TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Sander Berge deze maand nog KRC Genk zal verlaten. Het is Sheffield United menens om de middenvelder binnen te halen en de Engelsen zouden hun bod opgetrokken hebben tot maar liefst 32 miljoen euro. Daarmee zou de Noor de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club worden. Genk had Berge graag nog tot het einde van het seizoen gehouden op huurbasis, maar Sheffield wil hem er meteen bij. Ook de speler zelf zou aandringen op een transfer.



Anderlecht lijkt in de laatste dagen van de mercato ook nog de nodige miljoenen binnen te kunnen halen, want de strijd om Alexis Saelemaekers is helemaal losgebarsten. Aanbiedingen van Stade Rennes (6 miljoen euro) en Freiburg (7,5 miljoen euro) zouden al geweigerd zijn en nu zouden ook AC Milan en CSKA Moskou zich in de strijd mengen. Anderlecht zou mikken op minstens 10 miljoen euro voor de jonge middenvelder. Milan heeft wel ook Adnan Januzaj achter de hand als alternatief voor Saelemaekers.

Op die manier zou Paars-Wit fondsen hebben om eindelijk een spits te halen en het heeft alvast een naam op het oog. Het zou zijn zinnen gezet hebben op Torgeir Borven, die bij Odd topschutter werd van de Noorse competitie. Het contract van de 28-jarige loopt in de zomer af, waardoor hij voor een beperkt bedrag op te halen zou zijn. Ook een verdediger staat nog op het lijstje, daarvoor zou Anderlecht geprobeerd hebben een speler gratis te huren van een club uit de Ligue 1.



Verder lijkt er ook snel uitsluitsel te komen voor Club Brugge in zijn zoektocht naar een spits. San Lorenzo zou woensdag een definitieve beslissing nemen over de toekomst van Adolfo Gaich. Club zou 16,5 miljoen euro geboden hebben voor de 20-jarige spits en de Argentijnen kunnen bijna niet anders dan dat bod te aanvaarden. Volgens Argentijnse bronnen is de deal al voor 75 procent rond.

Lior Refaelov is nog steeds een zeer belangrijke speler voor Antwerp. Zijn contract op de Bosuil loopt ook nog anderhalf jaar door, maar desondanks zet de Israëliër de deur open voor een vertrek in de zomer - wellicht terug naar zijn thuisland. "In voetbal weet niemand waar hij over zes maanden gaat spelen", klinkt het cryptisch.



BUITENLAND

Jan Vertonghen is na dit seizoen einde contract bij Tottenham en het lijkt er niet op dat er nog een contractverlenging komt. In Engeland klinkt het daardoor dat hij één van de komende dagen nog de club zou kunnen gaan verlaten, omdat Tottenham zou willen voorkomen dat hij straks gratis de deur uitloopt. Of er teams zijn met concrete interesse, is echter niet meteen duidelijk.

FC Barcelona zoekt nog een spits. De voorbije dagen maakte het werk van de komst van Rodrigo Moreno, maar Valencia eiste 60 miljoen euro voor de 28-jarige en dat was voor Barça te gortig. Het trok de stekker uit de onderhandelingen en zou zijn pijlen nu gaan richten op Dusan Tadic (Ajax).



Bij KV Oostende viel Richairo Zivkovic helemaal door de maand, maar een jaar nadat hij door de achterdeur vertrok bij de kustploeg zou hij op weg zijn naar de Premier League. Sheffield United zou de Nederlandse spits voor de rest van het seizoen gaan huren van de Chinese tweedeklasser Changchun Yatai. De Engelsen zouden ook een aankoopoptie in de deal opnemen.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Zal Genk het vertrek van Berge kunnen opvangen?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

225
225
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

16
16
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

470
470
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

40
40
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

113
113
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

58
58
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

153
153
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

54
54
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

188
188
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

245
245
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

282
282
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

546
546
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

308
308
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

299
299
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

445
445
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

424
424
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws