TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Sander Berge deze maand nog KRC Genk zal verlaten. Het is Sheffield United menens om de middenvelder binnen te halen en de Engelsen zouden hun bod opgetrokken hebben tot maar liefst 32 miljoen euro. Daarmee zou de Noor de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club worden. Genk had Berge graag nog tot het einde van het seizoen gehouden op huurbasis, maar Sheffield wil hem er meteen bij. Ook de speler zelf zou aandringen op een transfer.



Anderlecht lijkt in de laatste dagen van de mercato ook nog de nodige miljoenen binnen te kunnen halen, want de strijd om Alexis Saelemaekers is helemaal losgebarsten. Aanbiedingen van Stade Rennes (6 miljoen euro) en Freiburg (7,5 miljoen euro) zouden al geweigerd zijn en nu zouden ook AC Milan en CSKA Moskou zich in de strijd mengen. Anderlecht zou mikken op minstens 10 miljoen euro voor de jonge middenvelder. Milan heeft wel ook Adnan Januzaj achter de hand als alternatief voor Saelemaekers.

Op die manier zou Paars-Wit fondsen hebben om eindelijk een spits te halen en het heeft alvast een naam op het oog. Het zou zijn zinnen gezet hebben op Torgeir Borven, die bij Odd topschutter werd van de Noorse competitie. Het contract van de 28-jarige loopt in de zomer af, waardoor hij voor een beperkt bedrag op te halen zou zijn. Ook een verdediger staat nog op het lijstje, daarvoor zou Anderlecht geprobeerd hebben een speler gratis te huren van een club uit de Ligue 1.



Verder lijkt er ook snel uitsluitsel te komen voor Club Brugge in zijn zoektocht naar een spits. San Lorenzo zou woensdag een definitieve beslissing nemen over de toekomst van Adolfo Gaich. Club zou 16,5 miljoen euro geboden hebben voor de 20-jarige spits en de Argentijnen kunnen bijna niet anders dan dat bod te aanvaarden. Volgens Argentijnse bronnen is de deal al voor 75 procent rond.

Lior Refaelov is nog steeds een zeer belangrijke speler voor Antwerp. Zijn contract op de Bosuil loopt ook nog anderhalf jaar door, maar desondanks zet de Israëliër de deur open voor een vertrek in de zomer - wellicht terug naar zijn thuisland. "In voetbal weet niemand waar hij over zes maanden gaat spelen", klinkt het cryptisch.



BUITENLAND

Jan Vertonghen is na dit seizoen einde contract bij Tottenham en het lijkt er niet op dat er nog een contractverlenging komt. In Engeland klinkt het daardoor dat hij één van de komende dagen nog de club zou kunnen gaan verlaten, omdat Tottenham zou willen voorkomen dat hij straks gratis de deur uitloopt. Of er teams zijn met concrete interesse, is echter niet meteen duidelijk.

FC Barcelona zoekt nog een spits. De voorbije dagen maakte het werk van de komst van Rodrigo Moreno, maar Valencia eiste 60 miljoen euro voor de 28-jarige en dat was voor Barça te gortig. Het trok de stekker uit de onderhandelingen en zou zijn pijlen nu gaan richten op Dusan Tadic (Ajax).



Bij KV Oostende viel Richairo Zivkovic helemaal door de maand, maar een jaar nadat hij door de achterdeur vertrok bij de kustploeg zou hij op weg zijn naar de Premier League. Sheffield United zou de Nederlandse spits voor de rest van het seizoen gaan huren van de Chinese tweedeklasser Changchun Yatai. De Engelsen zouden ook een aankoopoptie in de deal opnemen.

LEES OOK: Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Zal Genk het vertrek van Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

11
11
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

83
83
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

880
880
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

97
97
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

27
27
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

83
83
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

170
170
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

49
49
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

99
99
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

41
41
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

37
37
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

143
143
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

72
72
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

262
262
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

66
66
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

74
74
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

85
85
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

77
77
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

109
109
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

503
503
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

38
38
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

85
85
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

264
264
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

47
47

Meer sportnieuws