Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

door
Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

Deze week werden de heenwedstrijden in de Beker van België, ook Croky Cup genaamd, afgewerkt. Club Brugge kwam woensdag niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Zulte-Waregem. Vandaag moest Antwerp op de Bosuil proberen een betere uitgangspositie bij elkaar te voetballen tegen KV Kortrijk.

The Great Old moest wel twee belangrijke pionnen missen met Buta en Hoedt. Zij werden vervangen door Juklerod en Hongla. Ook Lamkel Zé keerde terug in de ploeg en speelde net als Rodrigues in steun van Mbokani. Mirallas en Benson moeten daardoor naast Defour op de bank plaatsnemen. Ook bij Vanderhaeghe roteerde bij KV Kortrijk. Aanwinst Timothy Derijck kwam meteen in de ploeg, ook De Sart, Lepoint, Stojanovic en Moffi stonden aan de aftrap.



Antwerp nam zoals verwacht van bij het begin het initiatief, maar in het eerste kwartier van de wedstrijd waren beide ploegen toch aan elkaar gewaagd. De eerste grote kans kwam er pas rond minuut 20. De Sart zag zijn afgeweken schot gered door KV-doelman Jakubech, in de herneming konden ook Refaelov en Mbokani niet scoren. De thuisploeg bleef hierna de bovenhand houden en zorgde voor druk op de West-Vlaamse defensie, maar tot échte grote kansen kwam het eigenlijk niet. Een goed georganiseerd, maar aanvallend onbestaand, Kortrijk hield zo dan ook stand tot aan de rust.



Een brilscore dus bij de koffie, en Antwerp moest op zoek naar minstens één doelpunt. Dat hadden ze bij het begin van de tweede helft al bijna meteen te pakken, maar Jakubeck stond weer in de weg. Enkele minuten later volgde hét tafereel van de wedstrijd. Antwerp kreeg een penalty toegewezen, en Mbokani en Refaelov maakten zich klaar, maar Lamkel Zé achtte zijn moment gekozen. En wat had je gedacht… Het enfant terrible liet de elfmeter onbenut, tot grote woede van coach Bölöni, uiteraard.



Alsof dat allemaal nog niet erg genoeg was voor de thuisploeg, klom KV Kortrijk in minuut 68 zowaar op voorsprong met hun eerste echte kans van de wedstrijd. Stojanovic was er als de kippen bij om zijn eigen rebound binnen te tikken: 0-1. Nadat Lamkel Zé onder zwaar boegeroep naar de kant werd gehaald, voerde Antwerp de druk op, en dat leidde tot kansen.

Het was echter wel wachten tot vijf minuten voor tijd vooraleer Mbokani, na ingrijpen van de VAR, kon gelijkmaken: 1-1. In tussentijd zorgde Van Der Bruggen bijna voor een werelddoelpunt, maar zijn knal spatte uiteen op de lat. Het bleef uiteindelijk bij 1-1, al kreeg The Great Old ei zo na nog het deksel op de neus. Selemani mocht diep in blessuretijd alleen op Bolat afstormen, maar vond de paal op zijn weg.

Scoreverloop:
0-1 (70') Stojanovic
1-1 (84') Mbokani

LEES OOK: KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Wie haalt de finale?

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

61
61
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

20
20
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

20
20
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

96
96
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

205
205
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

257
257
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

250
250
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

179
179
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

219
219
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

862
862
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

168
168
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

725
725
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

510
510
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

498
498
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

256
256
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

337
337
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

689
689
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

800
800
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

568
568
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

284
284
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws