TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

393 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Woensdag leek Thomas Didillon op weg naar KRC Genk, maar die deal lijkt intussen een pak minder waarschijnlijk. Anderlecht wil immers een bizarre constructie opzetten, waarbij het Didillon voor 2 miljoen euro verkoopt en dan een terugkoopoptie in de deal opneemt zodat het hem in de zomer voor een hoger bedrag terug kan halen. Dat zien ze bij Genk echter niet zitten en bovendien hebben de Limburgers een goedkoper alternatief achter de hand.

Paars-Wit wil die constructie opzetten omdat het dringend geld nodig heeft, onder meer om een linksachter te kopen. Daarvoor denkt het aan Lionel Carole, een 28-jarige Fransman die bij Strasbourg dit seizoen niet al te veel aan spelen meer toekomt. Anderlecht wil hem huren. Elias Cobbaut geniet nog steeds interesse van Sheffield United, maar de Engelsen azen op een huurbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil enkel weten van een definitieve transfer.

Genk heeft donderdag dan weer met Kouassi Eboué zijn derde aanwinst van de winter binnengehaald. De 22-jarige middenvelder wordt gehuurd van Celtic, Genk beschikt ook over een aankoopoptie. Verder is ook Matt O'Riley nog in beeld. De 19-jarige Engelsman is einde contract bij Fulham en Genk zou hem in de zomer transfervrij willen binnenhalen.

AA Gent wil deze maand dan weer vooral nog van een aantal spelers verlost raken. Zo werd Jean-Luc Dompé naar de B-kern verwezen. Er is wel voldoende interesse in de winger, want vier clubs zouden hem graag aan boord halen. Zulte Waregem, Cercle Brugge, Heerenveen en FC Utrecht zien zijn komst wel zitten. Doelman Jonathan De Bie (19) van Tottenham is op proef.

Bij Standard vallen er deze maand vooral vertrekkers te noteren en ook woensdag heeft een speler de club verlaten. De jonge Colombiaan Dario Castro keert na zes maanden alweer terug naar zijn thuisland en tekende er een contract bij Boyaca Chico FC.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus zouden aan het onderhandelen zijn over een pact waarbij Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi van club zouden wisselen. Een eerste bod van de Catalanen zou wel afgewezen zijn. Zij hadden naast Rakitic nog 10 miljoen euro veil, maar dat vond Juventus onvoldoende. Hun vraagprijs zou 20 miljoen bedragen.

Edinson Cavani wil deze maand nog PSG verlaten en de Uruguayaan heeft voldoende opties. Chelsea zou de spits willen huren en ook Atletico Madrid geeft de strijd nog niet op. De Spanjaarden zagen een eerste bod van 10 miljoen euro geweigerd worden, maar zouden dat bedrag nu opgetrokken hebben tot 15 miljoen euro plust 3 miljoen aan bonussen.

Adnan Januzaj zou deze maand de stap naar de Serie A kunnen zetten. De voorbije dagen werd de Rode Duivel al gelinkt aan AC Milan en AS Roma, maar het lijkt momenteel weinig waarschijnlijk dat hij naar één van die twee clubs zal trekken. Hij kan wel ook nog op interesse rekenen van Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Moet Genk voor een andere doelman dan Didillon gaan?

Meest recent

Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

39
39
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

302
302
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

144
144
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

188
188
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

323
323
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

94
94
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

80
80
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

113
113
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

206
206
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

38
38
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

261
261
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

196
196
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

37
37
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

36
36
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

148
148
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

251
251
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

69
69
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

215
215
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

214
214
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

286
286
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

119
119
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

452
452
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

643
643
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

164
164

Meer sportnieuws