Afscheid van Rensenbrink: De beste transfer ooit van Anderlecht

door
Afscheid van Rensenbrink: De beste transfer ooit van Anderlecht

Op 3 oktober 2017 stelde Rob Rensenbrink zijn biografie 'De Slangenmens' voor in het toen nog Constant Vanden Stock-stadion. Ondergetekende was erbij en sprak die dag met de legendarische Nederlandse aanvaller. Gisteren kwam het nieuws dat Rensenbrink is overleden. Heel het Belgische voetbal in rouw.


Het respect voor Rensenbrink was zeer groot. Journalisten kwamen met oude boeken en foto's naar hem toe en vroegen hem om deze te ondertekenen. Anderen gingen dan weer op de foto met hem. Zelf liet ik zijn biografie handtekenen. Het respect voor 'Robbie' was zeer groot en het kaderde meteen hoe groot Rensenbrink in België is. Een grote meneer. Icoon Paul Van Himst noemde hem die dag niet voor niets 'De beste transfer in de geschiedenis van Anderlecht'.


We spraken Rensenbrink aan met 'meneer Rensenbrink'. "Zeg maar Robbie, hoor", opende hij. Het tekende de mens Rensenbrink. Sober en uitermate vriendelijk naast het veld, op het veld was hij sensationeel en minder vriendelijk voor zijn tegenstanders want hij was onstopbaar.

Voor de jonge garde: anno 2020 zou Rensenbrink niet voor Anderlecht voetballen, maar voor een ploeg van het niveau van pakweg FC Barcelona, Real Madrid of Bayern München. Zo goed was hij. Jan Mulder vergeleek hem met Arjen Robben en de legendarische scout Piet De Visser vergeleek het aanvalstrio Mulder-Rensenbrink-Van Himst met Neymar-Messi-Suarez. Het zegt genoeg, net als de twee keer dat Rensenbrink op het podium van de Gouden Bal stond (1976 en 1978).


Anderlecht is in diepe rouw en tegen Moeskroen moet het komend weekend uitpakken met een indrukwekkend eerbetoon. In minuut 11 moet het publiek zijn icoon een staande ovatie geven en zijn naam scanderen alsof 'Robbie' in 'Het Park' net weer een prachtige slalom heeft bekroond met een doelpunt. Iedereen zou in 'smoking' naar het stadion moeten komen voor de man die zijn 'smoking' aantrok op Europese avonden en het Brusselse publiek liet kraaien van de pret. Een afscheid met grote Europese allures, dat verdient hij.

Toen ik zaterdagochtend plots een 'like' kreeg van de kleindochter van Rensenbrink op een foto van die dag in het stadion van Anderlecht, kroop er een vreemd gevoel over ondergetekende. 's Avonds kwam het bericht dat Rensenbrink was overleden... Het Belgische voetbal is Rensenbrink eeuwig dankbaar en Anderlecht (en ook Club Brugge) zijn in diepe rouw. Bedankt voor alles, 'Slangenmens'.



Claudio Reulens

LEES OOK: Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Moet Anderlecht een prachtig eerbetoon organiseren tijdens de thuiswedstrijd tegen Moeskroen?

Meest recent

Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

8
8
Zorgwekkend: Belgische clubs zwaar afhankelijk van eigenaars

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

8
8
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

105
105
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

285
285
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

52
52
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

99
99
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

94
94
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

220
220
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

276
276
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

373
373
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

187
187
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

72
72
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

391
391
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

162
162
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

729
729
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

549
549
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

214
214
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1174
1174
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

140
140
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

380
380
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

564
564
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

73
73
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

511
511
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

225
225
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

125
125

Meer sportnieuws