Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

392
Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

Deze week werden de heenwedstrijden in de Beker van België, ook Croky Cup genaamd, afgewerkt. Club Brugge kwam woensdag niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Zulte-Waregem. Vandaag moest Antwerp op de Bosuil proberen een betere uitgangspositie bij elkaar te voetballen tegen KV Kortrijk.

The Great Old moest wel twee belangrijke pionnen missen met Buta en Hoedt. Zij werden vervangen door Juklerod en Hongla. Ook Lamkel Zé keerde terug in de ploeg en speelde net als Rodrigues in steun van Mbokani. Mirallas en Benson moeten daardoor naast Defour op de bank plaatsnemen. Ook bij Vanderhaeghe roteerde bij KV Kortrijk. Aanwinst Timothy Derijck kwam meteen in de ploeg, ook De Sart, Lepoint, Stojanovic en Moffi stonden aan de aftrap.



Antwerp nam zoals verwacht van bij het begin het initiatief, maar in het eerste kwartier van de wedstrijd waren beide ploegen toch aan elkaar gewaagd. De eerste grote kans kwam er pas rond minuut 20. De Sart zag zijn afgeweken schot gered door KV-doelman Jakubech, in de herneming konden ook Refaelov en Mbokani niet scoren. De thuisploeg bleef hierna de bovenhand houden en zorgde voor druk op de West-Vlaamse defensie, maar tot échte grote kansen kwam het eigenlijk niet. Een goed georganiseerd, maar aanvallend onbestaand, Kortrijk hield zo dan ook stand tot aan de rust.



Een brilscore dus bij de koffie, en Antwerp moest op zoek naar minstens één doelpunt. Dat hadden ze bij het begin van de tweede helft al bijna meteen te pakken, maar Jakubeck stond weer in de weg. Enkele minuten later volgde hét tafereel van de wedstrijd. Antwerp kreeg een penalty toegewezen, en Mbokani en Refaelov maakten zich klaar, maar Lamkel Zé achtte zijn moment gekozen. En wat had je gedacht… Het enfant terrible liet de elfmeter onbenut, tot grote woede van coach Bölöni, uiteraard.



Alsof dat allemaal nog niet erg genoeg was voor de thuisploeg, klom KV Kortrijk in minuut 68 zowaar op voorsprong met hun eerste echte kans van de wedstrijd. Stojanovic was er als de kippen bij om zijn eigen rebound binnen te tikken: 0-1. Nadat Lamkel Zé onder zwaar boegeroep naar de kant werd gehaald, voerde Antwerp de druk op, en dat leidde tot kansen.

Het was echter wel wachten tot vijf minuten voor tijd vooraleer Mbokani, na ingrijpen van de VAR, kon gelijkmaken: 1-1. In tussentijd zorgde Van Der Bruggen bijna voor een werelddoelpunt, maar zijn knal spatte uiteen op de lat. Het bleef uiteindelijk bij 1-1, al kreeg The Great Old ei zo na nog het deksel op de neus. Selemani mocht diep in blessuretijd alleen op Bolat afstormen, maar vond de paal op zijn weg.

Scoreverloop:
0-1 (70') Stojanovic
1-1 (84') Mbokani

LEES OOK: Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

Wie haalt de finale?

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

30
30
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

19
19
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

34
34
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

19
19
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

38
38
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

54
54
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

136
136
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

15
15
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

302
302
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

124
124
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

63
63
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

245
245
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

283
283
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

31
31
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

139
139
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

208
208
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

150
150
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

184
184
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

640
640
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

59
59
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

157
157
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

424
424
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws