'Saelemaekers dreigt bom te leggen onder transferplan RSCA'

2943 stemmen
'Saelemaekers dreigt bom te leggen onder transferplan RSCA'

RSC Anderlecht wist deze winter al heel wat spelers te slijten, maar zij brachten voorlopig amper iets. Daar zou in de slotdagen van de transfermarkt echter verandering in kunnen komen. Zo lijkt de strijd om Alexis Saelemaekers helemaal los te barsten, een drietal buitenlandse clubs zouden erg concreet zijn.

Om de financiële putten mee helpen vullen en ook om zelf versterking te kunnen aantrekken, had RSCA nood aan zeker één grote uitgaande transfer. Daarom zouden onder meer Elias Cobbaut en Saelemaekers via verschillende makelaars bij andere clubs zijn aangeboden. En die strategie lijkt nu zijn vruchten af te werpen. Zo zou er met name rond die laatste heel wat beweging zijn ontstaan in de voorbije dagen.

Dinsdagavond meldde Sky Italia al dat AC Milan zich gemeld had. De Rossoneri zouden in de Belgische belofte-international een alternatief voor Suso zien, die op zijn beurt naar Sevilla zou trekken. Dat nieuws wordt nu bevestigd door de Italiaanse transferkenner Gianluca Di Marzio. Hij meldt echter ook dat RSCA al twee miljoenenaanbiedingen zou hebben binnengekregen: naar verluidt bood Stade Reims zo'n 6 miljoen euro, terwijl SC Freiburg zo'n 7.5 miljoen euro veil had.

Beide aanbiedingen werden echter geweigerd door Paars-Wit, de Brusselaars zouden mikken op een bedrag dat de 10 miljoen euro benadert. De kans is wel reëel dat er weldra een verbeterde aanbieding volgt. Bovendien zou ook Milan, dat Adnan Januzaj achter de hand heeft als alternatief, zijn kaarten nog op tafel moeten gooien.

UPDATE 10u20

Volgens Het Nieuwsblad is er nóg een stevige kandidaat in de running om Alexis Saelemaekers binnen te lijven. Dat met de Russische topclub CSKA Moskou. De kapitaalkrachtige club zou volgens de krant een stevig bod plannen. De vraag is echter of het jeugdproduct van Paars-Wit zelf überhaupt wel wil meewerken aan een transfer.

Saelemaekers zou namelijk verkiezen om bij Anderlecht te blijven tot het eind van dit seizoen, om daarna eventueel te vertrekken naar een echte topcompetitie in de zomer. Het veronderstelde aanbod van CSKA zou mogelijk echter niet te weigeren zijn, en zou de Brusselaars in staat stellen om een aanvaller of linksback binnen te rijven. Maar het lijkt er dus op dat Saelemaekers de sleutel in handen heeft voor het verdere verloop van dit alles.

LEES OOK: Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

Moet Saelemaekers vertrekken als Anderlecht dat wil?

Meest recent

Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

56
56
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

27
27
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

9
9
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

110
110
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

48
48
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

50
50
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

39
39
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

273
273
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

173
173
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

211
211
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

113
113
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

143
143
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

347
347
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

283
283
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

233
233
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

196
196
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

288
288
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

229
229
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

93
93
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

56
56
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

544
544
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

239
239
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

402
402
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

187
187
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

144
144

Meer sportnieuws