TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Woensdag leek Thomas Didillon op weg naar KRC Genk, maar die deal lijkt intussen een pak minder waarschijnlijk. Anderlecht wil immers een bizarre constructie opzetten, waarbij het Didillon voor 2 miljoen euro verkoopt en dan een terugkoopoptie in de deal opneemt zodat het hem in de zomer voor een hoger bedrag terug kan halen. Dat zien ze bij Genk echter niet zitten en bovendien hebben de Limburgers een goedkoper alternatief achter de hand.

Paars-Wit wil die constructie opzetten omdat het dringend geld nodig heeft, onder meer om een linksachter te kopen. Daarvoor denkt het aan Lionel Carole, een 28-jarige Fransman die bij Strasbourg dit seizoen niet al te veel aan spelen meer toekomt. Anderlecht wil hem huren. Elias Cobbaut geniet nog steeds interesse van Sheffield United, maar de Engelsen azen op een huurbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil enkel weten van een definitieve transfer.

Genk heeft donderdag dan weer met Kouassi Eboué zijn derde aanwinst van de winter binnengehaald. De 22-jarige middenvelder wordt gehuurd van Celtic, Genk beschikt ook over een aankoopoptie. Verder is ook Matt O'Riley nog in beeld. De 19-jarige Engelsman is einde contract bij Fulham en Genk zou hem in de zomer transfervrij willen binnenhalen.

AA Gent wil deze maand dan weer vooral nog van een aantal spelers verlost raken. Zo werd Jean-Luc Dompé naar de B-kern verwezen. Er is wel voldoende interesse in de winger, want vier clubs zouden hem graag aan boord halen. Zulte Waregem, Cercle Brugge, Heerenveen en FC Utrecht zien zijn komst wel zitten. Doelman Jonathan De Bie (19) van Tottenham is op proef.

Bij Standard vallen er deze maand vooral vertrekkers te noteren en ook woensdag heeft een speler de club verlaten. De jonge Colombiaan Dario Castro keert na zes maanden alweer terug naar zijn thuisland en tekende er een contract bij Boyaca Chico FC.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus zouden aan het onderhandelen zijn over een pact waarbij Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi van club zouden wisselen. Een eerste bod van de Catalanen zou wel afgewezen zijn. Zij hadden naast Rakitic nog 10 miljoen euro veil, maar dat vond Juventus onvoldoende. Hun vraagprijs zou 20 miljoen bedragen.

Edinson Cavani wil deze maand nog PSG verlaten en de Uruguayaan heeft voldoende opties. Chelsea zou de spits willen huren en ook Atletico Madrid geeft de strijd nog niet op. De Spanjaarden zagen een eerste bod van 10 miljoen euro geweigerd worden, maar zouden dat bedrag nu opgetrokken hebben tot 15 miljoen euro plust 3 miljoen aan bonussen.

Adnan Januzaj zou deze maand de stap naar de Serie A kunnen zetten. De voorbije dagen werd de Rode Duivel al gelinkt aan AC Milan en AS Roma, maar het lijkt momenteel weinig waarschijnlijk dat hij naar één van die twee clubs zal trekken. Hij kan wel ook nog op interesse rekenen van Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Moet Genk voor een andere doelman dan Didillon gaan?

Meest recent

'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

1
1
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

244
244
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

24
24
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

30
30
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

216
216
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

45
45
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

277
277
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

345
345
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

48
48
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

147
147
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

121
121
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

74
74
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

33
33
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

262
262
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

299
299
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

226
226
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

289
289
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

680
680
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

284
284
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

153
153
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

533
533

Meer sportnieuws