EXCLUSIEF: "Pjaca 'old school' flankspeler, Lawrence beste linksachter in MLS"

396 stemmen
EXCLUSIEF:

Michael Verschueren liet zich nog gelden op de laatste dag van de wintermercato. Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt) en Marko Pjaca (Juventus) werden gehuurd, Kemar Lewrance kwam voor ongeveer 1,1 miljoen euro over van New York Red Bulls. Wat mogen ze bij RSC Anderlecht verwachten van deze drie spelers? De fans kunnen tegen Moeskroen mogelijk Pjaca zien debuteren, want hij zit al in de kern.


Marko Pjaca (Juventus, zes maanden huur met optie voor nog een jaar)


Pjaca is veruit de grootste naam. Juventus betaalde in de zomer van 2016 nog 23 miljoen euro aan Dinamo Zagreb, maar twee knieblessures gooiden roet in het eten. Uitleenbeurten aan Schalke 04 en Fiorentina waren mede daardoor een wisselend succes. We polsten bij de Italiaanse journalist Mirko Di Natale, die Juventus van nabij volgt.

"Pjaca is een ‘old school’ flankspeler. Hij heeft graag de bal en zoekt graag de man op om hem nadien met zijn snelheid en technisch vermogen uit te spelen. Hij is perfect voor een 4-4-2, maar hij kan ook goed uit de voeten in een 4-3-3 of een 4-3-1-2. Het is een polyvalente speler die op verschillende posities in de aanval uit de voeten kan. Er is wel één groot werkpunt: zijn verdedigend werk, maar misschien is dat in Italië belangrijker dan in België."

Pjaca speelde vorig seizoen op huurbasis voor Fiorentina. Dit seizoen was hij sinds 7 december weer regelmatig in de selectie van Juventus te vinden, al speelde hij amper 15 minuten. "Het was geen goed jaar voor Marko, want hij geraakte geblesseerd toen hij er net helemaal aan het doorkomen was bij Fiorentina. Hij kende al veel pech sinds zijn transfer naar Juventus, maar het is nog een jonge speler en hij verdient het om al zijn talent te tonen. k was wel verrast dat hij naar Anderlecht trok, maar ze volgden hem wel al een jaar. Hij was echter zeer dichtbij een overgang naar Cagliari en ook Sampdoria en Parma hadden interesse."

Kemar Lawrence (New York Red Bulls, transferprijs 1,1 miljoen euro)


Lawrence moet het probleem op de linksachter, waar Elias Cobbaut allerminst kan overtuigen, oplossen. In de Verenigde Staten zijn ze lyrisch over de 55-voudige international van Jamaïca.

"'Taxi' (zijn bijnaam vanwege het feit dat hij de bal levert waar ze hem vragen, nvdr.) heeft ongeveer dezelfde kwaliteiten als Michael Amir Murillo. Al speelde Lawrence constanter en op een hoger niveau dan hem. Hij is zeer atletisch, heeft een enorm doorzettingsvermogen en hij kan de hele flank met gemak 90 minuten op en af gaan. Hij heeft een uitstekende linkervoet en is zeer sterk in één-tegen-één-duels op defensief vlak. Hij is wellicht de beste linksachter die de afgelopen vijf jaar in de Major League Soccer heeft gespeeld", aldus de Amerikaanse journalist Charles Boehm.

De afgelopen maanden werd de speler ook gelinkt aan onder meer Fenerbahçe. "Hij zou zeker al naar Europa zijn gegaan, maar zijn Jamaïcaans paspoort gooide regelmatig roet in het eten voor een buitenlandse transfer. Met zijn 1,1 miljoen euro is hij echt een koopje voor Anderlecht. Enkele maanden geleden drong hij bij New York Red Bulls aan op een vertrek."

Dejan Joljevic (Eintracht Frankfurt, zes maanden huur, zonder aankoopoptie)


De 20-jarige aanvaller komt uit de talentenfabriek van Rode Ster Belgrado, waar al menig topspeler werd gekneed. Bij Frankfurt moest hij in de voetsporen van Luka Jovic treden, maar dat leek nog wat te vroeg. De speler somde zelf zijn kwaliteiten op. "Ik ben sterk in de box, tweevoetig en ook wel kopbalsterk. Ik scoor normaal vrij makkelijk, vanuit elke positie. Hopelijk kan ik me snel tonen", zei hij op de website van Anderlecht. Joljevic keert in de zomer terug naar Duitsland. Om zo plaats te maken voor een fitte Landry Dimata?

De drie spelers aan het werk:




Claudio Reulens

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Wie gaat volgens u de grootste meerwaarde zijn?

Meest recent

'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

75
75
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

147
147
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

88
88
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

67
67
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

214
214
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

180
180
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

183
183
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

208
208
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

39
39
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

137
137
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

183
183
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

94
94
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

150
150
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

49
49
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

280
280
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

449
449
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

353
353
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

361
361
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

50
50
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

166
166
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

64
64
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

258
258
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

352
352
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

353
353
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52

Meer sportnieuws