TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het blijft wachten op een officiële bevestiging, maar de transfer van Thomas Didillon richting KRC Genk is volgens Het Laatste Nieuws zo goed als rond. Volgens de krant werden deze voormiddag de laatste details afgerond en legde de Fransman zijn medische testen met succes af. Naar alle waarschijnlijkheid zal de landskampioen vanavond met een officiële aankondiging komen. 


Op vlak van inkomende transfers blijft het dus voorlopig bijzonder stil bij RSC Anderlecht. Vandaag kreeg Paars-Wit nog maar eens een domper te verwerken. Zo blijkt dé gedroomde winteraanwinst bij uitstek, Anthony Vanden Borre, nog steeds niet wedstrijdfit te zijn. De ex-Rode Duivel vroeg in een vriendschappelijke wedstrijd tegen OHL al voor de rust om zijn vervanging. Het is dus nog maar de vraag of VDB dit seizoen nog in actie zal komen voor de Brusselaars. 

Bij KAA Gent blijft men naar een oplossing zoeken voor de verguisde Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller mag beschikken bij de Buffalo's, en zou op interesse kunnen rekenen van Cercle Brugge en Zulte-Waregem. Het Nederlandse Heerenveen liet vandaag verstaan dat zij alvast geen interesse hebben in Dompé. 


Excelsior Moeskroen wist vandaag een knappe transfer af te ronden. De Henegouwers melden met fierheid dat Dylan Seys een contract van anderhalf seizoen heeft ondertekend. De ex-speler van Club Brugge, Twente, Hapoel Acre en RKC was een vrije speler sinds december. In zijn laatste twee seizoenen voor RKC was Seys nog goed voor 23 doelpunten. 

Bij Standard Luik nam men tijdens de voorbije mercato afscheid van enkele steunpilaren. Zo verlieten Mpoku en Emond de Luikse club, en werd er met Shamir nog maar één speler binnengehaald. Het was dus wachten voor de fans van de Rouches op een nieuwe inkomende transfer, en die kwam er vandaag ook. Zo wisten Preud'homme en co. John Mayanga Nekadio aan te trekken. De Congolese verdediger is trouwens de broer van ex-speler Christian Luyindama

Royal Antwerp FC bevestigde dan weer de komst van Davor Matijas. De Kroatische doelman komt over van Hajduk Split, en moet op termijn de opvolger worden van Sinan Bolat. De 20-jarige Matijas tekende een contract van 3,5 jaar. 
 

BUITENLAND

Bij RSC Anderlecht mag men naar alle waarschijnlijkheid hopen op een financiële meevaller. Zo zou VFB Stuttgart zich gemeld hebben bij VFL Bochum omtrent Silvère Ganvoula. Aangezien de Brusselaars een doorverkooppercentage hebben afgedwongen, én Bochum minstens vijf miljoen wil vangen voor de Congolese spits, lijkt Anderlecht er goed voor te zitten. 

FC Barcelona wil de geldbuidel opentrekken voor een Franse sensatie, zo meldt Foot Mercato. Het medium stelt dat de Catalanen maar liefst 75 miljoen euro willen betalen voor Wissam Ben Yedder. De 29-jarige spits van AS Monaco was dit seizoen al goed voor 14 doelpunten in 19 wedstrijden. 


Het Nederlandse Feyenoord versterkte zich vandaag dan weer met Robert Bozenik. Door de komst van de Slowaakse spits mag Jelle Vossen dus een kruis maken over zijn transfer richting Rotterdam. De voorbije weken wakkerden er sterke geruchten aan omtrent Jelle Vossen en Feyenoord, maar niks bleek dus minder waar. 

Bij Chelsea blijft men dringend op zoek naar een nieuwe spits. Edinson Cavani en Krzysztof Piatek werden al gelinkt aan de Blues, maar volgens The Telegraph zou de ploeg van Frank Lampard ook interesse tonen in Luka Jovic. De Servische spits van Real Madrid stelde teleur in Spanje, en mag De Koninklijke bij een goed bod verlaten. De komst van een nieuwe spits betekent onrechtstreeks het mogelijke einde van Michy Batshuayi bij Chelsea. 






LEES OOK: Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

Moet Barcelona alles uit de kast halen voor Ben Yedder?

Meest recent

Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

5
5
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

18
18
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

12
12
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

133
133
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

113
113
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

109
109
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

130
130
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

86
86
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

222
222
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

256
256
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

714
714
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

40
40
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

279
279
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

69
69
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1012
1012
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

367
367
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

131
131
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

160
160
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

381
381
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

56
56
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

151
151
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2067
2067
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

606
606
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

635
635
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22

Meer sportnieuws