Oefenduels Rode Duivels bekend met één topaffiche

521 stemmen
Oefenduels Rode Duivels bekend met één topaffiche

Binnen ongeveer 4,5 maand beginnen de Rode Duivels aan het EK. Dat wordt dit jaar afgewerkt verspreid over twaalf landen en dus bleek het niet evident voor de Belgen om een basiskamp te kiezen, zeker omdat er in België niet gevoetbald wordt. Voor hun wedstrijden tegen Rusland en Finland moeten ze naar Sint-Petersburg, tussendoor spelen ze in Kopenhagen tegen Denemarken. 


Even was er dan ook sprake van dat de Duivels in de buurt van Sint-Petersburg hun tenten zouden gaan opslaan, maar de UEFA heeft bekendgemaakt dat de Belgen uiteindelijk toch gewoon in eigen land zullen blijven. Het nationaal oefencentrum in Tubeke wordt uiteindelijk gewoon de uitvalsbasis. Na de groepsfase zal er immers toch weer gereisd moeten worden. Een eventuele achtste finale wordt immers gespeeld in Bilbao, Amsterdam, Boekarest of Glasgow, terwijl de kwartfinales afgewerkt worden in Sint-Petersburg, München, Rome en Bakoe. De halve finales en finale worden dan weer gespeeld in Londen. 

Intussen wordt ook één en ander duidelijk over het programma van de Duivels in de voorbereiding. In maart trekken ze wellicht op stage naar Qatar om er twee lucratieve oefeninterlands te spelen. In juni zouden nog twee oefenmatchen gepland worden, waarvan minstens één in Brussel. Dat alles weet RTBF. Even werd ook overwogen om op stage te gaan in Noorwegen in juni, maar uiteindelijk wil Roberto Martinez zoveel mogelijk tijd in Tubeke doorbrengen.

UPDATE 13u10

Het Laatste Nieuws weet al de tegenstanders van de oefenmatchen in maart. De Rode Duivels geven op 27 maart in Doha Portugal partij, op 30 maart staat Zwitserland op het programma. Het worden ongetwijfeld twee boeiende partijen tegen sterke tegenstanders, waarbij vooral het Portugal van Cristiano Ronaldo een topaffiche is. De Portugezen zijn overigens ook titelverdediger op het komende EK 2020. 

LEES OOK: Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zal België winnen van Portugal?

Meest recent

Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

4
4
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

19
19
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

57
57
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

38
38
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

69
69
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

320
320
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

157
157
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

55
55
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

353
353
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

112
112
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

717
717
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

106
106
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

98
98
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

195
195
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

360
360
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

323
323
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

555
555
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

920
920
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

961
961
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

707
707

Meer sportnieuws