Vandenbempt: "Europese tickets voor België en Nederland blijven behouden"

door
Vandenbempt:

De BeNeLiga is een noodzakelijk kwaad voor de Belgische topclubs om nog te kunnen volgen in Europa. Voor de charme en folklore van het voetbal is het echter een drama. Peter Vandenbempt begrijpt de topclubs wel.


"Financieel moet de BeNeLiga sowieso een voltreffer worden. Het onderzoeksbureau spreekt over mediarechten van 250 à 400 miljoen euro, wat een forse verhoging van de huidige rechten zou zijn, maar wat ook bijlange na niet in de buurt komt van de Premier League of La Liga", zegt hij aan Sporza.

Vandenbempt hoort dat er veel beweegt in Europa. "Een Europese supercompetitie lijkt onafwendbaar en daar kun je je alleen met schaalvergroting tegen wapenen. Blijkbaar worden elders ook gesprekken gevoerd, bijvoorbeeld tussen Bulgarije en Hongarije en zelfs Spanje en Portugal. Ik hoor ook dat de Europese voetbalbond dit soort schaalvergroting genegen zou zijn en als die nieuwe competitie een hoger niveau zou halen, dat het aantal tickets voor Europa die België en Nederland nu samen hebben, behouden zou blijven."

Voor de kleine clubs moet er nog zeer veel duidelijk worden, want zij zijn het grootste 'slachtoffer'. "Het is wel belangrijk dat je goed zorg draagt voor de clubs die uit de boot vallen. Zij moeten die leuke affiches tegen de topclubs missen. Hoe kun je het voor hen toch nog leefbaar maken? Het idee is om hen niet alleen financieel te compenseren, maar hen ook een sportieve uitdaging als wortel voor te houden. De kampioen van de eigen competitie zal promoveren en de nummer 2 speelt ook play-offs tegen de voorlaatste van je eigen land."

LEES OOK: Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

Goede zaak?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

36
36
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

25
25
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

71
71
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

286
286
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

268
268
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

92
92
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

422
422
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

285
285
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

105
105
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

525
525
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

89
89
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

382
382
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

582
582
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

285
285
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

489
489
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

223
223
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws