Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

door
Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

De sportwereld heeft een erg donker weekend achter de rug. Zo moest men afscheid nemen van Robbie Rensebrink, het Anderlecht-icoon ging zaterdag heen op 72-jarige leeftijd na een slepende ziekte. Maar nog schokkender was het verlies van Kobe Bryant, de 41-jarige NBA-legende kwam zondag om het leven in een helikoptercrash.


Ook zijn 13-jarige dochter Gianna overleefde het trieste ongeval niet. Binnen de sportwereld wordt dan ook met ongeloof gereageerd en niet in het minst in de voetballerij. Dat is niet toevallig. Bryant was zelf immers een groot liefhebber van het voetbal. Hij bracht regelmatig een bezoekje aan de grootste clubs in de VS en Europa. Eén van zijn lievelingsploegen was AC Milan. Daarover zei hij op een keer: "Als je mijn rechterarm afhakt, zal mijn bloed paars en geel kleuren (verwijzend naar de LA Lakers). Maar wanneer je mijn linkerarm afhakt, kleurt het bloed rood en zwart (AC Milan)", aldus Bryant, die overigens perfect Italiaans sprak.

Bovendien was de vijfvoudige NBA-kampioen en Olympische medaille-winnaar ook een inspiratie voor de grootste voetballers van deze planeet. Neymar Jr was zondag zelf aan het spelen toen het nieuws bekend geraakte. Zijn tweede doelpunt namens PSG tegen Lille droeg hij dan ook op aan Bryant door te verwijzen naar zijn rugnummer.

Romelu Lukaku vatte zijn gevoelens namens Bryant als volgend samen: "Deze man was mijn grootste sportidool. Jouw werkethiek en mentaliteit waren een grote inspiratie van zodra ik wist wat nodig was om een prof te zijn. Ik hou zoveel van je, jij bent de allerbeste", aldus de Rode Duivel op Instagram.

LEES OOK: PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Komend weekend zouden alle clubs een eerbetoon moeten houden voor Bryant ...

Meest recent

'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

6
6
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

28
28
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

288
288
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

47
47
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

229
229
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

108
108
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

78
78
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

436
436
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

126
126
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

317
317
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

181
181
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

759
759
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

421
421
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

415
415
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

243
243
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

333
333
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

455
455
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

86
86
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

112
112
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

785
785
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

167
167
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

350
350
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

411
411
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

541
541

Meer sportnieuws