Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

392
Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

Deze week werden de heenwedstrijden in de Beker van België, ook Croky Cup genaamd, afgewerkt. Club Brugge kwam woensdag niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Zulte-Waregem. Vandaag moest Antwerp op de Bosuil proberen een betere uitgangspositie bij elkaar te voetballen tegen KV Kortrijk.

The Great Old moest wel twee belangrijke pionnen missen met Buta en Hoedt. Zij werden vervangen door Juklerod en Hongla. Ook Lamkel Zé keerde terug in de ploeg en speelde net als Rodrigues in steun van Mbokani. Mirallas en Benson moeten daardoor naast Defour op de bank plaatsnemen. Ook bij Vanderhaeghe roteerde bij KV Kortrijk. Aanwinst Timothy Derijck kwam meteen in de ploeg, ook De Sart, Lepoint, Stojanovic en Moffi stonden aan de aftrap.



Antwerp nam zoals verwacht van bij het begin het initiatief, maar in het eerste kwartier van de wedstrijd waren beide ploegen toch aan elkaar gewaagd. De eerste grote kans kwam er pas rond minuut 20. De Sart zag zijn afgeweken schot gered door KV-doelman Jakubech, in de herneming konden ook Refaelov en Mbokani niet scoren. De thuisploeg bleef hierna de bovenhand houden en zorgde voor druk op de West-Vlaamse defensie, maar tot échte grote kansen kwam het eigenlijk niet. Een goed georganiseerd, maar aanvallend onbestaand, Kortrijk hield zo dan ook stand tot aan de rust.



Een brilscore dus bij de koffie, en Antwerp moest op zoek naar minstens één doelpunt. Dat hadden ze bij het begin van de tweede helft al bijna meteen te pakken, maar Jakubeck stond weer in de weg. Enkele minuten later volgde hét tafereel van de wedstrijd. Antwerp kreeg een penalty toegewezen, en Mbokani en Refaelov maakten zich klaar, maar Lamkel Zé achtte zijn moment gekozen. En wat had je gedacht… Het enfant terrible liet de elfmeter onbenut, tot grote woede van coach Bölöni, uiteraard.



Alsof dat allemaal nog niet erg genoeg was voor de thuisploeg, klom KV Kortrijk in minuut 68 zowaar op voorsprong met hun eerste echte kans van de wedstrijd. Stojanovic was er als de kippen bij om zijn eigen rebound binnen te tikken: 0-1. Nadat Lamkel Zé onder zwaar boegeroep naar de kant werd gehaald, voerde Antwerp de druk op, en dat leidde tot kansen.

Het was echter wel wachten tot vijf minuten voor tijd vooraleer Mbokani, na ingrijpen van de VAR, kon gelijkmaken: 1-1. In tussentijd zorgde Van Der Bruggen bijna voor een werelddoelpunt, maar zijn knal spatte uiteen op de lat. Het bleef uiteindelijk bij 1-1, al kreeg The Great Old ei zo na nog het deksel op de neus. Selemani mocht diep in blessuretijd alleen op Bolat afstormen, maar vond de paal op zijn weg.

Scoreverloop:
0-1 (70') Stojanovic
1-1 (84') Mbokani

LEES OOK: Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

Wie haalt de finale?

Meest recent

Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

4
4
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

15
15
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

58
58
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

29
29
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

21
21
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

77
77
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

20
20
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

80
80
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

52
52
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

132
132
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

156
156
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

130
130
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

38
38
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

116
116
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

388
388
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

89
89
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

50
50
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

143
143
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

261
261
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

119
119
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

204
204
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

99
99
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

87
87
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

64
64

Meer sportnieuws