Vandaag D-day voor BeNeLiga: fusie mogelijk vanaf 2025

door
Vandaag D-day voor BeNeLiga: fusie mogelijk vanaf 2025

Er wordt al tijden gesproken over het ontstaan van een BeNeLiga, een fusie tussen de Nederlandse Eredivisie en de Belgische Jupiler Pro League. Vandaag blijkt het D-day te zijn voor het fenomeen, want er wordt topoverleg gevoerd.

Het Algemeen Dagblad weet te melden: "Vandaag presenteert accountantsbureau Deloitte een vuistdik rapport aan de zes grootste clubs van Nederland (Ajax, PSV, Feyenoord, AZ, Vitesse en FC Utrecht) én de vijf Belgische topclubs (Anderlecht, Standard, Club Brugge, RC Genk en Standard Luik). Ook de Eredivisie CV, de KNVB, de KBVB en de Belgische Pro League schuiven aan bij het topoverleg. De elf profclubs hebben Deloitte gezamenlijk opdracht gegeven voor een grondig haalbaarheidsonderzoek."

De krant vervolgt: "Cruciale vraag in het dossier: levert een gezamenlijke Belgisch/Nederlandse competitie significant meer inkomsten op uit marketing en televisie, dan beide bestaande competities bij elkaar opgeteld? En hoe verhoudt zich dat in 2025, wanneer het Nederlandse televisiecontract met FOX Sports afloopt? Alleen als er sprake is van 'één plus één is drie', hebben de plannen een reële kans van slagen."

Men sluit af: "Voor de topclubs is dat in deze fase de belangrijkste maatstaf: wanneer uit de berekeningen blijkt dat de kloof met de vijf Europese topcompetities substantieel verkleind kan worden, krijgt het project in de komende maanden een vervolg. Pas in dat geval sluiten de overige Nederlandse en Belgische clubs aan in de besluitvorming. Ook zal dan verder onderzoek worden gedaan, bijvoorbeeld naar de mening van spelers, trainers en publiek."

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Bent u een voorstander van een BeNeLiga?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

76
76
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

25
25
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

62
62
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

24
24
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

140
140
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

115
115
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

134
134
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

44
44
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

56
56
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

592
592
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

337
337
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

566
566
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

308
308
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

131
131
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

119
119
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

372
372
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

189
189
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

296
296
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

364
364
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

54
54
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

217
217
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

658
658
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

185
185

Meer sportnieuws