'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

349 stemmen
'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

De nasleep van 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, blijft maar duren. Woensdagochtend is er immers een huiszoeking gevoerd bij Bruno Venanzi, de voorzitter van Standard. Volgens RTBF kadert deze inval in het onderzoek naar wanpraktijken bij de bekende spelersmakelaar Christophe Henrotay.

Die laatste werd in september aangehouden en verdacht van onder meer witwaspraktijken, bendevorming en valsheid in geschrifte. Inmiddels is Henrotay weer vrij op borgtocht, maar het onderzoek tegen hem draait dus nog steeds op volle toeren. In kader daarvan werd woensdagochtend om 7u aangeklopt aan de deur van Venanzi, zo meldt RTBF. De sterke man van de Rouches is immers goed bevriend met Henrotay en werkte meermaals met hem samen.

Er wordt vooral gezocht naar bepaalde commissies en de manier waarop betalingen werden gedaan. Volgens La Dernière Heure wordt Venanzi ook verdacht van onregelmatigheden bij verschillende transfers op Standard. Het parket wou voorlopig geen details vrijgeven, maar bevestigde wel dat de huiszoeking heeft plaatsgevonden. Bij Sporza weet men in ieder geval dat de speurders nu onderzoek gaan doen op Sclessin.

UPDATE 12u12
Het gerecht onderzoekt inderdaad of er onregelmatigheden gebeurd zijn bij enkele transfers die Henrotay gedaan heeft bij Standard. Het Nieuwsblad weet dat de speurders vertrokken zijn met de dossiers van drie spelers. De transfers van Collins Fai (in 2016 gekocht van Dinamo Boekarest), Sambou Yatabaré (in 2015 gehuurd van Olympiakos) en Christian Luyindama (in 2017 gehaald van TP Mazembe en in 2019 verkocht aan Galatasaray) zouden nader onder de loep genomen worden. Bij al die transfers was Henrotay betrokken. Ook hier zou het parket vooral willen onderzoeken of Henrotay zogenaamde 'retrocommissies' geïncasseerd heeft.

LEES OOK: Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

🚀

Denk je dat Henrotay ook effectief gestraft zal worden?

Meest recent

'Nederlandse topschutter op weg naar Jupiler Pro League'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

4
4
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

73
73
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

20
20
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

125
125
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

65
65
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

114
114
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

277
277
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

190
190
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

481
481
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

360
360
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

396
396
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

321
321
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

133
133
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

126
126
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

56
56
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

159
159
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

373
373
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

562
562
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

96
96
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

339
339
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

470
470
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

452
452
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

332
332
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

289
289

Meer sportnieuws