Kippenvel: spelers KVK én Club leggen match stil ter ere van Van Damme

533 stemmen
Kippenvel: spelers KVK én Club leggen match stil ter ere van Van Damme

Miguel Van Damme kreeg afgelopen week opnieuw erg slecht nieuws te horen. De 26-jarige doelman van Cercle Brugge vecht al een tijdje tegen leukemie en vernam dat hij opnieuw hervallen is in deze vreselijke ziekte. Gelukkig kan hij rekenen op heel wat steun uit de Belgische voetbalwereld.


Zondagmiddag staken de supporters van Cercle Brugge en RSC Anderlecht hem al een eerste keer een hart onder de riem. In de zestiende minuut, verwijzend naar zijn rugnummer, werd er over de clubkleuren heen een groot applaus gegeven. En toen zijn ploeg scoorde, werd een truitje met zijn naam in de lucht gestoken. De thuisfans hadden ook een fraai spandoek voor hem voorzien (zie foto bovenaan).

Die actie kreeg later op dag ook een vervolg in KV Kortrijk-Club Brugge. En hier lieten niet alleen de supporters zich gelden. Zo legden de spelers van beide ploegen het spel zelfs even stil om te applaudisseren, zelfs scheidsrechter Bram Van Driessche deed mee. Een moment van kippenvel, dat bewees dat er nog steeds voldoende solidariteit heerst in het Belgische voetbal.

Ook in de match tussen Antwerp en Zulte Waregem zal een dergelijke actie gehouden worden.


De actie eerder op de dag bij Cercle-Anderlecht:

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Dergelijke actie gebeuren te weinig in het Belgische voetbal ...

Meest recent

Titelkoorts in Brugge: Club legt feestplannen klaar

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

48
48
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

114
114
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

184
184
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

81
81
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

285
285
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

57
57
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

106
106
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

159
159
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

488
488
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

35
35
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

93
93
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

275
275
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

178
178
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

137
137
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

105
105
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

182
182
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

461
461
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

86
86
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

486
486
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

109
109
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

350
350
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

546
546
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

500
500

Meer sportnieuws