TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Antwerp heeft doelman beet, Barcelona haalt zwaar uit'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het blijft wachten op een officiële bevestiging, maar de transfer van Thomas Didillon richting KRC Genk is volgens Het Laatste Nieuws zo goed als rond. Volgens de krant werden deze voormiddag de laatste details afgerond en legde de Fransman zijn medische testen met succes af. Naar alle waarschijnlijkheid zal de landskampioen vanavond met een officiële aankondiging komen. 


Op vlak van inkomende transfers blijft het dus voorlopig bijzonder stil bij RSC Anderlecht. Vandaag kreeg Paars-Wit nog maar eens een domper te verwerken. Zo blijkt dé gedroomde winteraanwinst bij uitstek, Anthony Vanden Borre, nog steeds niet wedstrijdfit te zijn. De ex-Rode Duivel vroeg in een vriendschappelijke wedstrijd tegen OHL al voor de rust om zijn vervanging. Het is dus nog maar de vraag of VDB dit seizoen nog in actie zal komen voor de Brusselaars. 

Bij KAA Gent blijft men naar een oplossing zoeken voor de verguisde Jean-Luc Dompé. De flankaanvaller mag beschikken bij de Buffalo's, en zou op interesse kunnen rekenen van Cercle Brugge en Zulte-Waregem. Het Nederlandse Heerenveen liet vandaag verstaan dat zij alvast geen interesse hebben in Dompé. 


Excelsior Moeskroen wist vandaag een knappe transfer af te ronden. De Henegouwers melden met fierheid dat Dylan Seys een contract van anderhalf seizoen heeft ondertekend. De ex-speler van Club Brugge, Twente, Hapoel Acre en RKC was een vrije speler sinds december. In zijn laatste twee seizoenen voor RKC was Seys nog goed voor 23 doelpunten. 

Bij Standard Luik nam men tijdens de voorbije mercato afscheid van enkele steunpilaren. Zo verlieten Mpoku en Emond de Luikse club, en werd er met Shamir nog maar één speler binnengehaald. Het was dus wachten voor de fans van de Rouches op een nieuwe inkomende transfer, en die kwam er vandaag ook. Zo wisten Preud'homme en co. John Mayanga Nekadio aan te trekken. De Congolese verdediger is trouwens de broer van ex-speler Christian Luyindama

Royal Antwerp FC bevestigde dan weer de komst van Davor Matijas. De Kroatische doelman komt over van Hajduk Split, en moet op termijn de opvolger worden van Sinan Bolat. De 20-jarige Matijas tekende een contract van 3,5 jaar. 
 

BUITENLAND

Bij RSC Anderlecht mag men naar alle waarschijnlijkheid hopen op een financiële meevaller. Zo zou VFB Stuttgart zich gemeld hebben bij VFL Bochum omtrent Silvère Ganvoula. Aangezien de Brusselaars een doorverkooppercentage hebben afgedwongen, én Bochum minstens vijf miljoen wil vangen voor de Congolese spits, lijkt Anderlecht er goed voor te zitten. 

FC Barcelona wil de geldbuidel opentrekken voor een Franse sensatie, zo meldt Foot Mercato. Het medium stelt dat de Catalanen maar liefst 75 miljoen euro willen betalen voor Wissam Ben Yedder. De 29-jarige spits van AS Monaco was dit seizoen al goed voor 14 doelpunten in 19 wedstrijden. 


Het Nederlandse Feyenoord versterkte zich vandaag dan weer met Robert Bozenik. Door de komst van de Slowaakse spits mag Jelle Vossen dus een kruis maken over zijn transfer richting Rotterdam. De voorbije weken wakkerden er sterke geruchten aan omtrent Jelle Vossen en Feyenoord, maar niks bleek dus minder waar. 

Bij Chelsea blijft men dringend op zoek naar een nieuwe spits. Edinson Cavani en Krzysztof Piatek werden al gelinkt aan de Blues, maar volgens The Telegraph zou de ploeg van Frank Lampard ook interesse tonen in Luka Jovic. De Servische spits van Real Madrid stelde teleur in Spanje, en mag De Koninklijke bij een goed bod verlaten. De komst van een nieuwe spits betekent onrechtstreeks het mogelijke einde van Michy Batshuayi bij Chelsea. 






LEES OOK: Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

Moet Barcelona alles uit de kast halen voor Ben Yedder?

Meest recent

Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

31
31
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

26
26
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

30
30
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

183
183
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

107
107
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

89
89
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

96
96
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

179
179
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

208
208
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

46
46
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

220
220
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

148
148
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

271
271
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

111
111
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

225
225
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

41
41
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

277
277
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

387
387
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1452
1452
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

268
268
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

173
173
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

128
128
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

132
132
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

137
137
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

230
230

Meer sportnieuws