Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

door
Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

In de Croky Cup zal topfavoriet Club Brugge nog stevig aan de bak moeten om de finale te halen. De leider uit de Jupiler Pro League bleef woensdag immers verrassend op 1-1 steken voor eigen volk tegen Zulte Waregem. Mats Rits zette Blauw-Zwart in de tweede helft verdiend op voorsprong, maar na een gruwelijke blunder van Simon Mignolet bezorgde Saido Berahino zijn ploeg alsnog een gelijkspel.


De eerste helft stelde op zich niet zoveel voor. De bezoekers hadden duidelijk de intentie om de schade te beperken en het tegendoelpunt zo lang mogelijk uit te stellen. Dat leverde dan weer wel kansen op de counter op. Het vizier van Bruno stond echter nog niet op scherp. Blauw-Zwart had het op zijn beurt lastig om zijn gewenste niveau te halen. Al kwam de thuisploeg in de eerste periode wel nog het dichtst bij de openingstreffer: een kopbal van Vanaken werd spectaculair van de lijn gehaald door Seck.

Na de pauze was het dan toch raak voor Club. De ingevallen De Ketelaere legde goed terug tot bij Rits en die knalde de openingstreffer van dichtbij tegen de touwen. Maar lang kon Club niet van die voorsprong genieten. Mignolet wou iets te snel doorvoetballen en trapte recht in de voeten van Berahino. Die nam het geschenkje van de 'Doelman van het Jaar' in dank af.

Een domper voor Blauw-Zwart, maar het antwoord volgde al snel. Een lob van Tau belandde op de lat, Vormer was echter goed gevolgd om de rebound binnen te werken. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na lang overleg werd het doelpunt afgekeurd wegens (erg nipt) buitenspel. Een echt slotoffensief kwam er niet meer en zo eindigde de match op 1-1. De terugwedstrijd kan dus nog alle kanten uit, die wordt binnen een tweetal weken afgewerkt in het Regenboogstadion.

Scoreverloop:
1-0 (53') Mats Rits
1-1 (57') Saido Berahino

LEES OOK: Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Trending:

Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Wie haalt volgens u de finale?

Meest recent

STVV klaar met transferhuiswerk? Vrancken velt oordeel

STVV had gisteren zijn fandag. Op deze supportersbijeenkomst spraken Wouter Vrancken, Rein Van ...

3
3
Hoe Ilay Camara véél zorgen van Besnik Hasi kan oplossen

RSC Anderlecht haalt Ilay Camara terug naar het Lotto Park. Twee jaar nadat hij voor ongeveer een ...

20
20
Heymans doet boekje open: “Zij wilden me ook”

Daan Heymans is voorlopig de enige zomeraanwinst van KRC Genk. De Limburgers haalden hem enkele ...

56
56
WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

84
84
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

200
200
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

440
440
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

134
134
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

46
46
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

610
610
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

105
105
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

860
860
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

167
167
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

186
186
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

291
291
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

108
108
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

834
834
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

596
596
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

360
360
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

235
235
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

798
798
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

63
63
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

381
381
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

361
361
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

450
450
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1342
1342

Meer sportnieuws