TRANSFERUURTJE 2/2: Club op zucht van recorddeal, droomtransfer Mertens

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Club op zucht van recorddeal, droomtransfer Mertens

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Er lijkt witte rook te zijn gekomen voor Club, want TNT Sports meldt nu dat de deal rond is en Gaich naar Brugge zal trekken. De Argentijnse voetbalbond bevestigde intussen ook al dat Gaich het Olympische elftal donderdag even verlaat en naar Buenos Aires afzakt om zijn medische testen bij Blauw-Zwart af te leggen. Donderdagnamiddag zou hij dan in principe zijn handtekening moeten zetten.



En het lijkt erop dat Club nog een zeer zwaar transferoffensief zal inzetten in de laatste dagen van de wintermercato. Want volgens TyC Sports reist Mannaert niet alleen omwille van Gaich naar Argentinië. Club zou ook nog werk maken van de komst van Fausto Vega, een 19-jarige middenvelder van Argentinos Juniors en ploegmaat van Gaich bij de Argentijnse Olympische selectie. Club zou maar liefst 8 miljoen euro veil hebben voor het talent.

Het vertrek van Berge bij Racing Genk lijkt alsmaar dichter te komen. Terwijl HLN-journalist Kristof Terreur meldt dat de onderhandelingen vlotjes opschieten, schrijft het Nootse VG dat Genk en Sheffield United er zelfs in grote lijnen al uit zijn omtrent de transfersom. Die zou uiteindelijk wel iets lager liggen dan in Engeland gemeld werd: tussen de 20 en 25 miljoen euro. 



Volgens Nigeriaanse media zou Genk ook een uitleenbeurt van Odey overwegen. De Nigeriaanse aanvaller kwam in de zomer voor 3,5 miljoen euro over van het Zwitserse FC Zürich, maar hij kwam nog maar 120 minuten in actie in de Jupiler Pro League. Olympiakos zou intussen al interesse tonen.

KVC Westerlo wil er nog een aanvaller bij en volgens media in Egypte azen de Kemphanen op de 22-jarige Nigeriaanse aanvaller Odo Moses. Hij speelt in Egypte en laat daar een goede indruk achter.

BUITENLAND

Zit er nog een ware toptransfer aan te komen voor Dries Mertens de komende dagen? Chelsea zou zich immers nog gemeld hebben voor Mertens. De Blues zijn nog op zoek naar een spits omdat Olivier Giroud wellicht vertrekt en Michy Batshuayi niet helemaal kan overtuigen en trainer Frank Lampard zou Mertens er graag bij willen. Chelsea zou volgens Sky Sport Italia 6 à 7 miljoen euro veil hebben om Mertens nog deze maand over te nemen.



En daar blijft het niet bij. Want ook niemand minder dan FC Barcelona wordt genoemd als mogelijke bestemming. De Catalanen hebben een probleem in de aanval vanwege het uitvallen van Luis Suarez. Volgens het Spaanse Sport heeft Barça een shortlist samengesteld om zich deze week nog te versterken met een aanvaller. Dries Mertens is één van de pistes.

Diego Capel is één van de miskopen die RSC Anderlecht de afgelopen vijf seizoenen deed. De Spaanse linkerflankaanvaller kende nadien ook nog maar weinig succes en hij heeft een nieuwe club gevonden.Capel gaat aan de slag in… Malta, waar hij voor Birkirkara FC tekende.

LEES OOK: Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Ziet u Mertens nog verhuizen?

Meest recent

Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

4
4
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

9
9
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

117
117
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

86
86
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

115
115
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

124
124
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

307
307
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

179
179
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

129
129
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

65
65
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

137
137
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

189
189
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

423
423
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

295
295
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

112
112
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

186
186
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

632
632
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

337
337
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

448
448
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

299
299
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

125
125
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

804
804
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

618
618
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

385
385
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

269
269

Meer sportnieuws