TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

506
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het blijft wachten op een officiële bevestiging, maar de transfer van Thomas Didillon richting KRC Genk is volgens Het Laatste Nieuws zo goed als rond. Volgens de krant werden deze voormiddag de laatste details afgerond en legde de Fransman zijn medische testen met succes af. Naar alle waarschijnlijkheid zal de landskampioen vanavond met een officiële aankondiging komen. 


Op vlak van inkomende transfers blijft het dus voorlopig bijzonder stil bij RSC Anderlecht. Vandaag kreeg Paars-Wit nog maar eens een domper te verwerken. Zo blijkt dé gedroomde winteraanwinst bij uitstek, Anthony Vanden Borre, nog steeds niet wedstrijdfit te zijn. De ex-Rode Duivel vroeg in een vriendschappelijke wedstrijd tegen OHL al voor de rust om zijn vervanging. Het is dus nog maar de vraag of VDB dit seizoen nog in actie zal komen voor de Brusselaars. 

Bij KAA Gent blijft men naar een oplossing zoeken voor de verguisde Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller mag beschikken bij de Buffalo's, en zou op interesse kunnen rekenen van Cercle Brugge en Zulte-Waregem. Het Nederlandse Heerenveen liet vandaag verstaan dat zij alvast geen interesse hebben in Dompé. 


Excelsior Moeskroen wist vandaag een knappe transfer af te ronden. De Henegouwers melden met fierheid dat Dylan Seys een contract van anderhalf seizoen heeft ondertekend. De ex-speler van Club Brugge, Twente, Hapoel Acre en RKC was een vrije speler sinds december. In zijn laatste twee seizoenen voor RKC was Seys nog goed voor 23 doelpunten. 

Bij Standard Luik nam men tijdens de voorbije mercato afscheid van enkele steunpilaren. Zo verlieten Mpoku en Emond de Luikse club, en werd er met Shamir nog maar één speler binnengehaald. Het was dus wachten voor de fans van de Rouches op een nieuwe inkomende transfer, en die kwam er vandaag ook. Zo wisten Preud'homme en co. John Mayanga Nekadio aan te trekken. De Congolese verdediger is trouwens de broer van ex-speler Christian Luyindama. 

Royal Antwerp FC bevestigde dan weer de komst van Davor Matijas. De Kroatische doelman komt over van Hajduk Split, en moet op termijn de opvolger worden van Sinan Bolat. De 20-jarige Matijas tekende een contract van 3,5 jaar. 
 

BUITENLAND

Bij RSC Anderlecht mag men naar alle waarschijnlijkheid hopen op een financiële meevaller. Zo zou VFB Stuttgart zich gemeld hebben bij VFL Bochum omtrent Silvère Ganvoula. Aangezien de Brusselaars een doorverkooppercentage hebben afgedwongen, én Bochum minstens vijf miljoen wil vangen voor de Congolese spits, lijkt Anderlecht er goed voor te zitten. 

FC Barcelona wil de geldbuidel opentrekken voor een Franse sensatie, zo meldt Foot Mercato. Het medium stelt dat de Catalanen maar liefst 75 miljoen euro willen betalen voor Wissam Ben Yedder. De 29-jarige spits van AS Monaco was dit seizoen al goed voor 14 doelpunten in 19 wedstrijden. 


Het Nederlandse Feyenoord versterkte zich vandaag dan weer met Robert Bozenik. Door de komst van de Slowaakse spits mag Jelle Vossen dus een kruis maken over zijn transfer richting Rotterdam. De voorbije weken wakkerden er sterke geruchten aan omtrent Jelle Vossen en Feyenoord, maar niks bleek dus minder waar. 

Bij Chelsea blijft men dringend op zoek naar een nieuwe spits. Edinson Cavani en Krzysztof Piatek werden al gelinkt aan de Blues, maar volgens The Telegraph zou de ploeg van Frank Lampard ook interesse tonen in Luka Jovic. De Servische spits van Real Madrid stelde teleur in Spanje, en mag De Koninklijke bij een goed bod verlaten. De komst van een nieuwe spits betekent onrechtstreeks het mogelijke einde van Michy Batshuayi bij Chelsea. 






LEES OOK: Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Moet Barcelona alles uit de kast halen voor Ben Yedder?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

513
513
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

47
47
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

73
73
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

172
172
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

74
74
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

139
139
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

519
519
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

152
152
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

169
169
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

295
295
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

571
571
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

457
457
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

496
496
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

89
89
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

403
403
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

286
286

Meer sportnieuws