TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

649 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuw monsterbod op Berge, 3 clubs strijden om Saelemaekers

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt er alsmaar meer op dat Sander Berge deze maand nog KRC Genk zal verlaten. Het is Sheffield United menens om de middenvelder binnen te halen en de Engelsen zouden hun bod opgetrokken hebben tot maar liefst 32 miljoen euro. Daarmee zou de Noor de duurste uitgaande transfer ooit van een Belgische club worden. Genk had Berge graag nog tot het einde van het seizoen gehouden op huurbasis, maar Sheffield wil hem er meteen bij. Ook de speler zelf zou aandringen op een transfer.



Anderlecht lijkt in de laatste dagen van de mercato ook nog de nodige miljoenen binnen te kunnen halen, want de strijd om Alexis Saelemaekers is helemaal losgebarsten. Aanbiedingen van Stade Rennes (6 miljoen euro) en Freiburg (7,5 miljoen euro) zouden al geweigerd zijn en nu zouden ook AC Milan en CSKA Moskou zich in de strijd mengen. Anderlecht zou mikken op minstens 10 miljoen euro voor de jonge middenvelder. Milan heeft wel ook Adnan Januzaj achter de hand als alternatief voor Saelemaekers.

Op die manier zou Paars-Wit fondsen hebben om eindelijk een spits te halen en het heeft alvast een naam op het oog. Het zou zijn zinnen gezet hebben op Torgeir Borven, die bij Odd topschutter werd van de Noorse competitie. Het contract van de 28-jarige loopt in de zomer af, waardoor hij voor een beperkt bedrag op te halen zou zijn. Ook een verdediger staat nog op het lijstje, daarvoor zou Anderlecht geprobeerd hebben een speler gratis te huren van een club uit de Ligue 1.



Verder lijkt er ook snel uitsluitsel te komen voor Club Brugge in zijn zoektocht naar een spits. San Lorenzo zou woensdag een definitieve beslissing nemen over de toekomst van Adolfo Gaich. Club zou 16,5 miljoen euro geboden hebben voor de 20-jarige spits en de Argentijnen kunnen bijna niet anders dan dat bod te aanvaarden. Volgens Argentijnse bronnen is de deal al voor 75 procent rond.

Lior Refaelov is nog steeds een zeer belangrijke speler voor Antwerp. Zijn contract op de Bosuil loopt ook nog anderhalf jaar door, maar desondanks zet de Israëliër de deur open voor een vertrek in de zomer - wellicht terug naar zijn thuisland. "In voetbal weet niemand waar hij over zes maanden gaat spelen", klinkt het cryptisch.



BUITENLAND

Jan Vertonghen is na dit seizoen einde contract bij Tottenham en het lijkt er niet op dat er nog een contractverlenging komt. In Engeland klinkt het daardoor dat hij één van de komende dagen nog de club zou kunnen gaan verlaten, omdat Tottenham zou willen voorkomen dat hij straks gratis de deur uitloopt. Of er teams zijn met concrete interesse, is echter niet meteen duidelijk.

FC Barcelona zoekt nog een spits. De voorbije dagen maakte het werk van de komst van Rodrigo Moreno, maar Valencia eiste 60 miljoen euro voor de 28-jarige en dat was voor Barça te gortig. Het trok de stekker uit de onderhandelingen en zou zijn pijlen nu gaan richten op Dusan Tadic (Ajax).



Bij KV Oostende viel Richairo Zivkovic helemaal door de maand, maar een jaar nadat hij door de achterdeur vertrok bij de kustploeg zou hij op weg zijn naar de Premier League. Sheffield United zou de Nederlandse spits voor de rest van het seizoen gaan huren van de Chinese tweedeklasser Changchun Yatai. De Engelsen zouden ook een aankoopoptie in de deal opnemen.

LEES OOK: 'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

Zal Genk het vertrek van Berge kunnen opvangen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

25
25
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

14
14
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

113
113
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

211
211
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

252
252
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

171
171
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

199
199
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

120
120
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

124
124
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

266
266
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

249
249
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

103
103
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

557
557
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

197
197
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

444
444
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

522
522
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

181
181
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

98
98
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

149
149
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws