TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

659 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge drukt in de slotdagen van de mercato stevig door voor een nieuwe spits. Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen melden namelijk dat het bod op Adolfo Gaich stevig werd verhoogd. Volgens TyC Sports en Olé bood Blauw-Zwart liefst 15.5 miljoen euro plus 10% op de mogelijke doorverkoopsom. Beide media vermoeden dat San Lorenzo nu niet meer kan weigeren. Indien het antwoord van de Argentijnse club positief is, wordt Gaich allicht de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League.

Het zal voor KRC Genk bijzonder moeilijk worden om Sander Berge aan boord te houden. Volgens het Engelse Sky Sports blijven de gesprekken met Sheffield United aanhouden en lijkt het er steeds meer op dat The Blades aan het langste einde zullen trekken. Genk probeert nog steeds om een deal uit de brand te slepen waarbij Berge nu al tekent, maar meteen wordt terug verhuurd tot aan het einde van het seizoen. Momenteel lijkt een directe transfer naar Sheffield echter het meeste kans te maken.

De Limburgers rondden maandagavond in ieder geval de komst van Thomas Didillon af. Hij wordt voor 550.000 euro een half seizoen gehuurd van RSC Anderlecht. Genk bedong ook een aankoopoptie van 1.650.000 euro. Indien die niet gelicht wordt, krijgt Racing voor de genoemde huursom wel 25% van de transferrechten. Indien Anderlecht hem dus aan een andere club verkoopt, moet het een vierde van die transfersom afstaan.

Volgens La Dernière Heure is KAA Gent geïnteresseerd in de diensten van Cédric Kipré. De 23-jarige centrale verdediger speelt momenteel bij Wigan Athletic in de Engelse tweede divisie. Daar wisselt hij een basisplaats af met een plaats op de bank, waardoor de Engelse tweedeklasser een transfer van Kipré niet in de weg zal staan. Volgens de Waalse krant moet de Fransman ongeveer 2 miljoen euro kosten.

De Buffalo's zouden zich eerstdaags ook versterken met Bruno Godeau. Om hem te vervangen zou Moeskroen volgens Het Laatste Nieuws denken aan Benoit Poulain, die is momenteel transfervrij nadat hij zijn contract in Turkije liet ontbinden. Les Hurlus legden verder ook Enes Saglik vast. De middenvelder wordt overgenomen van Charleroi, waar hij op een zijspoor was beland.

Dat geldt ook voor spits Adama Niane, hij heeft eveneens onderdak gevonden bij een reeksgenoot. Zoals eerder aangekondigde tekende de Malinees bij KV Oostende. De Kustploeg huurt hem tot eind dit seizoen.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft nadrukkelijk doordrukken voor de komst van Rodrigo Moreno. Maar een akkoord met Valencia lijkt niet voor meteen Er zijn immers nog flink wat hordes te nemen, want de beide Spaanse clubs kunnen het maar niet eens worden over de uiteindelijke transferconstructie. In het Estadio Mestalla wil men graag 50 miljoen euro ontvangen voor de handtekening van Rodrigo, maar Barça voelt meer voor een huurperiode van een half jaartje, al dan niet met een optie tot koop.

Thibaut Courtois doet het erg goed bij Real Madrid, desondanks kwam Corriere della Sera met een bizar gerucht. Het Italiaanse medium stelt namelijk dat Real Madrid zijn zinnen heeft gezet op Gianluigi Donnarumma, de 21-jarige doelman van AC Milan. Ook Juventus en PSG zouden belangstelling tonen, maar de Koninklijke zou over de beste papieren beschikken. Het lijkt echter vooral gelanceerd door de clan-Donnarumma met oog op een beter contract.

Internazionale heeft opnieuw een fraaie slag geslagen. Zo is Christian Eriksen maandagmorgen geland in Milaan om zijn overgang richting Inter af te ronden. De Deense middenvelder komt voor ongeveer 20 miljoen euro over van Tottenham Hotspur, en zal een contract van 4,5 jaar gaan ondertekenen.

LEES OOK: Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Denkt u dat Club voor vrijdag een nieuwe spits zal hebben?

Meest recent

'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

8
8
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

99
99
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

53
53
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

11
11
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

76
76
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

169
169
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

230
230
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

240
240
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

47
47
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

47
47
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

92
92
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

100
100
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

84
84
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

180
180
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

287
287
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

273
273
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

350
350
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

204
204
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1035
1035

Meer sportnieuws