"In België wordt op geen manier rekening gehouden met de fans"

door

Er zal nog heel wat moeten gebeuren alvorens dergelijke competitie effectief wordt opgestart, maar de plannen omtrent een Beneliga worden steeds concreter. Donderdag zaten de topclubs uit België en Nederland alvast rond de tafel. Er werd daar unaniem beslist om een nieuw onderzoek te doen naar het opstarten van een competitie over de landsgrenzen heen.


Dat zou derde fase zijn, waarin zeer concreet te werk zal gegaan worden en ook vertegenwoordigers van de supporters gehoord zullen worden. Maar analist/radiocommentator Peter Vandenbempt betwijfelt of dat een grote invloed zal hebben. "Hier in België wordt in ieder geval op geen enkel moment en op geen enkele manier rekening gehouden met de fans. Er zijn al 10 jaar play-offs, waar het overgrote deel van de fans altijd tegen is geweest, maar toch worden die gewoon behouden. En de fans blijven naar het stadion komen, omdat de liefde voor het voetbal overwint", werd hij geciteerd door Sporza.

Vandenbempt heeft dan ook gemengde gevoelens bij zo'n Beneliga, maar sportief gezien zou het voor hem wel een voltreffer kunnen worden. "De Belgische topclubs hebben steeds minder een boodschap aan wedstrijden tegen lager geklasseerde ploegen, die vaak in handen van buitenlandse investeerders zijn en die moeite hebben om te overleven. Ik denk ook dat het voor Nederlandse clubs als Ajax, PSV en Feyenoord interessanter is om te voetballen tegen Anderlecht, Club Brugge en Antwerp dan tegen ploegen uit de staart van de ranking."

LEES OOK: Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

De fans zouden meer inspraak moeten krijgen bij dergelijke drastische beslissingen ...

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

40
40
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

51
51
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

20
20
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

99
99
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

72
72
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

61
61
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

132
132
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

356
356
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

539
539
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

168
168
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

134
134
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

472
472
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

453
453
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

124
124
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

138
138
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

127
127
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

124
124
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

212
212
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

517
517
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

252
252
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

415
415
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

215
215
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

136
136
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

626
626

Meer sportnieuws