits worden verwacht.

DUO MET DIATTA
Snelheid, kracht, techniek, een verrassend goed kopspel voor iemand van zijn lengte en een groot volume: geen wonder dat clubs als Leicester City al eens naar hem informeerden. Toch is Dennis wanneer het even tegenzit al snel de gebeten hond, zelfs na zijn heldendaden in Madrid – Andres Mendoza had destijds in Milan slechts één doelpuntje nodig om zich voor eeuwig in de Blauw-Zwarte harten te voetballen. Samen met Krépin Diatta – en Vanaken, die echter nergens naartoe lijkt te gaan – vertegenwoordigt hij nochtans met voorsprong het grootste kapitaal in Brugge. Enig geduld lijkt dan misschien toch niet zoveel gevraagd.



Bovenop die financiële meerwaarde is Dennis van alle Brugse spitsen, met naast de hierboven al vermelde namen ook nog recordaankoop David Okereke achter de hand, tevens louter op sportief vlak momenteel simpelweg de meest constante optie. De beste ook, zeker wat potentieel betreft. Club is tenslotte op z'n sterkst wanneer Dennis in topvorm verkeert en, samen met Diatta, de ene wervelende aanvalsgolf na de andere op de mat legt. Zonder dat duo boet de competitieleider toch flink wat aan snedigheid in, zo zagen we recent nog gedemonstreerd tegen Zulte Waregem en Kortrijk toen ze beiden niet van de partij waren.

MAN VOOR MANCHESTER
Toegegeven, het komt er lang niet altijd uit. En ja, ook wij ergeren ons geregeld aan de opportunistische en soms zelfzuchtige stijl van de glamour boy. Als Club Brugge de komende weken écht nog brokken wil maken, zal het echter toch weer op de flitsen van Dennis moeten rekenen. Zeker indien Blauw-Zwart in de Europa League hoopt te stunten tegen Manchester United, wedstrijden waarin hij straks allicht opnieuw een sleutelrol zal gaan vervullen. Een beetje meer krediet, zowel van Clement als de eigen aanhang, zou wat ons betreft dus best wel op zijn plaats zijn. Indien Dennis daardoor weer beter gaat presteren, hebben de Bruggelingen zelf er alleszins alleen maar baat bij.

LEES OOK: Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Dennis krijgt teveel kritiek bij Club Brugge

Meest recent

Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

5
5
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

57
57
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

27
27
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

179
179
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

136
136
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

39
39
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

64
64
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

189
189
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

124
124
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

257
257
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

205
205
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

381
381
Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

KRC Genk heeft een tegenvallende start van het seizoen achter de rug. Coach Jess Thorup zal zijn ...

105
105
Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

179
179
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

173
173
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

541
541
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

105
105
Zonder Tielemans en De Bruyne: Defour geeft ideaal middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

495
495
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

223
223
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

490
490
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

97
97
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

513
513
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

51
51
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

77
77

Meer sportnieuws