TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het blijft wachten op een officiële bevestiging, maar de transfer van Thomas Didillon richting KRC Genk is volgens Het Laatste Nieuws zo goed als rond. Volgens de krant werden deze voormiddag de laatste details afgerond en legde de Fransman zijn medische testen met succes af. Naar alle waarschijnlijkheid zal de landskampioen vanavond met een officiële aankondiging komen. 


Op vlak van inkomende transfers blijft het dus voorlopig bijzonder stil bij RSC Anderlecht. Vandaag kreeg Paars-Wit nog maar eens een domper te verwerken. Zo blijkt dé gedroomde winteraanwinst bij uitstek, Anthony Vanden Borre, nog steeds niet wedstrijdfit te zijn. De ex-Rode Duivel vroeg in een vriendschappelijke wedstrijd tegen OHL al voor de rust om zijn vervanging. Het is dus nog maar de vraag of VDB dit seizoen nog in actie zal komen voor de Brusselaars. 

Bij KAA Gent blijft men naar een oplossing zoeken voor de verguisde Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller mag beschikken bij de Buffalo's, en zou op interesse kunnen rekenen van Cercle Brugge en Zulte-Waregem. Het Nederlandse Heerenveen liet vandaag verstaan dat zij alvast geen interesse hebben in Dompé. 


Excelsior Moeskroen wist vandaag een knappe transfer af te ronden. De Henegouwers melden met fierheid dat Dylan Seys een contract van anderhalf seizoen heeft ondertekend. De ex-speler van Club Brugge, Twente, Hapoel Acre en RKC was een vrije speler sinds december. In zijn laatste twee seizoenen voor RKC was Seys nog goed voor 23 doelpunten. 

Bij Standard Luik nam men tijdens de voorbije mercato afscheid van enkele steunpilaren. Zo verlieten Mpoku en Emond de Luikse club, en werd er met Shamir nog maar één speler binnengehaald. Het was dus wachten voor de fans van de Rouches op een nieuwe inkomende transfer, en die kwam er vandaag ook. Zo wisten Preud'homme en co. John Mayanga Nekadio aan te trekken. De Congolese verdediger is trouwens de broer van ex-speler Christian Luyindama

Royal Antwerp FC bevestigde dan weer de komst van Davor Matijas. De Kroatische doelman komt over van Hajduk Split, en moet op termijn de opvolger worden van Sinan Bolat. De 20-jarige Matijas tekende een contract van 3,5 jaar. 
 

BUITENLAND

Bij RSC Anderlecht mag men naar alle waarschijnlijkheid hopen op een financiële meevaller. Zo zou VFB Stuttgart zich gemeld hebben bij VFL Bochum omtrent Silvère Ganvoula. Aangezien de Brusselaars een doorverkooppercentage hebben afgedwongen, én Bochum minstens vijf miljoen wil vangen voor de Congolese spits, lijkt Anderlecht er goed voor te zitten. 

FC Barcelona wil de geldbuidel opentrekken voor een Franse sensatie, zo meldt Foot Mercato. Het medium stelt dat de Catalanen maar liefst 75 miljoen euro willen betalen voor Wissam Ben Yedder. De 29-jarige spits van AS Monaco was dit seizoen al goed voor 14 doelpunten in 19 wedstrijden. 


Het Nederlandse Feyenoord versterkte zich vandaag dan weer met Robert Bozenik. Door de komst van de Slowaakse spits mag Jelle Vossen dus een kruis maken over zijn transfer richting Rotterdam. De voorbije weken wakkerden er sterke geruchten aan omtrent Jelle Vossen en Feyenoord, maar niks bleek dus minder waar. 

Bij Chelsea blijft men dringend op zoek naar een nieuwe spits. Edinson Cavani en Krzysztof Piatek werden al gelinkt aan de Blues, maar volgens The Telegraph zou de ploeg van Frank Lampard ook interesse tonen in Luka Jovic. De Servische spits van Real Madrid stelde teleur in Spanje, en mag De Koninklijke bij een goed bod verlaten. De komst van een nieuwe spits betekent onrechtstreeks het mogelijke einde van Michy Batshuayi bij Chelsea. 






LEES OOK: Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Moet Barcelona alles uit de kast halen voor Ben Yedder?

Meest recent

'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

6
6
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

11
11
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

55
55
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

72
72
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

232
232
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

495
495
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

128
128
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

268
268
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

49
49
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

565
565
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

126
126
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

170
170
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

928
928
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

317
317
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

327
327
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

213
213
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

522
522
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

595
595
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

262
262
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

136
136
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

203
203
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

616
616
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

412
412
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

218
218
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

386
386

Meer sportnieuws