'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

349 stemmen
'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

De nasleep van 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, blijft maar duren. Woensdagochtend is er immers een huiszoeking gevoerd bij Bruno Venanzi, de voorzitter van Standard. Volgens RTBF kadert deze inval in het onderzoek naar wanpraktijken bij de bekende spelersmakelaar Christophe Henrotay.

Die laatste werd in september aangehouden en verdacht van onder meer witwaspraktijken, bendevorming en valsheid in geschrifte. Inmiddels is Henrotay weer vrij op borgtocht, maar het onderzoek tegen hem draait dus nog steeds op volle toeren. In kader daarvan werd woensdagochtend om 7u aangeklopt aan de deur van Venanzi, zo meldt RTBF. De sterke man van de Rouches is immers goed bevriend met Henrotay en werkte meermaals met hem samen.

Er wordt vooral gezocht naar bepaalde commissies en de manier waarop betalingen werden gedaan. Volgens La Dernière Heure wordt Venanzi ook verdacht van onregelmatigheden bij verschillende transfers op Standard. Het parket wou voorlopig geen details vrijgeven, maar bevestigde wel dat de huiszoeking heeft plaatsgevonden. Bij Sporza weet men in ieder geval dat de speurders nu onderzoek gaan doen op Sclessin.

UPDATE 12u12
Het gerecht onderzoekt inderdaad of er onregelmatigheden gebeurd zijn bij enkele transfers die Henrotay gedaan heeft bij Standard. Het Nieuwsblad weet dat de speurders vertrokken zijn met de dossiers van drie spelers. De transfers van Collins Fai (in 2016 gekocht van Dinamo Boekarest), Sambou Yatabaré (in 2015 gehuurd van Olympiakos) en Christian Luyindama (in 2017 gehaald van TP Mazembe en in 2019 verkocht aan Galatasaray) zouden nader onder de loep genomen worden. Bij al die transfers was Henrotay betrokken. Ook hier zou het parket vooral willen onderzoeken of Henrotay zogenaamde 'retrocommissies' geïncasseerd heeft.

LEES OOK: Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

Denk je dat Henrotay ook effectief gestraft zal worden?

Meest recent

Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

74
74
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

115
115
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

61
61
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

680
680
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

224
224
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

292
292
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

406
406
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

103
103
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

431
431
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

92
92
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

31
31
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

229
229
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

241
241
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

223
223
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

578
578
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

163
163
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

186
186
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

204
204
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

283
283
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

377
377
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

205
205
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

495
495
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

202
202
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

144
144
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

624
624

Meer sportnieuws