Vandenbempt: "Europese tickets voor België en Nederland blijven behouden"

door
Vandenbempt:

De BeNeLiga is een noodzakelijk kwaad voor de Belgische topclubs om nog te kunnen volgen in Europa. Voor de charme en folklore van het voetbal is het echter een drama. Peter Vandenbempt begrijpt de topclubs wel.


"Financieel moet de BeNeLiga sowieso een voltreffer worden. Het onderzoeksbureau spreekt over mediarechten van 250 à 400 miljoen euro, wat een forse verhoging van de huidige rechten zou zijn, maar wat ook bijlange na niet in de buurt komt van de Premier League of La Liga", zegt hij aan Sporza.

Vandenbempt hoort dat er veel beweegt in Europa. "Een Europese supercompetitie lijkt onafwendbaar en daar kun je je alleen met schaalvergroting tegen wapenen. Blijkbaar worden elders ook gesprekken gevoerd, bijvoorbeeld tussen Bulgarije en Hongarije en zelfs Spanje en Portugal. Ik hoor ook dat de Europese voetbalbond dit soort schaalvergroting genegen zou zijn en als die nieuwe competitie een hoger niveau zou halen, dat het aantal tickets voor Europa die België en Nederland nu samen hebben, behouden zou blijven."

Voor de kleine clubs moet er nog zeer veel duidelijk worden, want zij zijn het grootste 'slachtoffer'. "Het is wel belangrijk dat je goed zorg draagt voor de clubs die uit de boot vallen. Zij moeten die leuke affiches tegen de topclubs missen. Hoe kun je het voor hen toch nog leefbaar maken? Het idee is om hen niet alleen financieel te compenseren, maar hen ook een sportieve uitdaging als wortel voor te houden. De kampioen van de eigen competitie zal promoveren en de nummer 2 speelt ook play-offs tegen de voorlaatste van je eigen land."

LEES OOK: Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

Goede zaak?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

42
42
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

15
15
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

39
39
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

15
15
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

80
80
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

161
161
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

146
146
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

53
53
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

125
125
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

59
59
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

48
48
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

99
99
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

282
282
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

249
249
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

484
484
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

368
368
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1274
1274
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

686
686
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

250
250
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

180
180
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

386
386
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

175
175
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

344
344

Meer sportnieuws