'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

349
'Gerecht neemt drie transfers van Standard onder de loep'

De nasleep van 'Operatie Propere Handen', het grootschalige onderzoek naar financiële wantoestanden binnen het Belgische voetbal, blijft maar duren. Woensdagochtend is er immers een huiszoeking gevoerd bij Bruno Venanzi, de voorzitter van Standard. Volgens RTBF kadert deze inval in het onderzoek naar wanpraktijken bij de bekende spelersmakelaar Christophe Henrotay.

Die laatste werd in september aangehouden en verdacht van onder meer witwaspraktijken, bendevorming en valsheid in geschrifte. Inmiddels is Henrotay weer vrij op borgtocht, maar het onderzoek tegen hem draait dus nog steeds op volle toeren. In kader daarvan werd woensdagochtend om 7u aangeklopt aan de deur van Venanzi, zo meldt RTBF. De sterke man van de Rouches is immers goed bevriend met Henrotay en werkte meermaals met hem samen.

Er wordt vooral gezocht naar bepaalde commissies en de manier waarop betalingen werden gedaan. Volgens La Dernière Heure wordt Venanzi ook verdacht van onregelmatigheden bij verschillende transfers op Standard. Het parket wou voorlopig geen details vrijgeven, maar bevestigde wel dat de huiszoeking heeft plaatsgevonden. Bij Sporza weet men in ieder geval dat de speurders nu onderzoek gaan doen op Sclessin.

UPDATE 12u12
Het gerecht onderzoekt inderdaad of er onregelmatigheden gebeurd zijn bij enkele transfers die Henrotay gedaan heeft bij Standard. Het Nieuwsblad weet dat de speurders vertrokken zijn met de dossiers van drie spelers. De transfers van Collins Fai (in 2016 gekocht van Dinamo Boekarest), Sambou Yatabaré (in 2015 gehuurd van Olympiakos) en Christian Luyindama (in 2017 gehaald van TP Mazembe en in 2019 verkocht aan Galatasaray) zouden nader onder de loep genomen worden. Bij al die transfers was Henrotay betrokken. Ook hier zou het parket vooral willen onderzoeken of Henrotay zogenaamde 'retrocommissies' geïncasseerd heeft.

LEES OOK: Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Denk je dat Henrotay ook effectief gestraft zal worden?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

27
27
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

139
139
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

919
919
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

903
903
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

300
300
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws