TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE:
Club Brugge blijft werk maken van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, maar ondertussen blijft de concurrentie toenemen. Volgens Diario Olé hebben nog vier andere Europese ploegen zich gemeld: SL Benfica, Villarreal, Newcastle United en Schalke 04. Pittige concurrentie dus, maar volgens het medium zit Club Brugge wel nog steeds in pole position. Zo zou Blauw-Zwart vrijdag een nieuw voorstel op tafel hebben gelegd bij San Lorenzo. Het zou weliswaar nog steeds minder zijn dan de volledige afkoopclausule van 15 miljoen dollar, maar komt wel al aardig in de buurt.

Vincent Kompany had bij RSC Anderlecht een erg opzienbarende aanwinst in gedachten. Na zijn Testimonial Game nam hij immers contact op met Robin van Persie. "Een dag erna belde hij me op. Hij was ervan overtuigd dat ik hem kon helpen bij Anderlecht. Ik zag het als een mooi compliment dat hij me benaderde, maar ik werd die ochtend wakker met pijn in mijn kuiten en wist dat ik er niet meer aan moest beginnen", aldus Van Persie aan Ziggo Sports. De Nederlandse spits hing afgelopen zomer zijn kicksen aan de haak.

Antwerp FC lijkt eerstdaags zijn tweede winteraanwinst vast te gaan leggen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat RAFC dicht bij de komst van Davor Matijas staat. Deze 20-jarige doelman uit Kroatië is momenteel nog eigendom van Hajduk Split, maar Antwerp hoop eerstdaags een akkoord met zijn club af te ronden. Men heeft blijkbaar vertrouwen in een goede afloop, zou Matijas al zijn medische proeven (met succes) hebben afgelegd.

Jordan Botaka zou volgens Het Laatste Nieuws op de shortlist staan van Zulte Waregem, maar er is nog geen concreet aanbod voor de ex-speler van Club Brugge. Botaka laat alle opties open en wacht rustig af, hij is zeker niet ongelukkig bij STVV. Met de Tunesiër Bassem Srarfi werd in het regenboogstadion wel al een andere winger aangetrokken. En als het van coach Francky Dury afhangt, wordt het contract van Olivier Deschacht opengebroken.

BUITENLAND:
De transfer van Yannick Carrasco naar Crystal Palace is nog niet helemaal rond. Volgens het Franse Jeunes Footeux willen de Engelsen 'slechts' 60% van zijn loon overnemen, terwijl Dalian Yifang mikt op het volledige bedrag. Bovendien zouden de Chinezen meer voelen voor een definitieve transfer in plaats van een huurbeurt. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen zou ook Arsenal de situatie in het oog houden.

Pep Guardiola liet bij Manchester City verstaan dat er deze winter geen extra versterking meer verwacht moet worden. Hij enkel van plan om toe te slaan wanneer een niet te missen opportuniteit zich voordeed. "Maar vandaag bevinden we ons niet in die positie, ik denk dat er op de markt geen opportuniteiten te vinden zijn. En ik wil dat ook niet vandaag", was de Spanjaard duidelijk.

Volgens Sky Sports is Christian Eriksen heel dichtbij een overstap naar Internazionale. The Spurs zullen erg blij zijn met deze overgang, het contract van de Deen liep namelijk af en dus liep de club uit Londen het risico dat de middenvelder voor niks de deur uit zou lopen. Naar verluidt betaald Internazionale een kleine twintig miljoen euro aan Tottenham Hotspur. Christian Eriksen gaat een slordige 380.000 euro per week verdienen in Milaan.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Zou Van Persie een goede spits zijn geweest voor RSCA?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

26
26
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

69
69
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

28
28
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

57
57
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

145
145
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

137
137
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

36
36
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

87
87
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

159
159
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

50
50
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

163
163
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

88
88
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

78
78
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

74
74
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

69
69
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

194
194
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

238
238
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

156
156
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

76
76
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

236
236
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

508
508
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

71
71
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

411
411
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

102
102
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

67
67

Meer sportnieuws