TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Sander Berge deze maand nog KRC Genk zal verlaten. Het is Sheffield United menens om de middenvelder binnen te halen en de Engelsen zouden hun bod opgetrokken hebben tot maar liefst 32 miljoen euro. Daarmee zou de Noor de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club worden. Genk had Berge graag nog tot het einde van het seizoen gehouden op huurbasis, maar Sheffield wil hem er meteen bij. Ook de speler zelf zou aandringen op een transfer.



Anderlecht lijkt in de laatste dagen van de mercato ook nog de nodige miljoenen binnen te kunnen halen, want de strijd om Alexis Saelemaekers is helemaal losgebarsten. Aanbiedingen van Stade Rennes (6 miljoen euro) en Freiburg (7,5 miljoen euro) zouden al geweigerd zijn en nu zouden ook AC Milan en CSKA Moskou zich in de strijd mengen. Anderlecht zou mikken op minstens 10 miljoen euro voor de jonge middenvelder. Milan heeft wel ook Adnan Januzaj achter de hand als alternatief voor Saelemaekers.

Op die manier zou Paars-Wit fondsen hebben om eindelijk een spits te halen en het heeft alvast een naam op het oog. Het zou zijn zinnen gezet hebben op Torgeir Borven, die bij Odd topschutter werd van de Noorse competitie. Het contract van de 28-jarige loopt in de zomer af, waardoor hij voor een beperkt bedrag op te halen zou zijn. Ook een verdediger staat nog op het lijstje, daarvoor zou Anderlecht geprobeerd hebben een speler gratis te huren van een club uit de Ligue 1.



Verder lijkt er ook snel uitsluitsel te komen voor Club Brugge in zijn zoektocht naar een spits. San Lorenzo zou woensdag een definitieve beslissing nemen over de toekomst van Adolfo Gaich. Club zou 16,5 miljoen euro geboden hebben voor de 20-jarige spits en de Argentijnen kunnen bijna niet anders dan dat bod te aanvaarden. Volgens Argentijnse bronnen is de deal al voor 75 procent rond.

Lior Refaelov is nog steeds een zeer belangrijke speler voor Antwerp. Zijn contract op de Bosuil loopt ook nog anderhalf jaar door, maar desondanks zet de Israëliër de deur open voor een vertrek in de zomer - wellicht terug naar zijn thuisland. "In voetbal weet niemand waar hij over zes maanden gaat spelen", klinkt het cryptisch.



BUITENLAND

Jan Vertonghen is na dit seizoen einde contract bij Tottenham en het lijkt er niet op dat er nog een contractverlenging komt. In Engeland klinkt het daardoor dat hij één van de komende dagen nog de club zou kunnen gaan verlaten, omdat Tottenham zou willen voorkomen dat hij straks gratis de deur uitloopt. Of er teams zijn met concrete interesse, is echter niet meteen duidelijk.

FC Barcelona zoekt nog een spits. De voorbije dagen maakte het werk van de komst van Rodrigo Moreno, maar Valencia eiste 60 miljoen euro voor de 28-jarige en dat was voor Barça te gortig. Het trok de stekker uit de onderhandelingen en zou zijn pijlen nu gaan richten op Dusan Tadic (Ajax).



Bij KV Oostende viel Richairo Zivkovic helemaal door de maand, maar een jaar nadat hij door de achterdeur vertrok bij de kustploeg zou hij op weg zijn naar de Premier League. Sheffield United zou de Nederlandse spits voor de rest van het seizoen gaan huren van de Chinese tweedeklasser Changchun Yatai. De Engelsen zouden ook een aankoopoptie in de deal opnemen.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Zal Genk het vertrek van Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

0
0
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

10
10
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

15
15
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

118
118
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

123
123
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

47
47
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

126
126
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

138
138
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

160
160
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

149
149
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

53
53
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

40
40
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

176
176
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

84
84
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

377
377
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

303
303
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

91
91
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

609
609
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

644
644
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

437
437
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

216
216
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

129
129

Meer sportnieuws