Zuid-Afrikaans bondscoach duidt oorzaak voor terugval Tau aan

door
Zuid-Afrikaans bondscoach duidt oorzaak voor terugval Tau aan

Hij begon flitsend aan het seizoen bij Club Brugge, maar de jongste maanden kende Percy Tau een stevige terugval met als absolute dieptepunt zijn wissel na amper een halfuur in Gent. De Zuid-Afrikaanse aanvaller slijt tegenwoordig zijn tijd vooral op de bank. Dennis en Diatta zijn de duidelijke titularissen op de flanken, terwijl Schrijvers en tegenwoordig zelfs de jonge De Ketelaere de voorkeur krijgen als invallers.


In Zuid-Afrika maken ze zich stilaan ongerust over de situatie van Tau. "Als één van je spelers niet aan spelen toekomt, maak je je natuurlijk zorgen", vertelt bondscoach Molefi Ntseki aan Kickoff. "Ik denk dat hij zichzelf wat overbelast heeft door te spelen in de Champions League en enorm zijn best te doen bij de nationale ploeg."

De interlands tegen Ghana en Soedan in november waren volgens Ntseki het keerpunt. "Die matchen hebben veel energie gevergd en de meeste van mijn spelers hadden het moeilijk toen ze daarna terugkeerden naar hun club. Zuid-Afrika is immers anders. Als je uit Ghana komt, sta je op minder dan zes uur weer in het Europese land waar je speelt. Maar vanuit Zuid-Afrika kost het je meer dan twaalf uur om terug te keren naar je club. Die reis én de belasting van de wedstrijden heeft zijn weerslag op sommige van onze spelers."

LEES OOK: 'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan?'

Denk je dat de interlands de oorzaak zijn van de terugval van Tau?

Meest recent

'Overmars heeft beet: Antwerp vermijdt leegloop'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

12
12
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

195
195
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

212
212
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

297
297
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

250
250
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

457
457
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

41
41
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

324
324
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

33
33
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

428
428
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

42
42
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

390
390
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

362
362
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

125
125
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

206
206
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

656
656
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

376
376
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

128
128
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

449
449
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

115
115
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

158
158
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

626
626
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

108
108
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

256
256

Meer sportnieuws