TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

659 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge drukt in de slotdagen van de mercato stevig door voor een nieuwe spits. Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen melden namelijk dat het bod op Adolfo Gaich stevig werd verhoogd. Volgens TyC Sports en Olé bood Blauw-Zwart liefst 15.5 miljoen euro plus 10% op de mogelijke doorverkoopsom. Beide media vermoeden dat San Lorenzo nu niet meer kan weigeren. Indien het antwoord van de Argentijnse club positief is, wordt Gaich allicht de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League.

Het zal voor KRC Genk bijzonder moeilijk worden om Sander Berge aan boord te houden. Volgens het Engelse Sky Sports blijven de gesprekken met Sheffield United aanhouden en lijkt het er steeds meer op dat The Blades aan het langste einde zullen trekken. Genk probeert nog steeds om een deal uit de brand te slepen waarbij Berge nu al tekent, maar meteen wordt terug verhuurd tot aan het einde van het seizoen. Momenteel lijkt een directe transfer naar Sheffield echter het meeste kans te maken.

De Limburgers rondden maandagavond in ieder geval de komst van Thomas Didillon af. Hij wordt voor 550.000 euro een half seizoen gehuurd van RSC Anderlecht. Genk bedong ook een aankoopoptie van 1.650.000 euro. Indien die niet gelicht wordt, krijgt Racing voor de genoemde huursom wel 25% van de transferrechten. Indien Anderlecht hem dus aan een andere club verkoopt, moet het een vierde van die transfersom afstaan.

Volgens La Dernière Heure is KAA Gent geïnteresseerd in de diensten van Cédric Kipré. De 23-jarige centrale verdediger speelt momenteel bij Wigan Athletic in de Engelse tweede divisie. Daar wisselt hij een basisplaats af met een plaats op de bank, waardoor de Engelse tweedeklasser een transfer van Kipré niet in de weg zal staan. Volgens de Waalse krant moet de Fransman ongeveer 2 miljoen euro kosten.

De Buffalo's zouden zich eerstdaags ook versterken met Bruno Godeau. Om hem te vervangen zou Moeskroen volgens Het Laatste Nieuws denken aan Benoit Poulain, die is momenteel transfervrij nadat hij zijn contract in Turkije liet ontbinden. Les Hurlus legden verder ook Enes Saglik vast. De middenvelder wordt overgenomen van Charleroi, waar hij op een zijspoor was beland.

Dat geldt ook voor spits Adama Niane, hij heeft eveneens onderdak gevonden bij een reeksgenoot. Zoals eerder aangekondigde tekende de Malinees bij KV Oostende. De Kustploeg huurt hem tot eind dit seizoen.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft nadrukkelijk doordrukken voor de komst van Rodrigo Moreno. Maar een akkoord met Valencia lijkt niet voor meteen Er zijn immers nog flink wat hordes te nemen, want de beide Spaanse clubs kunnen het maar niet eens worden over de uiteindelijke transferconstructie. In het Estadio Mestalla wil men graag 50 miljoen euro ontvangen voor de handtekening van Rodrigo, maar Barça voelt meer voor een huurperiode van een half jaartje, al dan niet met een optie tot koop.

Thibaut Courtois doet het erg goed bij Real Madrid, desondanks kwam Corriere della Sera met een bizar gerucht. Het Italiaanse medium stelt namelijk dat Real Madrid zijn zinnen heeft gezet op Gianluigi Donnarumma, de 21-jarige doelman van AC Milan. Ook Juventus en PSG zouden belangstelling tonen, maar de Koninklijke zou over de beste papieren beschikken. Het lijkt echter vooral gelanceerd door de clan-Donnarumma met oog op een beter contract.

Internazionale heeft opnieuw een fraaie slag geslagen. Zo is Christian Eriksen maandagmorgen geland in Milaan om zijn overgang richting Inter af te ronden. De Deense middenvelder komt voor ongeveer 20 miljoen euro over van Tottenham Hotspur, en zal een contract van 4,5 jaar gaan ondertekenen.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Denkt u dat Club voor vrijdag een nieuwe spits zal hebben?

Meest recent

'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

8
8
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

65
65
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

17
17
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

229
229
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

314
314
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

100
100
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

70
70
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

337
337
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

326
326
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

354
354
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

123
123
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

148
148
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

628
628
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

77
77
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

139
139
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

268
268
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

305
305
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

89
89
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

306
306
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

121
121
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

298
298
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

493
493
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81

Meer sportnieuws