Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

door
Antwerp niet voorbij stug Kortrijk, Lamkel Zé eist hoofdrol op

Deze week werden de heenwedstrijden in de Beker van België, ook Croky Cup genaamd, afgewerkt. Club Brugge kwam woensdag niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Zulte-Waregem. Vandaag moest Antwerp op de Bosuil proberen een betere uitgangspositie bij elkaar te voetballen tegen KV Kortrijk.

The Great Old moest wel twee belangrijke pionnen missen met Buta en Hoedt. Zij werden vervangen door Juklerod en Hongla. Ook Lamkel Zé keerde terug in de ploeg en speelde net als Rodrigues in steun van Mbokani. Mirallas en Benson moeten daardoor naast Defour op de bank plaatsnemen. Ook bij Vanderhaeghe roteerde bij KV Kortrijk. Aanwinst Timothy Derijck kwam meteen in de ploeg, ook De Sart, Lepoint, Stojanovic en Moffi stonden aan de aftrap.



Antwerp nam zoals verwacht van bij het begin het initiatief, maar in het eerste kwartier van de wedstrijd waren beide ploegen toch aan elkaar gewaagd. De eerste grote kans kwam er pas rond minuut 20. De Sart zag zijn afgeweken schot gered door KV-doelman Jakubech, in de herneming konden ook Refaelov en Mbokani niet scoren. De thuisploeg bleef hierna de bovenhand houden en zorgde voor druk op de West-Vlaamse defensie, maar tot échte grote kansen kwam het eigenlijk niet. Een goed georganiseerd, maar aanvallend onbestaand, Kortrijk hield zo dan ook stand tot aan de rust.



Een brilscore dus bij de koffie, en Antwerp moest op zoek naar minstens één doelpunt. Dat hadden ze bij het begin van de tweede helft al bijna meteen te pakken, maar Jakubeck stond weer in de weg. Enkele minuten later volgde hét tafereel van de wedstrijd. Antwerp kreeg een penalty toegewezen, en Mbokani en Refaelov maakten zich klaar, maar Lamkel Zé achtte zijn moment gekozen. En wat had je gedacht… Het enfant terrible liet de elfmeter onbenut, tot grote woede van coach Bölöni, uiteraard.



Alsof dat allemaal nog niet erg genoeg was voor de thuisploeg, klom KV Kortrijk in minuut 68 zowaar op voorsprong met hun eerste echte kans van de wedstrijd. Stojanovic was er als de kippen bij om zijn eigen rebound binnen te tikken: 0-1. Nadat Lamkel Zé onder zwaar boegeroep naar de kant werd gehaald, voerde Antwerp de druk op, en dat leidde tot kansen.

Het was echter wel wachten tot vijf minuten voor tijd vooraleer Mbokani, na ingrijpen van de VAR, kon gelijkmaken: 1-1. In tussentijd zorgde Van Der Bruggen bijna voor een werelddoelpunt, maar zijn knal spatte uiteen op de lat. Het bleef uiteindelijk bij 1-1, al kreeg The Great Old ei zo na nog het deksel op de neus. Selemani mocht diep in blessuretijd alleen op Bolat afstormen, maar vond de paal op zijn weg.

Scoreverloop:
0-1 (70') Stojanovic
1-1 (84') Mbokani

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Wie haalt de finale?

Meest recent

Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

15
15
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

21
21
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

157
157
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

132
132
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

189
189
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

55
55
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

189
189
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

463
463
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

38
38
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

321
321
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

437
437
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

343
343
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

61
61
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

57
57
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

88
88
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

53
53
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

219
219
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

505
505
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

121
121
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

159
159
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

233
233
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

158
158

Meer sportnieuws