Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

door
Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

De sportwereld heeft een erg donker weekend achter de rug. Zo moest men afscheid nemen van Robbie Rensebrink, het Anderlecht-icoon ging zaterdag heen op 72-jarige leeftijd na een slepende ziekte. Maar nog schokkender was het verlies van Kobe Bryant, de 41-jarige NBA-legende kwam zondag om het leven in een helikoptercrash.


Ook zijn 13-jarige dochter Gianna overleefde het trieste ongeval niet. Binnen de sportwereld wordt dan ook met ongeloof gereageerd en niet in het minst in de voetballerij. Dat is niet toevallig. Bryant was zelf immers een groot liefhebber van het voetbal. Hij bracht regelmatig een bezoekje aan de grootste clubs in de VS en Europa. Eén van zijn lievelingsploegen was AC Milan. Daarover zei hij op een keer: "Als je mijn rechterarm afhakt, zal mijn bloed paars en geel kleuren (verwijzend naar de LA Lakers). Maar wanneer je mijn linkerarm afhakt, kleurt het bloed rood en zwart (AC Milan)", aldus Bryant, die overigens perfect Italiaans sprak.

Bovendien was de vijfvoudige NBA-kampioen en Olympische medaille-winnaar ook een inspiratie voor de grootste voetballers van deze planeet. Neymar Jr was zondag zelf aan het spelen toen het nieuws bekend geraakte. Zijn tweede doelpunt namens PSG tegen Lille droeg hij dan ook op aan Bryant door te verwijzen naar zijn rugnummer.

Romelu Lukaku vatte zijn gevoelens namens Bryant als volgend samen: "Deze man was mijn grootste sportidool. Jouw werkethiek en mentaliteit waren een grote inspiratie van zodra ik wist wat nodig was om een prof te zijn. Ik hou zoveel van je, jij bent de allerbeste", aldus de Rode Duivel op Instagram.

Komend weekend zouden alle clubs een eerbetoon moeten houden voor Bryant ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

51
51
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

42
42
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

205
205
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

168
168
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

283
283
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

94
94
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

142
142
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

289
289
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

931
931
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

292
292
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

790
790
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

728
728
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

493
493
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws