EXCLUSIEF: "Krmencik? Efficiënt, een krijger, maar technisch gemiddeld"

door
EXCLUSIEF:

Bij Club Brugge hebben ze Michael Krmencik aangetrokken en dat voor maar liefst 6,5 miljoen euro. Toch bestaan er bij de fans de nodige twijfels over de speler die in maart 27 jaar zal worden. Velen hadden liever Adolfo Gaich naar Club zien komen. Onze redactie polste bij de Tsjechische voetbaljournalist Luděk Mádl naar de ervaren nieuwe spits van Club.


Krmencik is een spits voor de zestien meter. In Tsjechië vindt hij vlot de weg naar de netten, maar toch duwde geen enkele buitenlandse club in het verleden echt door voor hem. Blauw-Zwart gaat wel zijn kans en tijd voor een kennismaking.

Club haalde met Krmencik een fysiek sterke spits in huis.

"Krmencik is zeer kopbalsterk en fysiek is hij ook ijzersterk. Daarnaast is hij ook best efficiënt voor doel, want hij heeft toch wel een gave om vaak op de juiste plaats te staan. Tot slot heeft hij ook nog de mentaliteit van een echte krijger", somt hij de kwaliteiten op. Op dat vlak past hij helemaal bij de clubcultuur van Club Brugge. ‘Bluvn Goan'.

Toch zijn er ook nog werkpunten voor de spits. "Soms kan hij wel wat nerveus voor de dag komen en zijn techniek is zeker niet top, eerder van een ‘gemiddeld’ niveau. Het is zeker geen Diego Maradona (lacht). Het is geen verrassing dat Club Brugge hem weet te strikken, want hij staat al een tijdje op hun radar. Bovendien had Viktoria Plzen het geld nodig omdat ze zich niet wisten te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League (Antwerp schakelde hen uit ondanks twee goals van Krmencik, nvdr.)."

Bij Tsjechië is hij geen basisspeler.

Op zijn 26ste is hij geen vaste waarde bij het nationaal elftal van Tsjechië, de nummer 45 op de FIFA-ranking. Krmencik wist tot op heden 8 keer te scoren in 23 wedstrijden. Zijn laatste doelpunt voor de nationale ploeg dateert van 13 oktober 2018, toen hij trefzeker was tegen Slowakije. "Bij het nationaal elftal is Patrick Schick (RB Leipzig) de nummer één in de rangorde. Michael Krmencik en Zdena Ondrasek (Dallas) zijn nummer twee en drie in de pikorde", besluit Mádl.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Is 6,5 miljoen euro een goede prijs voor Krmencik?

Meest recent

'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

1
1
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

50
50
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

29
29
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

158
158
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

272
272
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

67
67
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

438
438
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

255
255
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

90
90
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

59
59
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

104
104
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

337
337
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

88
88
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

315
315
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

795
795
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

43
43
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

287
287
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

57
57
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

284
284
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

84
84
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

267
267
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

93
93
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

157
157
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

421
421

Meer sportnieuws