Vandenbempt: "Europese tickets voor België en Nederland blijven behouden"

door
Vandenbempt:

De BeNeLiga is een noodzakelijk kwaad voor de Belgische topclubs om nog te kunnen volgen in Europa. Voor de charme en folklore van het voetbal is het echter een drama. Peter Vandenbempt begrijpt de topclubs wel.


"Financieel moet de BeNeLiga sowieso een voltreffer worden. Het onderzoeksbureau spreekt over mediarechten van 250 à 400 miljoen euro, wat een forse verhoging van de huidige rechten zou zijn, maar wat ook bijlange na niet in de buurt komt van de Premier League of La Liga", zegt hij aan Sporza.

Vandenbempt hoort dat er veel beweegt in Europa. "Een Europese supercompetitie lijkt onafwendbaar en daar kun je je alleen met schaalvergroting tegen wapenen. Blijkbaar worden elders ook gesprekken gevoerd, bijvoorbeeld tussen Bulgarije en Hongarije en zelfs Spanje en Portugal. Ik hoor ook dat de Europese voetbalbond dit soort schaalvergroting genegen zou zijn en als die nieuwe competitie een hoger niveau zou halen, dat het aantal tickets voor Europa die België en Nederland nu samen hebben, behouden zou blijven."

Voor de kleine clubs moet er nog zeer veel duidelijk worden, want zij zijn het grootste 'slachtoffer'. "Het is wel belangrijk dat je goed zorg draagt voor de clubs die uit de boot vallen. Zij moeten die leuke affiches tegen de topclubs missen. Hoe kun je het voor hen toch nog leefbaar maken? Het idee is om hen niet alleen financieel te compenseren, maar hen ook een sportieve uitdaging als wortel voor te houden. De kampioen van de eigen competitie zal promoveren en de nummer 2 speelt ook play-offs tegen de voorlaatste van je eigen land."

LEES OOK: Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

Goede zaak?

Meest recent

‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

189
189
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

66
66
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

241
241
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

195
195
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

137
137
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

127
127
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

432
432
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

104
104
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

158
158
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

101
101
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

66
66
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

168
168
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

486
486
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

253
253
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

751
751
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

105
105
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

468
468
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

746
746
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

274
274
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

951
951
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

180
180
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

280
280
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

333
333
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

224
224
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

685
685

Meer sportnieuws