EXCLUSIEF: "Pjaca 'old school' flankspeler, Lawrence beste linksachter in MLS"

door
EXCLUSIEF:

Michael Verschueren liet zich nog gelden op de laatste dag van de wintermercato. Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt) en Marko Pjaca (Juventus) werden gehuurd, Kemar Lewrance kwam voor ongeveer 1,1 miljoen euro over van New York Red Bulls. Wat mogen ze bij RSC Anderlecht verwachten van deze drie spelers? De fans kunnen tegen Moeskroen mogelijk Pjaca zien debuteren, want hij zit al in de kern.


Marko Pjaca (Juventus, zes maanden huur met optie voor nog een jaar)


Pjaca is veruit de grootste naam. Juventus betaalde in de zomer van 2016 nog 23 miljoen euro aan Dinamo Zagreb, maar twee knieblessures gooiden roet in het eten. Uitleenbeurten aan Schalke 04 en Fiorentina waren mede daardoor een wisselend succes. We polsten bij de Italiaanse journalist Mirko Di Natale, die Juventus van nabij volgt.

"Pjaca is een ‘old school’ flankspeler. Hij heeft graag de bal en zoekt graag de man op om hem nadien met zijn snelheid en technisch vermogen uit te spelen. Hij is perfect voor een 4-4-2, maar hij kan ook goed uit de voeten in een 4-3-3 of een 4-3-1-2. Het is een polyvalente speler die op verschillende posities in de aanval uit de voeten kan. Er is wel één groot werkpunt: zijn verdedigend werk, maar misschien is dat in Italië belangrijker dan in België."

Pjaca speelde vorig seizoen op huurbasis voor Fiorentina. Dit seizoen was hij sinds 7 december weer regelmatig in de selectie van Juventus te vinden, al speelde hij amper 15 minuten. "Het was geen goed jaar voor Marko, want hij geraakte geblesseerd toen hij er net helemaal aan het doorkomen was bij Fiorentina. Hij kende al veel pech sinds zijn transfer naar Juventus, maar het is nog een jonge speler en hij verdient het om al zijn talent te tonen. k was wel verrast dat hij naar Anderlecht trok, maar ze volgden hem wel al een jaar. Hij was echter zeer dichtbij een overgang naar Cagliari en ook Sampdoria en Parma hadden interesse."

Kemar Lawrence (New York Red Bulls, transferprijs 1,1 miljoen euro)


Lawrence moet het probleem op de linksachter, waar Elias Cobbaut allerminst kan overtuigen, oplossen. In de Verenigde Staten zijn ze lyrisch over de 55-voudige international van Jamaïca.

"'Taxi' (zijn bijnaam vanwege het feit dat hij de bal levert waar ze hem vragen, nvdr.) heeft ongeveer dezelfde kwaliteiten als Michael Amir Murillo. Al speelde Lawrence constanter en op een hoger niveau dan hem. Hij is zeer atletisch, heeft een enorm doorzettingsvermogen en hij kan de hele flank met gemak 90 minuten op en af gaan. Hij heeft een uitstekende linkervoet en is zeer sterk in één-tegen-één-duels op defensief vlak. Hij is wellicht de beste linksachter die de afgelopen vijf jaar in de Major League Soccer heeft gespeeld", aldus de Amerikaanse journalist Charles Boehm.

De afgelopen maanden werd de speler ook gelinkt aan onder meer Fenerbahçe. "Hij zou zeker al naar Europa zijn gegaan, maar zijn Jamaïcaans paspoort gooide regelmatig roet in het eten voor een buitenlandse transfer. Met zijn 1,1 miljoen euro is hij echt een koopje voor Anderlecht. Enkele maanden geleden drong hij bij New York Red Bulls aan op een vertrek."

Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt, zes maanden huur, zonder aankoopoptie)


De 20-jarige aanvaller komt uit de talentenfabriek van Rode Ster Belgrado, waar al menig topspeler werd gekneed. Bij Frankfurt moest hij in de voetsporen van Luka Jovic treden, maar dat leek nog wat te vroeg. De speler somde zelf zijn kwaliteiten op. "Ik ben sterk in de box, tweevoetig en ook wel kopbalsterk. Ik scoor normaal vrij makkelijk, vanuit elke positie. Hopelijk kan ik me snel tonen", zei hij op de website van Anderlecht. Joljevic keert in de zomer terug naar Duitsland. Om zo plaats te maken voor een fitte Landry Dimata?

De drie spelers aan het werk:




Claudio Reulens

LEES OOK: 'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Wie gaat volgens u de grootste meerwaarde zijn?

Meest recent

'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

39
39
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

25
25
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

152
152
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

261
261
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

67
67
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

431
431
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

253
253
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

89
89
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

58
58
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

104
104
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

334
334
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

87
87
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

315
315
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

794
794
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

42
42
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

285
285
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

57
57
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

283
283
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

83
83
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

266
266
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

92
92
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

157
157
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

418
418
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

252
252

Meer sportnieuws