Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

265 stemmen
Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

De sportwereld heeft een erg donker weekend achter de rug. Zo moest men afscheid nemen van Robbie Rensebrink, het Anderlecht-icoon ging zaterdag heen op 72-jarige leeftijd na een slepende ziekte. Maar nog schokkender was het verlies van Kobe Bryant, de 41-jarige NBA-legende kwam zondag om het leven in een helikoptercrash.


Ook zijn 13-jarige dochter Gianna overleefde het trieste ongeval niet. Binnen de sportwereld wordt dan ook met ongeloof gereageerd en niet in het minst in de voetballerij. Dat is niet toevallig. Bryant was zelf immers een groot liefhebber van het voetbal. Hij bracht regelmatig een bezoekje aan de grootste clubs in de VS en Europa. Eén van zijn lievelingsploegen was AC Milan. Daarover zei hij op een keer: "Als je mijn rechterarm afhakt, zal mijn bloed paars en geel kleuren (verwijzend naar de LA Lakers). Maar wanneer je mijn linkerarm afhakt, kleurt het bloed rood en zwart (AC Milan)", aldus Bryant, die overigens perfect Italiaans sprak.

Bovendien was de vijfvoudige NBA-kampioen en Olympische medaille-winnaar ook een inspiratie voor de grootste voetballers van deze planeet. Neymar Jr was zondag zelf aan het spelen toen het nieuws bekend geraakte. Zijn tweede doelpunt namens PSG tegen Lille droeg hij dan ook op aan Bryant door te verwijzen naar zijn rugnummer.

Romelu Lukaku vatte zijn gevoelens namens Bryant als volgend samen: "Deze man was mijn grootste sportidool. Jouw werkethiek en mentaliteit waren een grote inspiratie van zodra ik wist wat nodig was om een prof te zijn. Ik hou zoveel van je, jij bent de allerbeste", aldus de Rode Duivel op Instagram.

LEES OOK: 'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Komend weekend zouden alle clubs een eerbetoon moeten houden voor Bryant ...

Meest recent

Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

1
1
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

6
6
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

68
68
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

333
333
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

406
406
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

117
117
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

70
70
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

70
70
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

142
142
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

65
65
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

102
102
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

378
378
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

182
182
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

103
103
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

317
317
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

166
166
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

72
72
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

838
838
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

234
234

Meer sportnieuws