TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

door stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge drukt in de slotdagen van de mercato stevig door voor een nieuwe spits. Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen melden namelijk dat het bod op Adolfo Gaich stevig werd verhoogd. Volgens TyC Sports en Olé bood Blauw-Zwart liefst 15.5 miljoen euro plus 10% op de mogelijke doorverkoopsom. Beide media vermoeden dat San Lorenzo nu niet meer kan weigeren. Indien het antwoord van de Argentijnse club positief is, wordt Gaich allicht de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League.

Het zal voor KRC Genk bijzonder moeilijk worden om Sander Berge aan boord te houden. Volgens het Engelse Sky Sports blijven de gesprekken met Sheffield United aanhouden en lijkt het er steeds meer op dat The Blades aan het langste einde zullen trekken. Genk probeert nog steeds om een deal uit de brand te slepen waarbij Berge nu al tekent, maar meteen wordt terug verhuurd tot aan het einde van het seizoen. Momenteel lijkt een directe transfer naar Sheffield echter het meeste kans te maken.

De Limburgers rondden maandagavond in ieder geval de komst van Thomas Didillon af. Hij wordt voor 550.000 euro een half seizoen gehuurd van RSC Anderlecht. Genk bedong ook een aankoopoptie van 1.650.000 euro. Indien die niet gelicht wordt, krijgt Racing voor de genoemde huursom wel 25% van de transferrechten. Indien Anderlecht hem dus aan een andere club verkoopt, moet het een vierde van die transfersom afstaan.

Volgens La Dernière Heure is KAA Gent geïnteresseerd in de diensten van Cédric Kipré. De 23-jarige centrale verdediger speelt momenteel bij Wigan Athletic in de Engelse tweede divisie. Daar wisselt hij een basisplaats af met een plaats op de bank, waardoor de Engelse tweedeklasser een transfer van Kipré niet in de weg zal staan. Volgens de Waalse krant moet de Fransman ongeveer 2 miljoen euro kosten.

De Buffalo's zouden zich eerstdaags ook versterken met Bruno Godeau. Om hem te vervangen zou Moeskroen volgens Het Laatste Nieuws denken aan Benoit Poulain, die is momenteel transfervrij nadat hij zijn contract in Turkije liet ontbinden. Les Hurlus legden verder ook Enes Saglik vast. De middenvelder wordt overgenomen van Charleroi, waar hij op een zijspoor was beland.

Dat geldt ook voor spits Adama Niane, hij heeft eveneens onderdak gevonden bij een reeksgenoot. Zoals eerder aangekondigde tekende de Malinees bij KV Oostende. De Kustploeg huurt hem tot eind dit seizoen.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft nadrukkelijk doordrukken voor de komst van Rodrigo Moreno. Maar een akkoord met Valencia lijkt niet voor meteen Er zijn immers nog flink wat hordes te nemen, want de beide Spaanse clubs kunnen het maar niet eens worden over de uiteindelijke transferconstructie. In het Estadio Mestalla wil men graag 50 miljoen euro ontvangen voor de handtekening van Rodrigo, maar Barça voelt meer voor een huurperiode van een half jaartje, al dan niet met een optie tot koop.

Thibaut Courtois doet het erg goed bij Real Madrid, desondanks kwam Corriere della Sera met een bizar gerucht. Het Italiaanse medium stelt namelijk dat Real Madrid zijn zinnen heeft gezet op Gianluigi Donnarumma, de 21-jarige doelman van AC Milan. Ook Juventus en PSG zouden belangstelling tonen, maar de Koninklijke zou over de beste papieren beschikken. Het lijkt echter vooral gelanceerd door de clan-Donnarumma met oog op een beter contract.

Internazionale heeft opnieuw een fraaie slag geslagen. Zo is Christian Eriksen maandagmorgen geland in Milaan om zijn overgang richting Inter af te ronden. De Deense middenvelder komt voor ongeveer 20 miljoen euro over van Tottenham Hotspur, en zal een contract van 4,5 jaar gaan ondertekenen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Denkt u dat Club voor vrijdag een nieuwe spits zal hebben?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

27
27
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

63
63
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

54
54
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

148
148
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

130
130
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

675
675
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

401
401
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

207
207
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

413
413
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws