TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht krijgt nieuws over Teo, Antwerp troeft Genk af'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht krijgt nieuws over Teo, Antwerp troeft Genk af'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht hoopt om voor het einde van de wintermercato een nieuwe spits aan te trekken en volgt daarvoor verschillende opties. Eén van de opvallendste pistes is een terugkeer van Lukasz Teodorczyk. Al lijkt een comeback van de Pool niet langer aan de orde. Italiaanse media weten namelijk dat Anderlecht ‘Teo’ gratis wil huren, maar Udinese wil een huursom. Daardoor zouden de gesprekken momenteel stilliggen.

KRC Genk blijft werk maken van een extra doelman. De Limburgers stonden daar voor dicht bij Alizera Beiranvand, maar zouden die deal volgens Het Laatste Nieuws uiteindelijk hebben afgeblazen. Toch gaat de Iraanse international desondanks toch aan de slag in ons land. Zijn club Persepolis kondigde zaterdag aan een akkoord te hebben met Antwerp over een transfer. De Great Old zou 700.000 euro op tafel leggen, Beiranvand kan voor drie jaar tekenen. De transfer zou wel pas voor komende zomer zijn.

Krijgen in navolging van heel wat andere (ex-)Rode Duivels ook een comeback van Toby Alderweireld op de Belgische velden? De verdediger verlengde onlangs tot 2023 bij Tottenham, maar bij Hoogvliegers liet hij verstaan dat hij na dat contract aan de slag wil gaan bij een club dichter bij zijn familie. "Ik zal dan 20 jaar weg zijn van thuis en mijn ouders worden ook niet jonger. Het is beter om voor wat quality time te kiezen", klonk het.

BUITENLAND
Adnan Januzaj onderhandelt nog steeds over een transfer naar AS Roma, maar daar lijken ze plots voor Carles Perez van FC Barcelona te gaan. Toch is de kans groot dat Januzaj nog in de Serie A zal belanden. Naast AC Milan zou volgens Tuttomercatoweb ook Parma in de dans zijn gesprongen. De ex-club van Johan Walem en Georges Grün wil de speler graag huren van Real Sociedad. Ook West Ham United zou een oogje hebben op de Belg.

Dries Mertens kan naar tal van clubs, maar er één optie kan geschrapt worden. Zo was er sprake van bovenstaand monstervoorstel van AS Monaco. Le 10 Sports weet van bronnen dichtbij de speler dat er niet wordt gepraat met AS Monaco en dat de woelige Franse club eveneens geen kandidaat is om Mertens in de zomer transfervrij over te nemen van Napoli.

Ole Gunnar Solskjaer moet bij Manchester United serieus beginnen vrezen voor zijn job. Volgens Daily Mail heeft de club zelfs al een gedroomde opvolger op het oog. De krant stelt dat huidig Engels bondscoach Gareth Southgate de grootste kandidaat is om de scepter over te nemen van Solskjaer wanneer hij zijn ontslag krijgt. Als de huidige negatieve resultaten blijven aanhouden, dan wordt dat ontslag wellicht een zekerheid.

Éver Banega gaat volgend seizoen een avontuur naar het Midden-Oosten aan. De 31-jarige middenvelder verlaat Sevilla transfervrij in de zomer en kiest voor Al Shabab als nieuwe club. Dit maakte de huidige nummer negen van Saoedi-Arabië zaterdag bekend via de officiële kanalen.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Zou Teodorczyk een goede spits zijn voor het huidige Anderlecht?

Meest recent

Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

1
1
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

9
9
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

18
18
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

9
9
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

59
59
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

22
22
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

46
46
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

395
395
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

159
159
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

197
197
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

53
53
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

354
354
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

82
82
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

87
87
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

115
115
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1030
1030
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

173
173
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

52
52
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

39
39
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

492
492
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

51
51
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

224
224
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

80
80

Meer sportnieuws