Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

265
Voetballerij diep geschokt: Neymar eert Bryant, Lukaku in rouw

De sportwereld heeft een erg donker weekend achter de rug. Zo moest men afscheid nemen van Robbie Rensebrink, het Anderlecht-icoon ging zaterdag heen op 72-jarige leeftijd na een slepende ziekte. Maar nog schokkender was het verlies van Kobe Bryant, de 41-jarige NBA-legende kwam zondag om het leven in een helikoptercrash.


Ook zijn 13-jarige dochter Gianna overleefde het trieste ongeval niet. Binnen de sportwereld wordt dan ook met ongeloof gereageerd en niet in het minst in de voetballerij. Dat is niet toevallig. Bryant was zelf immers een groot liefhebber van het voetbal. Hij bracht regelmatig een bezoekje aan de grootste clubs in de VS en Europa. Eén van zijn lievelingsploegen was AC Milan. Daarover zei hij op een keer: "Als je mijn rechterarm afhakt, zal mijn bloed paars en geel kleuren (verwijzend naar de LA Lakers). Maar wanneer je mijn linkerarm afhakt, kleurt het bloed rood en zwart (AC Milan)", aldus Bryant, die overigens perfect Italiaans sprak.

Bovendien was de vijfvoudige NBA-kampioen en Olympische medaille-winnaar ook een inspiratie voor de grootste voetballers van deze planeet. Neymar Jr was zondag zelf aan het spelen toen het nieuws bekend geraakte. Zijn tweede doelpunt namens PSG tegen Lille droeg hij dan ook op aan Bryant door te verwijzen naar zijn rugnummer.

Romelu Lukaku vatte zijn gevoelens namens Bryant als volgend samen: "Deze man was mijn grootste sportidool. Jouw werkethiek en mentaliteit waren een grote inspiratie van zodra ik wist wat nodig was om een prof te zijn. Ik hou zoveel van je, jij bent de allerbeste", aldus de Rode Duivel op Instagram.

LEES OOK: ‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

Komend weekend zouden alle clubs een eerbetoon moeten houden voor Bryant ...

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

2
2
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

14
14
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

10
10
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

6
6
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

65
65
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

2
2
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

21
21
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

149
149
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

45
45
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

97
97
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

48
48
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

46
46
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

223
223
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

116
116
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

325
325
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

506
506
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

265
265
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

371
371
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

381
381
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

457
457
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

599
599
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

493
493
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

483
483
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

76
76

Meer sportnieuws