AA Gent bewijst Anderlecht enorme dienst met zege tegen Genk

570 stemmen
AA Gent bewijst Anderlecht enorme dienst met zege tegen Genk

AA Gent heeft zijn tweede plaats weer wat verstevigd. Het kwam tegen KRC Genk wel op achterstand, maar ging op en over de landskampioen en won uiteindelijk met 4-1. Op die manier bewijst het ook Anderlecht een enorme dienst in de strijd om Play-Off I, want mits winst op Cercle kan Paars-Wit zondag de kloof op de zesde plaats reduceren tot vier punten.


Gent is dit seizoen niet te kloppen in eigen huis, maar Genk leek wel even voor een stunt te kunnen zorgen. Iets na het kwartier kwam Bongonda met wat geluk in balbezit en de recordaankoop van de Limburgers deponeerde de bal netjes in het hoekje. Gent was aangeslagen, maar in een boeiende match bleven beide teams wel kansen versieren. Kums scoorde ook heerlijk, maar zijn goal werd afgekeurd omdat David buitenspel stond in de baan van het schot. Vlak voor rust viel de gelijkmaker dan toch, via Mohammadi.

In de tweede helft ging Gent helemaal over zijn tegenstander. Bezus zorgde snel voor de 2-1. Daarna bleef het nog lang spannend omdat de 3-1 van David door de VAR afgekeurd werd wegens handspel, maar in de slotfase maakten de Buffalo's het alsnog helemaal af. Odjdja bracht de verlossing met een knappe dribbel en ditto schot, waarop de ingevallen Niangbo in blessuretijd nog zijn debuut opfleurde met een goal.

Scoreverloop:
0-1 Bongonda (16')
1-1 Mohammadi (45')
2-1 Bezus (52')
3-1 Odjidja (88')
4-1 Niangbo (90'+4')

LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Zal Genk nog Play-Off I halen?

Meest recent

'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

48
48
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

22
22
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

258
258
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

415
415
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

244
244
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

403
403
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

55
55
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

189
189
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

56
56
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

102
102
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

497
497
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

672
672
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

213
213
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

154
154
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

183
183
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

160
160
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

434
434
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

101
101
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

121
121
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

184
184
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

612
612
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

83
83
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

554
554
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

354
354
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

130
130

Meer sportnieuws