EXCLUSIEF: "Pjaca 'old school' flankspeler, Lawrence beste linksachter in MLS"

396 stemmen
EXCLUSIEF:

Michael Verschueren liet zich nog gelden op de laatste dag van de wintermercato. Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt) en Marko Pjaca (Juventus) werden gehuurd, Kemar Lewrance kwam voor ongeveer 1,1 miljoen euro over van New York Red Bulls. Wat mogen ze bij RSC Anderlecht verwachten van deze drie spelers? De fans kunnen tegen Moeskroen mogelijk Pjaca zien debuteren, want hij zit al in de kern.


Marko Pjaca (Juventus, zes maanden huur met optie voor nog een jaar)


Pjaca is veruit de grootste naam. Juventus betaalde in de zomer van 2016 nog 23 miljoen euro aan Dinamo Zagreb, maar twee knieblessures gooiden roet in het eten. Uitleenbeurten aan Schalke 04 en Fiorentina waren mede daardoor een wisselend succes. We polsten bij de Italiaanse journalist Mirko Di Natale, die Juventus van nabij volgt.

"Pjaca is een ‘old school’ flankspeler. Hij heeft graag de bal en zoekt graag de man op om hem nadien met zijn snelheid en technisch vermogen uit te spelen. Hij is perfect voor een 4-4-2, maar hij kan ook goed uit de voeten in een 4-3-3 of een 4-3-1-2. Het is een polyvalente speler die op verschillende posities in de aanval uit de voeten kan. Er is wel één groot werkpunt: zijn verdedigend werk, maar misschien is dat in Italië belangrijker dan in België."

Pjaca speelde vorig seizoen op huurbasis voor Fiorentina. Dit seizoen was hij sinds 7 december weer regelmatig in de selectie van Juventus te vinden, al speelde hij amper 15 minuten. "Het was geen goed jaar voor Marko, want hij geraakte geblesseerd toen hij er net helemaal aan het doorkomen was bij Fiorentina. Hij kende al veel pech sinds zijn transfer naar Juventus, maar het is nog een jonge speler en hij verdient het om al zijn talent te tonen. k was wel verrast dat hij naar Anderlecht trok, maar ze volgden hem wel al een jaar. Hij was echter zeer dichtbij een overgang naar Cagliari en ook Sampdoria en Parma hadden interesse."

Kemar Lawrence (New York Red Bulls, transferprijs 1,1 miljoen euro)


Lawrence moet het probleem op de linksachter, waar Elias Cobbaut allerminst kan overtuigen, oplossen. In de Verenigde Staten zijn ze lyrisch over de 55-voudige international van Jamaïca.

"'Taxi' (zijn bijnaam vanwege het feit dat hij de bal levert waar ze hem vragen, nvdr.) heeft ongeveer dezelfde kwaliteiten als Michael Amir Murillo. Al speelde Lawrence constanter en op een hoger niveau dan hem. Hij is zeer atletisch, heeft een enorm doorzettingsvermogen en hij kan de hele flank met gemak 90 minuten op en af gaan. Hij heeft een uitstekende linkervoet en is zeer sterk in één-tegen-één-duels op defensief vlak. Hij is wellicht de beste linksachter die de afgelopen vijf jaar in de Major League Soccer heeft gespeeld", aldus de Amerikaanse journalist Charles Boehm.

De afgelopen maanden werd de speler ook gelinkt aan onder meer Fenerbahçe. "Hij zou zeker al naar Europa zijn gegaan, maar zijn Jamaïcaans paspoort gooide regelmatig roet in het eten voor een buitenlandse transfer. Met zijn 1,1 miljoen euro is hij echt een koopje voor Anderlecht. Enkele maanden geleden drong hij bij New York Red Bulls aan op een vertrek."

Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt, zes maanden huur, zonder aankoopoptie)


De 20-jarige aanvaller komt uit de talentenfabriek van Rode Ster Belgrado, waar al menig topspeler werd gekneed. Bij Frankfurt moest hij in de voetsporen van Luka Jovic treden, maar dat leek nog wat te vroeg. De speler somde zelf zijn kwaliteiten op. "Ik ben sterk in de box, tweevoetig en ook wel kopbalsterk. Ik scoor normaal vrij makkelijk, vanuit elke positie. Hopelijk kan ik me snel tonen", zei hij op de website van Anderlecht. Joljevic keert in de zomer terug naar Duitsland. Om zo plaats te maken voor een fitte Landry Dimata?

De drie spelers aan het werk:




Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Wie gaat volgens u de grootste meerwaarde zijn?

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

16
16
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

161
161
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

241
241
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

200
200
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

464
464
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

113
113
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

204
204
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

257
257
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

108
108
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

414
414
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

364
364
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

408
408
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

771
771
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

186
186
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

192
192
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

375
375
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1778
1778
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

168
168
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

179
179
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

232
232
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

343
343
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws