Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

stemmen
Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

De sportwereld heeft een erg donker weekend achter de rug. Zo moest men afscheid nemen van Robbie Rensebrink, het Anderlecht-icoon ging zaterdag heen op 72-jarige leeftijd na een slepende ziekte. Maar nog schokkender was het verlies van Kobe Bryant, de 41-jarige NBA-legende kwam zondag om het leven in een helikoptercrash.


Ook zijn 13-jarige dochter Gianna overleefde het trieste ongeval niet. Binnen de sportwereld wordt dan ook met ongeloof gereageerd en niet in het minst in de voetballerij. Dat is niet toevallig. Bryant was zelf immers een groot liefhebber van het voetbal. Hij bracht regelmatig een bezoekje aan de grootste clubs in de VS en Europa. Eén van zijn lievelingsploegen was AC Milan. Daarover zei hij op een keer: "Als je mijn rechterarm afhakt, zal mijn bloed paars en geel kleuren (verwijzend naar de LA Lakers). Maar wanneer je mijn linkerarm afhakt, kleurt het bloed rood en zwart (AC Milan)", aldus Bryant, die overigens perfect Italiaans sprak.

Bovendien was de vijfvoudige NBA-kampioen en Olympische medaille-winnaar ook een inspiratie voor de grootste voetballers van deze planeet. Neymar Jr was zondag zelf aan het spelen toen het nieuws bekend geraakte. Zijn tweede doelpunt namens PSG tegen Lille droeg hij dan ook op aan Bryant door te verwijzen naar zijn rugnummer.

Romelu Lukaku vatte zijn gevoelens namens Bryant als volgend samen: "Deze man was mijn grootste sportidool. Jouw werkethiek en mentaliteit waren een grote inspiratie van zodra ik wist wat nodig was om een prof te zijn. Ik hou zoveel van je, jij bent de allerbeste", aldus de Rode Duivel op Instagram.

LEES OOK: 'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Komend weekend zouden alle clubs een eerbetoon moeten houden voor Bryant ...

Meest recent

'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

2
2
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

169
169
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

117
117
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

41
41
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

284
284
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

190
190
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

197
197
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

196
196
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

350
350
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

86
86
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

446
446
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

218
218
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

882
882
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

215
215
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

440
440
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

52
52
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

662
662
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

258
258
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

159
159
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1429
1429
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

123
123
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

59
59
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

400
400
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

205
205
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

270
270

Meer sportnieuws