TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Woensdag leek Thomas Didillon op weg naar KRC Genk, maar die deal lijkt intussen een pak minder waarschijnlijk. Anderlecht wil immers een bizarre constructie opzetten, waarbij het Didillon voor 2 miljoen euro verkoopt en dan een terugkoopoptie in de deal opneemt zodat het hem in de zomer voor een hoger bedrag terug kan halen. Dat zien ze bij Genk echter niet zitten en bovendien hebben de Limburgers een goedkoper alternatief achter de hand.

Paars-Wit wil die constructie opzetten omdat het dringend geld nodig heeft, onder meer om een linksachter te kopen. Daarvoor denkt het aan Lionel Carole, een 28-jarige Fransman die bij Strasbourg dit seizoen niet al te veel aan spelen meer toekomt. Anderlecht wil hem huren. Elias Cobbaut geniet nog steeds interesse van Sheffield United, maar de Engelsen azen op een huurbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil enkel weten van een definitieve transfer.

Genk heeft donderdag dan weer met Kouassi Eboué zijn derde aanwinst van de winter binnengehaald. De 22-jarige middenvelder wordt gehuurd van Celtic, Genk beschikt ook over een aankoopoptie. Verder is ook Matt O'Riley nog in beeld. De 19-jarige Engelsman is einde contract bij Fulham en Genk zou hem in de zomer transfervrij willen binnenhalen.

AA Gent wil deze maand dan weer vooral nog van een aantal spelers verlost raken. Zo werd Jean-Luc Dompé naar de B-kern verwezen. Er is wel voldoende interesse in de winger, want vier clubs zouden hem graag aan boord halen. Zulte Waregem, Cercle Brugge, Heerenveen en FC Utrecht zien zijn komst wel zitten. Doelman Jonathan De Bie (19) van Tottenham is op proef.

Bij Standard vallen er deze maand vooral vertrekkers te noteren en ook woensdag heeft een speler de club verlaten. De jonge Colombiaan Dario Castro keert na zes maanden alweer terug naar zijn thuisland en tekende er een contract bij Boyaca Chico FC.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus zouden aan het onderhandelen zijn over een pact waarbij Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi van club zouden wisselen. Een eerste bod van de Catalanen zou wel afgewezen zijn. Zij hadden naast Rakitic nog 10 miljoen euro veil, maar dat vond Juventus onvoldoende. Hun vraagprijs zou 20 miljoen bedragen.

Edinson Cavani wil deze maand nog PSG verlaten en de Uruguayaan heeft voldoende opties. Chelsea zou de spits willen huren en ook Atletico Madrid geeft de strijd nog niet op. De Spanjaarden zagen een eerste bod van 10 miljoen euro geweigerd worden, maar zouden dat bedrag nu opgetrokken hebben tot 15 miljoen euro plust 3 miljoen aan bonussen.

Adnan Januzaj zou deze maand de stap naar de Serie A kunnen zetten. De voorbije dagen werd de Rode Duivel al gelinkt aan AC Milan en AS Roma, maar het lijkt momenteel weinig waarschijnlijk dat hij naar één van die twee clubs zal trekken. Hij kan wel ook nog op interesse rekenen van Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Moet Genk voor een andere doelman dan Didillon gaan?

Meest recent

Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

6
6
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

14
14
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

139
139
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

137
137
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

201
201
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

216
216
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

348
348
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

186
186
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

55
55
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

294
294
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

59
59
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

230
230
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

177
177
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

92
92
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

258
258
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

194
194
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

122
122
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

345
345
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

186
186
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

140
140
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

264
264
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

96
96
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

330
330

Meer sportnieuws