EXCLUSIEF: "Krmencik? Efficiënt, een krijger, maar technisch gemiddeld"

619
EXCLUSIEF:

Bij Club Brugge hebben ze Michael Krmencik aangetrokken en dat voor maar liefst 6,5 miljoen euro. Toch bestaan er bij de fans de nodige twijfels over de speler die in maart 27 jaar zal worden. Velen hadden liever Adolfo Gaich naar Club zien komen. Onze redactie polste bij de Tsjechische voetbaljournalist Luděk Mádl naar de ervaren nieuwe spits van Club.


Krmencik is een spits voor de zestien meter. In Tsjechië vindt hij vlot de weg naar de netten, maar toch duwde geen enkele buitenlandse club in het verleden echt door voor hem. Blauw-Zwart gaat wel zijn kans en tijd voor een kennismaking.

Club haalde met Krmencik een fysiek sterke spits in huis.

"Krmencik is zeer kopbalsterk en fysiek is hij ook ijzersterk. Daarnaast is hij ook best efficiënt voor doel, want hij heeft toch wel een gave om vaak op de juiste plaats te staan. Tot slot heeft hij ook nog de mentaliteit van een echte krijger", somt hij de kwaliteiten op. Op dat vlak past hij helemaal bij de clubcultuur van Club Brugge. ‘Bluvn Goan'.

Toch zijn er ook nog werkpunten voor de spits. "Soms kan hij wel wat nerveus voor de dag komen en zijn techniek is zeker niet top, eerder van een ‘gemiddeld’ niveau. Het is zeker geen Diego Maradona (lacht). Het is geen verrassing dat Club Brugge hem weet te strikken, want hij staat al een tijdje op hun radar. Bovendien had Viktoria Plzen het geld nodig omdat ze zich niet wisten te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League (Antwerp schakelde hen uit ondanks twee goals van Krmencik, nvdr.)."

Bij Tsjechië is hij geen basisspeler.

Op zijn 26ste is hij geen vaste waarde bij het nationaal elftal van Tsjechië, de nummer 45 op de FIFA-ranking. Krmencik wist tot op heden 8 keer te scoren in 23 wedstrijden. Zijn laatste doelpunt voor de nationale ploeg dateert van 13 oktober 2018, toen hij trefzeker was tegen Slowakije. "Bij het nationaal elftal is Patrick Schick (RB Leipzig) de nummer één in de rangorde. Michael Krmencik en Zdena Ondrasek (Dallas) zijn nummer twee en drie in de pikorde", besluit Mádl.

Claudio Reulens

LEES OOK: Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Is 6,5 miljoen euro een goede prijs voor Krmencik?

Meest recent

Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

2
2
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

17
17
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

3
3
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

16
16
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

180
180
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

117
117
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

140
140
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

55
55
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

106
106
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

73
73
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

115
115
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

270
270
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

181
181
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

124
124
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

451
451
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

300
300
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

115
115
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

442
442
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

171
171

Meer sportnieuws