Afscheid van Rensenbrink: De beste transfer ooit van Anderlecht

336 stemmen
Afscheid van Rensenbrink: De beste transfer ooit van Anderlecht

Op 3 oktober 2017 stelde Rob Rensenbrink zijn biografie 'De Slangenmens' voor in het toen nog Constant Vanden Stock-stadion. Ondergetekende was erbij en sprak die dag met de legendarische Nederlandse aanvaller. Gisteren kwam het nieuws dat Rensenbrink is overleden. Heel het Belgische voetbal in rouw.


Het respect voor Rensenbrink was zeer groot. Journalisten kwamen met oude boeken en foto's naar hem toe en vroegen hem om deze te ondertekenen. Anderen gingen dan weer op de foto met hem. Zelf liet ik zijn biografie handtekenen. Het respect voor 'Robbie' was zeer groot en het kaderde meteen hoe groot Rensenbrink in België is. Een grote meneer. Icoon Paul Van Himst noemde hem die dag niet voor niets 'De beste transfer in de geschiedenis van Anderlecht'.


We spraken Rensenbrink aan met 'meneer Rensenbrink'. "Zeg maar Robbie, hoor", opende hij. Het tekende de mens Rensenbrink. Sober en uitermate vriendelijk naast het veld, op het veld was hij sensationeel en minder vriendelijk voor zijn tegenstanders want hij was onstopbaar.

Voor de jonge garde: anno 2020 zou Rensenbrink niet voor Anderlecht voetballen, maar voor een ploeg van het niveau van pakweg FC Barcelona, Real Madrid of Bayern München. Zo goed was hij. Jan Mulder vergeleek hem met Arjen Robben en de legendarische scout Piet De Visser vergeleek het aanvalstrio Mulder-Rensenbrink-Van Himst met Neymar-Messi-Suarez. Het zegt genoeg, net als de twee keer dat Rensenbrink op het podium van de Gouden Bal stond (1976 en 1978).


Anderlecht is in diepe rouw en tegen Moeskroen moet het komend weekend uitpakken met een indrukwekkend eerbetoon. In minuut 11 moet het publiek zijn icoon een staande ovatie geven en zijn naam scanderen alsof 'Robbie' in 'Het Park' net weer een prachtige slalom heeft bekroond met een doelpunt. Iedereen zou in 'smoking' naar het stadion moeten komen voor de man die zijn 'smoking' aantrok op Europese avonden en het Brusselse publiek liet kraaien van de pret. Een afscheid met grote Europese allures, dat verdient hij.

Toen ik zaterdagochtend plots een 'like' kreeg van de kleindochter van Rensenbrink op een foto van die dag in het stadion van Anderlecht, kroop er een vreemd gevoel over ondergetekende. 's Avonds kwam het bericht dat Rensenbrink was overleden... Het Belgische voetbal is Rensenbrink eeuwig dankbaar en Anderlecht (en ook Club Brugge) zijn in diepe rouw. Bedankt voor alles, 'Slangenmens'.



Claudio Reulens

LEES OOK: 'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Moet Anderlecht een prachtig eerbetoon organiseren tijdens de thuiswedstrijd tegen Moeskroen?

Meest recent

AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

0
0
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

50
50
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

47
47
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

34
34
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

81
81
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

37
37
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

683
683
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

130
130
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

83
83
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

52
52
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

228
228
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

59
59
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

197
197
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

299
299
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

93
93
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

175
175
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

263
263
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

620
620
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

626
626
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74

Meer sportnieuws