Topoverleg groot succes: Beneliga nooit zo dichtbij

door
Topoverleg groot succes: Beneliga nooit zo dichtbij

De kans dat we in de nabije toekomst een gemengde competitie krijgen tussen de top van het Belgische en Nederlandse voetbal, wordt steeds groter. Donderdag vond er in Eindhoven topoverleg plaats onder de grootste betrokken clubs. Daar werd een positief signaal gegeven over de studie die werd uitgevoerd om de haalbaarheid en voordelen uit te pluizen.


In het Philips Stadion van PSV tekende de traditionele G5 uit ons land present: Club Brugge, RSC Anderlecht, AA Gent, Standard en KRC Genk. De Nederlandse vertegenwoordigers waren Ajax, PSV, AZ Alkmaar, Feyenoord, FC Utrecht en Vitesse. De delegaties van de genoemde clubs kregen de resultaten te zien van een eerste onderzoek dat werd uitgevoerd Deloitte. Die bevindingen waren over het algemeen zeer positief. En na overleg werd dan ook unaniem beslist om een nieuw en diepgravender onderzoek te laten uitvoeren.

Dat het onderzoek ook voordelen ziet voor de kleinere ploegen (die niet aanwezig waren op het overleg), is belangrijk wanneer straks de onderhandelingen opgestart moeten worden. Ook zouden de topclubs het al eens zijn over het competitieformat. Het zou gaan om één reguliere competitie met 8 Belgische en 10 Nederlandse ploegen. Wanneer de nieuwe studie is afgerond, zullen de topteams opnieuw samenzitten. Concreet moeten er dus nog heel wat stappen gezet worden, maar het project lijkt goed en wel vertrokken. "Beneliga is nog nooit zo dichtbij geweest", kopt het Nederlandse AD.

LEES OOK: Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Bent u voor of tegen een Beneliga?

Meest recent

Fink vloekt: smaakmaker KRC Genk vervoegt ziekenboeg

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

3
3
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

112
112
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

77
77
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

198
198
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

40
40
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

129
129
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

317
317
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

118
118
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

201
201
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

101
101
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

149
149
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

76
76
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

773
773
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

89
89
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

222
222
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

331
331
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

327
327
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

245
245
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

242
242
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

273
273
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

469
469
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

565
565
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

90
90
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

304
304

Meer sportnieuws