"Rensenbrink zou tranen tekortgekomen zijn om dit Anderlecht te bewenen"

door

De ene week blijkt de andere niet voor Anderlecht. Vorige week speelde het tegen Club Brugge goed, maar bleef het met lege handen achter. Zondag won het wél van Cercle, maar achteraf ging het toch vooral over het erbarmelijke voetbal dat Paars-Wit in het Jan Breydelstadion op de mat legde. Ook Peter Vandenbempt is zeer hard.


"Anderlecht was vorige week heel goed tegen Club Brugge, net daarom is die collectieve wanprestatie van gisteren tegen Cercle onbegrijpelijk en ook onaanvaardbaar voor profvoetballers van Anderlecht", oordeelt de journalist bij Sporza. "Zelfs na die late Brusselse goals en 3 levensbelangrijke punten in de strijd om POI bleven de fans na de wedstrijd "Shame on you" zingen. Dat is het omgekeerde van wat ze de voorbije maanden gedaan hebben, namelijk blijven applaudisseren en zingen na weer een nederlaag of puntenverlies, precies omdat ze goed voetbal gezien hadden van een jong elftal in opbouw."

"Ik vond vooral het gebrek aan beleving, overtuiging en het besef van het belang van deze wedstrijd stuitend. Ik denk ook dat het voor coach Frank Vercauteren een raadsel is. Op deze manier zal Anderlecht het - ondanks een gunstig programma de volgende weken - toch niet halen, denk ik. Zoveel meeval als gisteren op Cercle zal Anderlecht niet elke week hebben. Zo'n prestatie net in het weekend ook waarin de mooiste en sierlijkste voetballer die ooit in het Astridpark gespeeld heeft overleden is... Robbie Rensenbrink zou tranen tekortgekomen zijn om deze prestatie van Anderlecht te bewenen."

LEES OOK: Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Was dit de slechtste match van Anderlecht dit seizoen?

Meest recent

Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal was vorige zomer zeer actief op de transfermarkt en versterkte vooral zijn offensieve ...

8
8
1 Belg op 88: dit zijn de nominaties voor The Best Awards

Vorige maand werd de Gouden Bal al uitgereikt, waarbij Ousmane Dembélé met de prijs ...

5
5
Onrust bij Club Brugge: Vermant op ramkoers

Club Brugge voelt de druk stijgen rond Romeo Vermant, nu Stuttgart nadrukkelijk lonkt — en dat ...

251
251
WK U17: Belgen maken brandhout van Fiji met monsterscore

Op de eerste speeldag van het WK U17 gingen de Belgen met 2-3 onderuit tegen Argentinië. Om ...

80
80
'Fink keert kar: Europese opstelling KRC Genk lekt uit'

Na de stunt van Club Brugge tegen FC Barcelona hoopt ook KRC Genk straks te schitteren op het ...

177
177
VTM-commentator afgemaakt na CL-wedstrijd Club: 'Absurd!'

Wat een avond in het Jan Breydelstadion. Club Brugge leverde gisteren een fenomenale prestatie in de ...

109
109
Experts vellen oordeel: Club bestolen tegen Barça?

Club Brugge verbaasde woensdag Europa met een fraai 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Ei zo na ging ...

278
278
Crisis compleet bij Ajax: Heitinga out, TD stapt op

Het gaat van kwaad naar erger met Ajax, dat in de Eredivisie reeds acht punten achterstand telt op ...

111
111
"Grootste smet ooit"-Van Gucht doet spraakmakende onthulling

Hij is niet enkel bekend als de enthousiaste sportpresentator die onder meer wielerverslaggeving met ...

46
46
KRC Genk krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

In de Europa League neemt KRC Genk het donderdagavond op tegen Braga. Thorsten Fink kan in Portugal ...

129
129
'Verhaeghe haalt gram: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Club Brugge hield woensdag gelijke tred met het grote FC Barcelona. Na het 3-3 gelijkspel in de ...

433
433
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

165
165
'Dubbele opsteker voor Club Brugge in Champions League'

Club Brugge zette tegen FC Barcelona een straf resultaat neer, maar bleef toch een beetje met een ...

174
174
'Saelemaekers in de wachtkamer: pittige eisen bekend'

Het wordt uitkijken naar de keuzes die Rudi Garcia zal maken voor de wedstrijden van de Rode Duivels ...

49
49
Seys maakt zijn rapport op na examen tegen Yamal

Club Brugge heeft woensdagavond indruk gemaakt door in de Champions League FC Barcelona in bedwang ...

136
136
Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

85
85
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

498
498
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

361
361
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

354
354
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

144
144
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

595
595
Chelsea zit in zak en as na nieuwe deceptie Lavia

Romeo Lavia is één van de grootste Belgische talenten, maar de middenvelder kampt met ...

118
118
Club Brugge briest toch na Barça: “Geen enkel idee!”

Club Brugge zorgde voor een enorme stunt in de Champions League door 3-3 gelijk te spelen tegen FC ...

304
304
Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

Door een vervelende blessure heeft het enkele maanden geduurd, maar de laatste weken drukt Daan ...

118
118

Meer sportnieuws