Kompany dropt hint over veelbesproken voetbalpensioen

door
Kompany dropt hint over veelbesproken voetbalpensioen

Het was zonder enige twijfel dé aankondiging van 2019: het nieuws dat Vincent Kompany als speler-manager terug zou keren naar Anderlecht. Tot dusver verliep dat plan evenwel niet echt op rolletjes, zo beseft het clubicoon ook zelf. Al geeft hij de strijd zéker niet op.


Tijdens een vraag-en-antwoord sessie op Facebook vertelde Kompany geen spijt te hebben van zijn keuze. "Ik wist waar ik aan toe was voor ik begon. We hadden veel 'opkuiswerk', en door met zoveel jonge spelers te werken hebben we uiteraard leergeld moeten betalen. Ik weet heel goed waar ik mee bezig ben. Ik heb veel talentvolle mensen rond mij en ik geloof rotsvast in het project waar we mee bezig zijn", aldus de 89-voudig Rode Duivel. "The Process, dat het af en toe moeilijk gaat, is ingecalculeerd. Als we plots onze doelstellingen gaan bereiken, gaat het nog zoveel mooier worden."

Kompany kiest dus duidelijk voor een positieve benadering, al hielpen de vele blessures waar hij dit seizoen al mee te kampen kreeg dat proces vanzelfsprekend ook niet vooruit. Volgens sommigen zou de 33-jarige verdediger zijn schoenen dan ook best snel aan de haak hangen en zich al focussen op zijn volgende carrière. "Ik heb nog een contract van 2,5 jaar en ben van plan om dit uit te doen. Ik amuseer mij nog in het shirt van Anderlecht, dus ik ga nog even door", lijkt hij zelf echter niet van plan om binnenkort zijn pensioen aan te kondigen. En gelukkig maar, want een afscheid in schoonheid is wel het minste wat hij verdient.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Wanneer moet Kompany volgens u op pensioen?

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

12
12
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

94
94
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

117
117
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

121
121
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

195
195
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

119
119
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

44
44
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

91
91
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

302
302
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

125
125
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

72
72
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

510
510
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

304
304
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

688
688
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

94
94
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

162
162
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

473
473
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

396
396
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

193
193
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

201
201
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

154
154
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

124
124
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

539
539
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

103
103

Meer sportnieuws