'Gesjoemel met transfer Edmilson kan Standard zeer zware straf opleveren"

door
'Gesjoemel met transfer Edmilson kan Standard zeer zware straf opleveren

In augustus 2018 verkocht Standard Junior Edmilson aan het Qatarese Al Duhail, maar die transfer kan voor de Rouches een zeer vervelend staartje krijgen. De club heeft immers een klacht aan zijn been vanwege Sint-Truiden, dat de Braziliaanse Belg eerder voor 1,2 miljoen aan Standard had verkocht en recht had op 40 procent van de meerwaarde op een volgende transfer.


STVV beschuldigt Standard ervan gesjoemeld te hebben met de transfersom bij de transfer van Edmilson naar Qatar, waardoor de Kanaries een smak geld misgelopen zijn. Het is Sport/Voetbalmagazine dat de hele zaak aan het licht brengt. Officieel verkocht Standard Edmilson voor amper 2 miljoen euro, waardoor het percentage van STVV neerkwam op slechts 320.000 euro.

Maar tegelijk sloot Standard ook een 'samenwerkingsverband' af met Al Duhail, waarvoor de Qatarezen zo'n 3,2 miljoen euro op tafel legden. Om te beginnen al een absurd bedrag, maar daarnaast werd het contract helemaal niet nageleefd. Zo zou Standard in januari 2019 op stage gaan in Doha, maar dat gebeurde niet.

Het lijkt dus om een verdoken transfersom te gaan en dus ontving Standard in totaal 5,2 miljoen voor Edmilson. Dat betekende dat STVV eigenlijk 1,6 miljoen euro had moeten krijgen in plaats van 320.000 euro. Dat pikken ze op Stayen uiteraard niet en dus volgde een klacht. Er loopt al een strafrechtelijk onderzoek en binnenkort zou ook een procedure bij de FIFA geopend worden. Daardoor riskeert Standard een bijzonder zware straf. De Rouches kunnen in theorie wegkomen met een boete, maar ook een transferverbod en/of uitsluiting van Europees voetbal behoren tot de mogelijkheden.

LEES OOK: STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Verdient Standard een transferverbod als dit waar blijkt?

Meest recent

Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

43
43
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

19
19
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

79
79
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

47
47
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

372
372
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

317
317
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

145
145
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

131
131
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

178
178
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

221
221
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

146
146
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

122
122
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

196
196
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

53
53
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

75
75
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

332
332
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

278
278
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

267
267
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

163
163
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

195
195
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

73
73
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

111
111
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

367
367

Meer sportnieuws