'Gesjoemel met transfer Edmilson kan Standard zeer zware straf opleveren"

door
'Gesjoemel met transfer Edmilson kan Standard zeer zware straf opleveren

In augustus 2018 verkocht Standard Junior Edmilson aan het Qatarese Al Duhail, maar die transfer kan voor de Rouches een zeer vervelend staartje krijgen. De club heeft immers een klacht aan zijn been vanwege Sint-Truiden, dat de Braziliaanse Belg eerder voor 1,2 miljoen aan Standard had verkocht en recht had op 40 procent van de meerwaarde op een volgende transfer.


STVV beschuldigt Standard ervan gesjoemeld te hebben met de transfersom bij de transfer van Edmilson naar Qatar, waardoor de Kanaries een smak geld misgelopen zijn. Het is Sport/Voetbalmagazine dat de hele zaak aan het licht brengt. Officieel verkocht Standard Edmilson voor amper 2 miljoen euro, waardoor het percentage van STVV neerkwam op slechts 320.000 euro.

Maar tegelijk sloot Standard ook een 'samenwerkingsverband' af met Al Duhail, waarvoor de Qatarezen zo'n 3,2 miljoen euro op tafel legden. Om te beginnen al een absurd bedrag, maar daarnaast werd het contract helemaal niet nageleefd. Zo zou Standard in januari 2019 op stage gaan in Doha, maar dat gebeurde niet.

Het lijkt dus om een verdoken transfersom te gaan en dus ontving Standard in totaal 5,2 miljoen voor Edmilson. Dat betekende dat STVV eigenlijk 1,6 miljoen euro had moeten krijgen in plaats van 320.000 euro. Dat pikken ze op Stayen uiteraard niet en dus volgde een klacht. Er loopt al een strafrechtelijk onderzoek en binnenkort zou ook een procedure bij de FIFA geopend worden. Daardoor riskeert Standard een bijzonder zware straf. De Rouches kunnen in theorie wegkomen met een boete, maar ook een transferverbod en/of uitsluiting van Europees voetbal behoren tot de mogelijkheden.

LEES OOK: STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

Verdient Standard een transferverbod als dit waar blijkt?

Meest recent

Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

22
22
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

30
30
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

34
34
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

129
129
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

13
13
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

232
232
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

182
182
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

352
352
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

160
160
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

87
87
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

151
151
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

218
218
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

369
369
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

130
130
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

297
297
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

87
87
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

364
364
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

307
307
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

188
188
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

464
464
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

417
417
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

104
104
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

909
909
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

219
219
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

376
376

Meer sportnieuws