TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Sander Berge deze maand nog KRC Genk zal verlaten. Het is Sheffield United menens om de middenvelder binnen te halen en de Engelsen zouden hun bod opgetrokken hebben tot maar liefst 32 miljoen euro. Daarmee zou de Noor de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club worden. Genk had Berge graag nog tot het einde van het seizoen gehouden op huurbasis, maar Sheffield wil hem er meteen bij. Ook de speler zelf zou aandringen op een transfer.



Anderlecht lijkt in de laatste dagen van de mercato ook nog de nodige miljoenen binnen te kunnen halen, want de strijd om Alexis Saelemaekers is helemaal losgebarsten. Aanbiedingen van Stade Rennes (6 miljoen euro) en Freiburg (7,5 miljoen euro) zouden al geweigerd zijn en nu zouden ook AC Milan en CSKA Moskou zich in de strijd mengen. Anderlecht zou mikken op minstens 10 miljoen euro voor de jonge middenvelder. Milan heeft wel ook Adnan Januzaj achter de hand als alternatief voor Saelemaekers.

Op die manier zou Paars-Wit fondsen hebben om eindelijk een spits te halen en het heeft alvast een naam op het oog. Het zou zijn zinnen gezet hebben op Torgeir Borven, die bij Odd topschutter werd van de Noorse competitie. Het contract van de 28-jarige loopt in de zomer af, waardoor hij voor een beperkt bedrag op te halen zou zijn. Ook een verdediger staat nog op het lijstje, daarvoor zou Anderlecht geprobeerd hebben een speler gratis te huren van een club uit de Ligue 1.



Verder lijkt er ook snel uitsluitsel te komen voor Club Brugge in zijn zoektocht naar een spits. San Lorenzo zou woensdag een definitieve beslissing nemen over de toekomst van Adolfo Gaich. Club zou 16,5 miljoen euro geboden hebben voor de 20-jarige spits en de Argentijnen kunnen bijna niet anders dan dat bod te aanvaarden. Volgens Argentijnse bronnen is de deal al voor 75 procent rond.

Lior Refaelov is nog steeds een zeer belangrijke speler voor Antwerp. Zijn contract op de Bosuil loopt ook nog anderhalf jaar door, maar desondanks zet de Israëliër de deur open voor een vertrek in de zomer - wellicht terug naar zijn thuisland. "In voetbal weet niemand waar hij over zes maanden gaat spelen", klinkt het cryptisch.



BUITENLAND

Jan Vertonghen is na dit seizoen einde contract bij Tottenham en het lijkt er niet op dat er nog een contractverlenging komt. In Engeland klinkt het daardoor dat hij één van de komende dagen nog de club zou kunnen gaan verlaten, omdat Tottenham zou willen voorkomen dat hij straks gratis de deur uitloopt. Of er teams zijn met concrete interesse, is echter niet meteen duidelijk.

FC Barcelona zoekt nog een spits. De voorbije dagen maakte het werk van de komst van Rodrigo Moreno, maar Valencia eiste 60 miljoen euro voor de 28-jarige en dat was voor Barça te gortig. Het trok de stekker uit de onderhandelingen en zou zijn pijlen nu gaan richten op Dusan Tadic (Ajax).



Bij KV Oostende viel Richairo Zivkovic helemaal door de maand, maar een jaar nadat hij door de achterdeur vertrok bij de kustploeg zou hij op weg zijn naar de Premier League. Sheffield United zou de Nederlandse spits voor de rest van het seizoen gaan huren van de Chinese tweedeklasser Changchun Yatai. De Engelsen zouden ook een aankoopoptie in de deal opnemen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Zal Genk het vertrek van Berge kunnen opvangen?

Meest recent

De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

0
0
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

194
194
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

48
48
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

136
136
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

520
520
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

130
130
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

40
40
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

209
209
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

837
837
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

133
133
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

181
181
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

96
96
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

42
42
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

753
753
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

509
509
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

67
67
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

445
445
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

226
226
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

367
367
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

247
247
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

458
458
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

413
413
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

244
244
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

146
146

Meer sportnieuws