TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

393 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Woensdag leek Thomas Didillon op weg naar KRC Genk, maar die deal lijkt intussen een pak minder waarschijnlijk. Anderlecht wil immers een bizarre constructie opzetten, waarbij het Didillon voor 2 miljoen euro verkoopt en dan een terugkoopoptie in de deal opneemt zodat het hem in de zomer voor een hoger bedrag terug kan halen. Dat zien ze bij Genk echter niet zitten en bovendien hebben de Limburgers een goedkoper alternatief achter de hand.

Paars-Wit wil die constructie opzetten omdat het dringend geld nodig heeft, onder meer om een linksachter te kopen. Daarvoor denkt het aan Lionel Carole, een 28-jarige Fransman die bij Strasbourg dit seizoen niet al te veel aan spelen meer toekomt. Anderlecht wil hem huren. Elias Cobbaut geniet nog steeds interesse van Sheffield United, maar de Engelsen azen op een huurbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil enkel weten van een definitieve transfer.

Genk heeft donderdag dan weer met Kouassi Eboué zijn derde aanwinst van de winter binnengehaald. De 22-jarige middenvelder wordt gehuurd van Celtic, Genk beschikt ook over een aankoopoptie. Verder is ook Matt O'Riley nog in beeld. De 19-jarige Engelsman is einde contract bij Fulham en Genk zou hem in de zomer transfervrij willen binnenhalen.

AA Gent wil deze maand dan weer vooral nog van een aantal spelers verlost raken. Zo werd Jean-Luc Dompé naar de B-kern verwezen. Er is wel voldoende interesse in de winger, want vier clubs zouden hem graag aan boord halen. Zulte Waregem, Cercle Brugge, Heerenveen en FC Utrecht zien zijn komst wel zitten. Doelman Jonathan De Bie (19) van Tottenham is op proef.

Bij Standard vallen er deze maand vooral vertrekkers te noteren en ook woensdag heeft een speler de club verlaten. De jonge Colombiaan Dario Castro keert na zes maanden alweer terug naar zijn thuisland en tekende er een contract bij Boyaca Chico FC.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus zouden aan het onderhandelen zijn over een pact waarbij Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi van club zouden wisselen. Een eerste bod van de Catalanen zou wel afgewezen zijn. Zij hadden naast Rakitic nog 10 miljoen euro veil, maar dat vond Juventus onvoldoende. Hun vraagprijs zou 20 miljoen bedragen.

Edinson Cavani wil deze maand nog PSG verlaten en de Uruguayaan heeft voldoende opties. Chelsea zou de spits willen huren en ook Atletico Madrid geeft de strijd nog niet op. De Spanjaarden zagen een eerste bod van 10 miljoen euro geweigerd worden, maar zouden dat bedrag nu opgetrokken hebben tot 15 miljoen euro plust 3 miljoen aan bonussen.

Adnan Januzaj zou deze maand de stap naar de Serie A kunnen zetten. De voorbije dagen werd de Rode Duivel al gelinkt aan AC Milan en AS Roma, maar het lijkt momenteel weinig waarschijnlijk dat hij naar één van die twee clubs zal trekken. Hij kan wel ook nog op interesse rekenen van Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Moet Genk voor een andere doelman dan Didillon gaan?

Meest recent

Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

5
5
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

3
3
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

35
35
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

31
31
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

429
429
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

341
341
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

128
128
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

23
23
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

267
267
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

291
291
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

298
298
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

287
287
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

327
327
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

43
43
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

169
169
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

483
483
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

230
230
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

109
109
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

326
326
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

111
111
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

415
415
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

137
137
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

83
83
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

55
55

Meer sportnieuws