EXCLUSIEF: "Pjaca 'old school' flankspeler, Lawrence beste linksachter in MLS"

396 stemmen
EXCLUSIEF:

Michael Verschueren liet zich nog gelden op de laatste dag van de wintermercato. Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt) en Marko Pjaca (Juventus) werden gehuurd, Kemar Lewrance kwam voor ongeveer 1,1 miljoen euro over van New York Red Bulls. Wat mogen ze bij RSC Anderlecht verwachten van deze drie spelers? De fans kunnen tegen Moeskroen mogelijk Pjaca zien debuteren, want hij zit al in de kern.


Marko Pjaca (Juventus, zes maanden huur met optie voor nog een jaar)


Pjaca is veruit de grootste naam. Juventus betaalde in de zomer van 2016 nog 23 miljoen euro aan Dinamo Zagreb, maar twee knieblessures gooiden roet in het eten. Uitleenbeurten aan Schalke 04 en Fiorentina waren mede daardoor een wisselend succes. We polsten bij de Italiaanse journalist Mirko Di Natale, die Juventus van nabij volgt.

"Pjaca is een ‘old school’ flankspeler. Hij heeft graag de bal en zoekt graag de man op om hem nadien met zijn snelheid en technisch vermogen uit te spelen. Hij is perfect voor een 4-4-2, maar hij kan ook goed uit de voeten in een 4-3-3 of een 4-3-1-2. Het is een polyvalente speler die op verschillende posities in de aanval uit de voeten kan. Er is wel één groot werkpunt: zijn verdedigend werk, maar misschien is dat in Italië belangrijker dan in België."

Pjaca speelde vorig seizoen op huurbasis voor Fiorentina. Dit seizoen was hij sinds 7 december weer regelmatig in de selectie van Juventus te vinden, al speelde hij amper 15 minuten. "Het was geen goed jaar voor Marko, want hij geraakte geblesseerd toen hij er net helemaal aan het doorkomen was bij Fiorentina. Hij kende al veel pech sinds zijn transfer naar Juventus, maar het is nog een jonge speler en hij verdient het om al zijn talent te tonen. k was wel verrast dat hij naar Anderlecht trok, maar ze volgden hem wel al een jaar. Hij was echter zeer dichtbij een overgang naar Cagliari en ook Sampdoria en Parma hadden interesse."

Kemar Lawrence (New York Red Bulls, transferprijs 1,1 miljoen euro)


Lawrence moet het probleem op de linksachter, waar Elias Cobbaut allerminst kan overtuigen, oplossen. In de Verenigde Staten zijn ze lyrisch over de 55-voudige international van Jamaïca.

"'Taxi' (zijn bijnaam vanwege het feit dat hij de bal levert waar ze hem vragen, nvdr.) heeft ongeveer dezelfde kwaliteiten als Michael Amir Murillo. Al speelde Lawrence constanter en op een hoger niveau dan hem. Hij is zeer atletisch, heeft een enorm doorzettingsvermogen en hij kan de hele flank met gemak 90 minuten op en af gaan. Hij heeft een uitstekende linkervoet en is zeer sterk in één-tegen-één-duels op defensief vlak. Hij is wellicht de beste linksachter die de afgelopen vijf jaar in de Major League Soccer heeft gespeeld", aldus de Amerikaanse journalist Charles Boehm.

De afgelopen maanden werd de speler ook gelinkt aan onder meer Fenerbahçe. "Hij zou zeker al naar Europa zijn gegaan, maar zijn Jamaïcaans paspoort gooide regelmatig roet in het eten voor een buitenlandse transfer. Met zijn 1,1 miljoen euro is hij echt een koopje voor Anderlecht. Enkele maanden geleden drong hij bij New York Red Bulls aan op een vertrek."

Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt, zes maanden huur, zonder aankoopoptie)


De 20-jarige aanvaller komt uit de talentenfabriek van Rode Ster Belgrado, waar al menig topspeler werd gekneed. Bij Frankfurt moest hij in de voetsporen van Luka Jovic treden, maar dat leek nog wat te vroeg. De speler somde zelf zijn kwaliteiten op. "Ik ben sterk in de box, tweevoetig en ook wel kopbalsterk. Ik scoor normaal vrij makkelijk, vanuit elke positie. Hopelijk kan ik me snel tonen", zei hij op de website van Anderlecht. Joljevic keert in de zomer terug naar Duitsland. Om zo plaats te maken voor een fitte Landry Dimata?

De drie spelers aan het werk:




Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Wie gaat volgens u de grootste meerwaarde zijn?

Meest recent

'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

12
12
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

70
70
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

131
131
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

96
96
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

260
260
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

220
220
Lardot fileert Play-Offs: twéé grote arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

162
162
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

522
522
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

123
123
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

888
888
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

601
601
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

333
333
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

102
102
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

87
87
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

363
363
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

394
394
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

532
532
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

139
139
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

511
511
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

244
244
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

191
191
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

526
526
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

1032
1032
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

75
75
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

155
155

Meer sportnieuws