Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

door
Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

In de Croky Cup zal topfavoriet Club Brugge nog stevig aan de bak moeten om de finale te halen. De leider uit de Jupiler Pro League bleef woensdag immers verrassend op 1-1 steken voor eigen volk tegen Zulte Waregem. Mats Rits zette Blauw-Zwart in de tweede helft verdiend op voorsprong, maar na een gruwelijke blunder van Simon Mignolet bezorgde Saido Berahino zijn ploeg alsnog een gelijkspel.


De eerste helft stelde op zich niet zoveel voor. De bezoekers hadden duidelijk de intentie om de schade te beperken en het tegendoelpunt zo lang mogelijk uit te stellen. Dat leverde dan weer wel kansen op de counter op. Het vizier van Bruno stond echter nog niet op scherp. Blauw-Zwart had het op zijn beurt lastig om zijn gewenste niveau te halen. Al kwam de thuisploeg in de eerste periode wel nog het dichtst bij de openingstreffer: een kopbal van Vanaken werd spectaculair van de lijn gehaald door Seck.

Na de pauze was het dan toch raak voor Club. De ingevallen De Ketelaere legde goed terug tot bij Rits en die knalde de openingstreffer van dichtbij tegen de touwen. Maar lang kon Club niet van die voorsprong genieten. Mignolet wou iets te snel doorvoetballen en trapte recht in de voeten van Berahino. Die nam het geschenkje van de 'Doelman van het Jaar' in dank af.

Een domper voor Blauw-Zwart, maar het antwoord volgde al snel. Een lob van Tau belandde op de lat, Vormer was echter goed gevolgd om de rebound binnen te werken. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na lang overleg werd het doelpunt afgekeurd wegens (erg nipt) buitenspel. Een echt slotoffensief kwam er niet meer en zo eindigde de match op 1-1. De terugwedstrijd kan dus nog alle kanten uit, die wordt binnen een tweetal weken afgewerkt in het Regenboogstadion.

Scoreverloop:
1-0 (53') Mats Rits
1-1 (57') Saido Berahino

LEES OOK: Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Wie haalt volgens u de finale?

Meest recent

'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

13
13
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

26
26
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

55
55
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

55
55
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

82
82
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

167
167
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

500
500
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

170
170
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

32
32
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

195
195
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

111
111
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

695
695
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

278
278
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

115
115
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

497
497
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

106
106
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

577
577
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

211
211
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

147
147
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

695
695
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

481
481
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

60
60

Meer sportnieuws