'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

door
'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

De nasleep van 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, blijft maar duren. Woensdagochtend is er immers een huiszoeking gevoerd bij Bruno Venanzi, de voorzitter van Standard. Volgens RTBF kadert deze inval in het onderzoek naar wanpraktijken bij de bekende spelersmakelaar Christophe Henrotay.

Die laatste werd in september aangehouden en verdacht van onder meer witwaspraktijken, bendevorming en valsheid in geschrifte. Inmiddels is Henrotay weer vrij op borgtocht, maar het onderzoek tegen hem draait dus nog steeds op volle toeren. In kader daarvan werd woensdagochtend om 7u aangeklopt aan de deur van Venanzi, zo meldt RTBF. De sterke man van de Rouches is immers goed bevriend met Henrotay en werkte meermaals met hem samen.

Er wordt vooral gezocht naar bepaalde commissies en de manier waarop betalingen werden gedaan. Volgens La Dernière Heure wordt Venanzi ook verdacht van onregelmatigheden bij verschillende transfers op Standard. Het parket wou voorlopig geen details vrijgeven, maar bevestigde wel dat de huiszoeking heeft plaatsgevonden. Bij Sporza weet men in ieder geval dat de speurders nu onderzoek gaan doen op Sclessin.

UPDATE 12u12
Het gerecht onderzoekt inderdaad of er onregelmatigheden gebeurd zijn bij enkele transfers die Henrotay gedaan heeft bij Standard. Het Nieuwsblad weet dat de speurders vertrokken zijn met de dossiers van drie spelers. De transfers van Collins Fai (in 2016 gekocht van Dinamo Boekarest), Sambou Yatabaré (in 2015 gehuurd van Olympiakos) en Christian Luyindama (in 2017 gehaald van TP Mazembe en in 2019 verkocht aan Galatasaray) zouden nader onder de loep genomen worden. Bij al die transfers was Henrotay betrokken. Ook hier zou het parket vooral willen onderzoeken of Henrotay zogenaamde 'retrocommissies' geïncasseerd heeft.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Denk je dat Henrotay ook effectief gestraft zal worden?

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

20
20
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

297
297
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

461
461
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

164
164
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

65
65
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

78
78
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

318
318
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

140
140
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

226
226
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

90
90
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

243
243
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

429
429
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

531
531
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

263
263
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

155
155
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

117
117
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws