Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

392 stemmen
Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

Deze week werden de heenwedstrijden in de Beker van België, ook Croky Cup genaamd, afgewerkt. Club Brugge kwam woensdag niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Zulte-Waregem. Vandaag moest Antwerp op de Bosuil proberen een betere uitgangspositie bij elkaar te voetballen tegen KV Kortrijk.

The Great Old moest wel twee belangrijke pionnen missen met Buta en Hoedt. Zij werden vervangen door Juklerod en Hongla. Ook Lamkel Zé keerde terug in de ploeg en speelde net als Rodrigues in steun van Mbokani. Mirallas en Benson moeten daardoor naast Defour op de bank plaatsnemen. Ook bij Vanderhaeghe roteerde bij KV Kortrijk. Aanwinst Timothy Derijck kwam meteen in de ploeg, ook De Sart, Lepoint, Stojanovic en Moffi stonden aan de aftrap.



Antwerp nam zoals verwacht van bij het begin het initiatief, maar in het eerste kwartier van de wedstrijd waren beide ploegen toch aan elkaar gewaagd. De eerste grote kans kwam er pas rond minuut 20. De Sart zag zijn afgeweken schot gered door KV-doelman Jakubech, in de herneming konden ook Refaelov en Mbokani niet scoren. De thuisploeg bleef hierna de bovenhand houden en zorgde voor druk op de West-Vlaamse defensie, maar tot échte grote kansen kwam het eigenlijk niet. Een goed georganiseerd, maar aanvallend onbestaand, Kortrijk hield zo dan ook stand tot aan de rust.



Een brilscore dus bij de koffie, en Antwerp moest op zoek naar minstens één doelpunt. Dat hadden ze bij het begin van de tweede helft al bijna meteen te pakken, maar Jakubeck stond weer in de weg. Enkele minuten later volgde hét tafereel van de wedstrijd. Antwerp kreeg een penalty toegewezen, en Mbokani en Refaelov maakten zich klaar, maar Lamkel Zé achtte zijn moment gekozen. En wat had je gedacht… Het enfant terrible liet de elfmeter onbenut, tot grote woede van coach Bölöni, uiteraard.



Alsof dat allemaal nog niet erg genoeg was voor de thuisploeg, klom KV Kortrijk in minuut 68 zowaar op voorsprong met hun eerste echte kans van de wedstrijd. Stojanovic was er als de kippen bij om zijn eigen rebound binnen te tikken: 0-1. Nadat Lamkel Zé onder zwaar boegeroep naar de kant werd gehaald, voerde Antwerp de druk op, en dat leidde tot kansen.

Het was echter wel wachten tot vijf minuten voor tijd vooraleer Mbokani, na ingrijpen van de VAR, kon gelijkmaken: 1-1. In tussentijd zorgde Van Der Bruggen bijna voor een werelddoelpunt, maar zijn knal spatte uiteen op de lat. Het bleef uiteindelijk bij 1-1, al kreeg The Great Old ei zo na nog het deksel op de neus. Selemani mocht diep in blessuretijd alleen op Bolat afstormen, maar vond de paal op zijn weg.

Scoreverloop:
0-1 (70') Stojanovic
1-1 (84') Mbokani

LEES OOK: 'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Wie haalt de finale?

Meest recent

Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

2
2
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

11
11
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

54
54
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

221
221
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

375
375
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

377
377
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

63
63
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

357
357
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

473
473
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

230
230
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

51
51
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

208
208
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

438
438
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

261
261
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

692
692
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

206
206
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

237
237
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

547
547
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

382
382
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

707
707
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

605
605
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

222
222
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

720
720
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242

Meer sportnieuws