TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE:
Club Brugge blijft werk maken van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, maar ondertussen blijft de concurrentie toenemen. Volgens Diario Olé hebben nog vier andere Europese ploegen zich gemeld: SL Benfica, Villarreal, Newcastle United en Schalke 04. Pittige concurrentie dus, maar volgens het medium zit Club Brugge wel nog steeds in pole position. Zo zou Blauw-Zwart vrijdag een nieuw voorstel op tafel hebben gelegd bij San Lorenzo. Het zou weliswaar nog steeds minder zijn dan de volledige afkoopclausule van 15 miljoen dollar, maar komt wel al aardig in de buurt.

Vincent Kompany had bij RSC Anderlecht een erg opzienbarende aanwinst in gedachten. Na zijn Testimonial Game nam hij immers contact op met Robin van Persie. "Een dag erna belde hij me op. Hij was ervan overtuigd dat ik hem kon helpen bij Anderlecht. Ik zag het als een mooi compliment dat hij me benaderde, maar ik werd die ochtend wakker met pijn in mijn kuiten en wist dat ik er niet meer aan moest beginnen", aldus Van Persie aan Ziggo Sports. De Nederlandse spits hing afgelopen zomer zijn kicksen aan de haak.

Antwerp FC lijkt eerstdaags zijn tweede winteraanwinst vast te gaan leggen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat RAFC dicht bij de komst van Davor Matijas staat. Deze 20-jarige doelman uit Kroatië is momenteel nog eigendom van Hajduk Split, maar Antwerp hoop eerstdaags een akkoord met zijn club af te ronden. Men heeft blijkbaar vertrouwen in een goede afloop, zou Matijas al zijn medische proeven (met succes) hebben afgelegd.

Jordan Botaka zou volgens Het Laatste Nieuws op de shortlist staan van Zulte Waregem, maar er is nog geen concreet aanbod voor de ex-speler van Club Brugge. Botaka laat alle opties open en wacht rustig af, hij is zeker niet ongelukkig bij STVV. Met de Tunesiër Bassem Srarfi werd in het regenboogstadion wel al een andere winger aangetrokken. En als het van coach Francky Dury afhangt, wordt het contract van Olivier Deschacht opengebroken.

BUITENLAND:
De transfer van Yannick Carrasco naar Crystal Palace is nog niet helemaal rond. Volgens het Franse Jeunes Footeux willen de Engelsen 'slechts' 60% van zijn loon overnemen, terwijl Dalian Yifang mikt op het volledige bedrag. Bovendien zouden de Chinezen meer voelen voor een definitieve transfer in plaats van een huurbeurt. Er zal dus nog stevig onderhandeld moeten worden. Ondertussen zou ook Arsenal de situatie in het oog houden.

Pep Guardiola liet bij Manchester City verstaan dat er deze winter geen extra versterking meer verwacht moet worden. Hij enkel van plan om toe te slaan wanneer een niet te missen opportuniteit zich voordeed. "Maar vandaag bevinden we ons niet in die positie, ik denk dat er op de markt geen opportuniteiten te vinden zijn. En ik wil dat ook niet vandaag", was de Spanjaard duidelijk.

Volgens Sky Sports is Christian Eriksen heel dichtbij een overstap naar Internazionale. The Spurs zullen erg blij zijn met deze overgang, het contract van de Deen liep namelijk af en dus liep de club uit Londen het risico dat de middenvelder voor niks de deur uit zou lopen. Naar verluidt betaald Internazionale een kleine twintig miljoen euro aan Tottenham Hotspur. Christian Eriksen gaat een slordige 380.000 euro per week verdienen in Milaan.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Zou Van Persie een goede spits zijn geweest voor RSCA?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

104
104
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

7
7
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

29
29
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

43
43
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

14
14
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

40
40
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

103
103
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

86
86
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

120
120
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

200
200
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

179
179
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

693
693
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

137
137
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

84
84
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

125
125
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

166
166
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

52
52
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

294
294
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

412
412
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

321
321
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

217
217
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

573
573
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

255
255
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

102
102

Meer sportnieuws