TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

669
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE:
Club Brugge blijft werk maken van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, maar ondertussen blijft de concurrentie toenemen. Volgens Diario Olé hebben nog vier andere Europese ploegen zich gemeld: SL Benfica, Villarreal, Newcastle United en Schalke 04. Pittige concurrentie dus, maar volgens het medium zit Club Brugge wel nog steeds in pole position. Zo zou Blauw-Zwart vrijdag een nieuw voorstel op tafel hebben gelegd bij San Lorenzo. Het zou weliswaar nog steeds minder zijn dan de volledige afkoopclausule van 15 miljoen dollar, maar komt wel al aardig in de buurt.

Vincent Kompany had bij RSC Anderlecht een erg opzienbarende aanwinst in gedachten. Na zijn Testimonial Game nam hij immers contact op met Robin van Persie. "Een dag erna belde hij me op. Hij was ervan overtuigd dat ik hem kon helpen bij Anderlecht. Ik zag het als een mooi compliment dat hij me benaderde, maar ik werd die ochtend wakker met pijn in mijn kuiten en wist dat ik er niet meer aan moest beginnen", aldus Van Persie aan Ziggo Sports. De Nederlandse spits hing afgelopen zomer zijn kicksen aan de haak.

Antwerp FC lijkt eerstdaags zijn tweede winteraanwinst vast te gaan leggen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat RAFC dicht bij de komst van Davor Matijas staat. Deze 20-jarige doelman uit Kroatië is momenteel nog eigendom van Hajduk Split, maar Antwerp hoop eerstdaags een akkoord met zijn club af te ronden. Men heeft blijkbaar vertrouwen in een goede afloop, zou Matijas al zijn medische proeven (met succes) hebben afgelegd.

Jordan Botaka zou volgens Het Laatste Nieuws op de shortlist staan van Zulte Waregem, maar er is nog geen concreet aanbod voor de ex-speler van Club Brugge. Botaka laat alle opties open en wacht rustig af, hij is zeker niet ongelukkig bij STVV. Met de Tunesiër Bassem Srarfi werd in het regenboogstadion wel al een andere winger aangetrokken. En als het van coach Francky Dury afhangt, wordt het contract van Olivier Deschacht opengebroken.

BUITENLAND:
De transfer van Yannick Carrasco naar Crystal Palace is nog niet helemaal rond. Volgens het Franse Jeunes Footeux willen de Engelsen 'slechts' 60% van zijn loon overnemen, terwijl Dalian Yifang mikt op het volledige bedrag. Bovendien zouden de Chinezen meer voelen voor een definitieve transfer in plaats van een huurbeurt. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen zou ook Arsenal de situatie in het oog houden.

Pep Guardiola liet bij Manchester City verstaan dat er deze winter geen extra versterking meer verwacht moet worden. Hij enkel van plan om toe te slaan wanneer een niet te missen opportuniteit zich voordeed. "Maar vandaag bevinden we ons niet in die positie, ik denk dat er op de markt geen opportuniteiten te vinden zijn. En ik wil dat ook niet vandaag", was de Spanjaard duidelijk.

Volgens Sky Sports is Christian Eriksen heel dichtbij een overstap naar Internazionale. The Spurs zullen erg blij zijn met deze overgang, het contract van de Deen liep namelijk af en dus liep de club uit Londen het risico dat de middenvelder voor niks de deur uit zou lopen. Naar verluidt betaald Internazionale een kleine twintig miljoen euro aan Tottenham Hotspur. Christian Eriksen gaat een slordige 380.000 euro per week verdienen in Milaan.

LEES OOK: Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Zou Van Persie een goede spits zijn geweest voor RSCA?

Meest recent

Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

0
0
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

14
14
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

8
8
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

106
106
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

99
99
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

94
94
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

88
88
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

139
139
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

282
282
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

84
84
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

148
148
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

58
58
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

226
226
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

186
186
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

109
109
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

120
120
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

299
299
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

446
446
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

133
133
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

266
266
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

295
295
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

74
74
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

47
47
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

144
144

Meer sportnieuws