TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

669 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE:
Club Brugge blijft werk maken van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, maar ondertussen blijft de concurrentie toenemen. Volgens Diario Olé hebben nog vier andere Europese ploegen zich gemeld: SL Benfica, Villarreal, Newcastle United en Schalke 04. Pittige concurrentie dus, maar volgens het medium zit Club Brugge wel nog steeds in pole position. Zo zou Blauw-Zwart vrijdag een nieuw voorstel op tafel hebben gelegd bij San Lorenzo. Het zou weliswaar nog steeds minder zijn dan de volledige afkoopclausule van 15 miljoen dollar, maar komt wel al aardig in de buurt.

Vincent Kompany had bij RSC Anderlecht een erg opzienbarende aanwinst in gedachten. Na zijn Testimonial Game nam hij immers contact op met Robin van Persie. "Een dag erna belde hij me op. Hij was ervan overtuigd dat ik hem kon helpen bij Anderlecht. Ik zag het als een mooi compliment dat hij me benaderde, maar ik werd die ochtend wakker met pijn in mijn kuiten en wist dat ik er niet meer aan moest beginnen", aldus Van Persie aan Ziggo Sports. De Nederlandse spits hing afgelopen zomer zijn kicksen aan de haak.

Antwerp FC lijkt eerstdaags zijn tweede winteraanwinst vast te gaan leggen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat RAFC dicht bij de komst van Davor Matijas staat. Deze 20-jarige doelman uit Kroatië is momenteel nog eigendom van Hajduk Split, maar Antwerp hoop eerstdaags een akkoord met zijn club af te ronden. Men heeft blijkbaar vertrouwen in een goede afloop, zou Matijas al zijn medische proeven (met succes) hebben afgelegd.

Jordan Botaka zou volgens Het Laatste Nieuws op de shortlist staan van Zulte Waregem, maar er is nog geen concreet aanbod voor de ex-speler van Club Brugge. Botaka laat alle opties open en wacht rustig af, hij is zeker niet ongelukkig bij STVV. Met de Tunesiër Bassem Srarfi werd in het regenboogstadion wel al een andere winger aangetrokken. En als het van coach Francky Dury afhangt, wordt het contract van Olivier Deschacht opengebroken.

BUITENLAND:
De transfer van Yannick Carrasco naar Crystal Palace is nog niet helemaal rond. Volgens het Franse Jeunes Footeux willen de Engelsen 'slechts' 60% van zijn loon overnemen, terwijl Dalian Yifang mikt op het volledige bedrag. Bovendien zouden de Chinezen meer voelen voor een definitieve transfer in plaats van een huurbeurt. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen zou ook Arsenal de situatie in het oog houden.

Pep Guardiola liet bij Manchester City verstaan dat er deze winter geen extra versterking meer verwacht moet worden. Hij enkel van plan om toe te slaan wanneer een niet te missen opportuniteit zich voordeed. "Maar vandaag bevinden we ons niet in die positie, ik denk dat er op de markt geen opportuniteiten te vinden zijn. En ik wil dat ook niet vandaag", was de Spanjaard duidelijk.

Volgens Sky Sports is Christian Eriksen heel dichtbij een overstap naar Internazionale. The Spurs zullen erg blij zijn met deze overgang, het contract van de Deen liep namelijk af en dus liep de club uit Londen het risico dat de middenvelder voor niks de deur uit zou lopen. Naar verluidt betaald Internazionale een kleine twintig miljoen euro aan Tottenham Hotspur. Christian Eriksen gaat een slordige 380.000 euro per week verdienen in Milaan.

LEES OOK: Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Zou Van Persie een goede spits zijn geweest voor RSCA?

Meest recent

'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

2
2
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

20
20
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

10
10
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

73
73
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

157
157
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

384
384
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

340
340
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

111
111
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

306
306
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

202
202
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

516
516
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

157
157
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

519
519
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

110
110
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

221
221
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

357
357
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

646
646
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

114
114
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1182
1182
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

179
179
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

336
336
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

270
270
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

168
168
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

504
504
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

138
138

Meer sportnieuws