Afscheid van Rensenbrink: De beste transfer ooit van Anderlecht

336 stemmen
Afscheid van Rensenbrink: De beste transfer ooit van Anderlecht

Op 3 oktober 2017 stelde Rob Rensenbrink zijn biografie 'De Slangenmens' voor in het toen nog Constant Vanden Stock-stadion. Ondergetekende was erbij en sprak die dag met de legendarische Nederlandse aanvaller. Gisteren kwam het nieuws dat Rensenbrink is overleden. Heel het Belgische voetbal in rouw.


Het respect voor Rensenbrink was zeer groot. Journalisten kwamen met oude boeken en foto's naar hem toe en vroegen hem om deze te ondertekenen. Anderen gingen dan weer op de foto met hem. Zelf liet ik zijn biografie handtekenen. Het respect voor 'Robbie' was zeer groot en het kaderde meteen hoe groot Rensenbrink in België is. Een grote meneer. Icoon Paul Van Himst noemde hem die dag niet voor niets 'De beste transfer in de geschiedenis van Anderlecht'.


We spraken Rensenbrink aan met 'meneer Rensenbrink'. "Zeg maar Robbie, hoor", opende hij. Het tekende de mens Rensenbrink. Sober en uitermate vriendelijk naast het veld, op het veld was hij sensationeel en minder vriendelijk voor zijn tegenstanders want hij was onstopbaar.

Voor de jonge garde: anno 2020 zou Rensenbrink niet voor Anderlecht voetballen, maar voor een ploeg van het niveau van pakweg FC Barcelona, Real Madrid of Bayern München. Zo goed was hij. Jan Mulder vergeleek hem met Arjen Robben en de legendarische scout Piet De Visser vergeleek het aanvalstrio Mulder-Rensenbrink-Van Himst met Neymar-Messi-Suarez. Het zegt genoeg, net als de twee keer dat Rensenbrink op het podium van de Gouden Bal stond (1976 en 1978).


Anderlecht is in diepe rouw en tegen Moeskroen moet het komend weekend uitpakken met een indrukwekkend eerbetoon. In minuut 11 moet het publiek zijn icoon een staande ovatie geven en zijn naam scanderen alsof 'Robbie' in 'Het Park' net weer een prachtige slalom heeft bekroond met een doelpunt. Iedereen zou in 'smoking' naar het stadion moeten komen voor de man die zijn 'smoking' aantrok op Europese avonden en het Brusselse publiek liet kraaien van de pret. Een afscheid met grote Europese allures, dat verdient hij.

Toen ik zaterdagochtend plots een 'like' kreeg van de kleindochter van Rensenbrink op een foto van die dag in het stadion van Anderlecht, kroop er een vreemd gevoel over ondergetekende. 's Avonds kwam het bericht dat Rensenbrink was overleden... Het Belgische voetbal is Rensenbrink eeuwig dankbaar en Anderlecht (en ook Club Brugge) zijn in diepe rouw. Bedankt voor alles, 'Slangenmens'.



Claudio Reulens

LEES OOK: Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Moet Anderlecht een prachtig eerbetoon organiseren tijdens de thuiswedstrijd tegen Moeskroen?

Meest recent

Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

14
14
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

28
28
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

35
35
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

94
94
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

214
214
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

144
144
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

93
93
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

265
265
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

634
634
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

106
106
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

269
269
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

152
152
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

80
80
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

77
77
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

227
227
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

715
715
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

59
59
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

74
74
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

486
486
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

472
472
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

594
594
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1181
1181
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

132
132
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

578
578
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

123
123

Meer sportnieuws