TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

669 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE:
Club Brugge blijft werk maken van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, maar ondertussen blijft de concurrentie toenemen. Volgens Diario Olé hebben nog vier andere Europese ploegen zich gemeld: SL Benfica, Villarreal, Newcastle United en Schalke 04. Pittige concurrentie dus, maar volgens het medium zit Club Brugge wel nog steeds in pole position. Zo zou Blauw-Zwart vrijdag een nieuw voorstel op tafel hebben gelegd bij San Lorenzo. Het zou weliswaar nog steeds minder zijn dan de volledige afkoopclausule van 15 miljoen dollar, maar komt wel al aardig in de buurt.

Vincent Kompany had bij RSC Anderlecht een erg opzienbarende aanwinst in gedachten. Na zijn Testimonial Game nam hij immers contact op met Robin van Persie. "Een dag erna belde hij me op. Hij was ervan overtuigd dat ik hem kon helpen bij Anderlecht. Ik zag het als een mooi compliment dat hij me benaderde, maar ik werd die ochtend wakker met pijn in mijn kuiten en wist dat ik er niet meer aan moest beginnen", aldus Van Persie aan Ziggo Sports. De Nederlandse spits hing afgelopen zomer zijn kicksen aan de haak.

Antwerp FC lijkt eerstdaags zijn tweede winteraanwinst vast te gaan leggen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat RAFC dicht bij de komst van Davor Matijas staat. Deze 20-jarige doelman uit Kroatië is momenteel nog eigendom van Hajduk Split, maar Antwerp hoop eerstdaags een akkoord met zijn club af te ronden. Men heeft blijkbaar vertrouwen in een goede afloop, zou Matijas al zijn medische proeven (met succes) hebben afgelegd.

Jordan Botaka zou volgens Het Laatste Nieuws op de shortlist staan van Zulte Waregem, maar er is nog geen concreet aanbod voor de ex-speler van Club Brugge. Botaka laat alle opties open en wacht rustig af, hij is zeker niet ongelukkig bij STVV. Met de Tunesiër Bassem Srarfi werd in het regenboogstadion wel al een andere winger aangetrokken. En als het van coach Francky Dury afhangt, wordt het contract van Olivier Deschacht opengebroken.

BUITENLAND:
De transfer van Yannick Carrasco naar Crystal Palace is nog niet helemaal rond. Volgens het Franse Jeunes Footeux willen de Engelsen 'slechts' 60% van zijn loon overnemen, terwijl Dalian Yifang mikt op het volledige bedrag. Bovendien zouden de Chinezen meer voelen voor een definitieve transfer in plaats van een huurbeurt. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen zou ook Arsenal de situatie in het oog houden.

Pep Guardiola liet bij Manchester City verstaan dat er deze winter geen extra versterking meer verwacht moet worden. Hij enkel van plan om toe te slaan wanneer een niet te missen opportuniteit zich voordeed. "Maar vandaag bevinden we ons niet in die positie, ik denk dat er op de markt geen opportuniteiten te vinden zijn. En ik wil dat ook niet vandaag", was de Spanjaard duidelijk.

Volgens Sky Sports is Christian Eriksen heel dichtbij een overstap naar Internazionale. The Spurs zullen erg blij zijn met deze overgang, het contract van de Deen liep namelijk af en dus liep de club uit Londen het risico dat de middenvelder voor niks de deur uit zou lopen. Naar verluidt betaald Internazionale een kleine twintig miljoen euro aan Tottenham Hotspur. Christian Eriksen gaat een slordige 380.000 euro per week verdienen in Milaan.

LEES OOK: Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Zou Van Persie een goede spits zijn geweest voor RSCA?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

5
5
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

29
29
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

26
26
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

87
87
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

293
293
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

447
447
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

421
421
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

69
69
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

383
383
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

505
505
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

240
240
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

55
55
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

221
221
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

448
448
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

703
703
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

213
213
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

242
242
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

559
559
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

387
387
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

730
730
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

617
617
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

727
727
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179

Meer sportnieuws