TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

393 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht wil bizarre deal, pact tussen Juve en Barça'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Woensdag leek Thomas Didillon op weg naar KRC Genk, maar die deal lijkt intussen een pak minder waarschijnlijk. Anderlecht wil immers een bizarre constructie opzetten, waarbij het Didillon voor 2 miljoen euro verkoopt en dan een terugkoopoptie in de deal opneemt zodat het hem in de zomer voor een hoger bedrag terug kan halen. Dat zien ze bij Genk echter niet zitten en bovendien hebben de Limburgers een goedkoper alternatief achter de hand.

Paars-Wit wil die constructie opzetten omdat het dringend geld nodig heeft, onder meer om een linksachter te kopen. Daarvoor denkt het aan Lionel Carole, een 28-jarige Fransman die bij Strasbourg dit seizoen niet al te veel aan spelen meer toekomt. Anderlecht wil hem huren. Elias Cobbaut geniet nog steeds interesse van Sheffield United, maar de Engelsen azen op een huurbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil enkel weten van een definitieve transfer.

Genk heeft donderdag dan weer met Kouassi Eboué zijn derde aanwinst van de winter binnengehaald. De 22-jarige middenvelder wordt gehuurd van Celtic, Genk beschikt ook over een aankoopoptie. Verder is ook Matt O'Riley nog in beeld. De 19-jarige Engelsman is einde contract bij Fulham en Genk zou hem in de zomer transfervrij willen binnenhalen.

AA Gent wil deze maand dan weer vooral nog van een aantal spelers verlost raken. Zo werd Jean-Luc Dompé naar de B-kern verwezen. Er is wel voldoende interesse in de winger, want vier clubs zouden hem graag aan boord halen. Zulte Waregem, Cercle Brugge, Heerenveen en FC Utrecht zien zijn komst wel zitten. Doelman Jonathan De Bie (19) van Tottenham is op proef.

Bij Standard vallen er deze maand vooral vertrekkers te noteren en ook woensdag heeft een speler de club verlaten. De jonge Colombiaan Dario Castro keert na zes maanden alweer terug naar zijn thuisland en tekende er een contract bij Boyaca Chico FC.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus zouden aan het onderhandelen zijn over een pact waarbij Ivan Rakitic en Federico Bernardeschi van club zouden wisselen. Een eerste bod van de Catalanen zou wel afgewezen zijn. Zij hadden naast Rakitic nog 10 miljoen euro veil, maar dat vond Juventus onvoldoende. Hun vraagprijs zou 20 miljoen bedragen.

Edinson Cavani wil deze maand nog PSG verlaten en de Uruguayaan heeft voldoende opties. Chelsea zou de spits willen huren en ook Atletico Madrid geeft de strijd nog niet op. De Spanjaarden zagen een eerste bod van 10 miljoen euro geweigerd worden, maar zouden dat bedrag nu opgetrokken hebben tot 15 miljoen euro plust 3 miljoen aan bonussen.

Adnan Januzaj zou deze maand de stap naar de Serie A kunnen zetten. De voorbije dagen werd de Rode Duivel al gelinkt aan AC Milan en AS Roma, maar het lijkt momenteel weinig waarschijnlijk dat hij naar één van die twee clubs zal trekken. Hij kan wel ook nog op interesse rekenen van Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: 'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Moet Genk voor een andere doelman dan Didillon gaan?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

21
21
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

0
0
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

7
7
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

73
73
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

25
25
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

37
37
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

158
158
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

197
197
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

155
155
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

293
293
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

403
403
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

51
51
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

44
44
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

89
89
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

98
98
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

70
70
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

41
41
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

243
243
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

175
175
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

295
295
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

246
246
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

366
366
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

498
498
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

227
227
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

82
82
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

85
85

Meer sportnieuws