Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

door
Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

In de Croky Cup zal topfavoriet Club Brugge nog stevig aan de bak moeten om de finale te halen. De leider uit de Jupiler Pro League bleef woensdag immers verrassend op 1-1 steken voor eigen volk tegen Zulte Waregem. Mats Rits zette Blauw-Zwart in de tweede helft verdiend op voorsprong, maar na een gruwelijke blunder van Simon Mignolet bezorgde Saido Berahino zijn ploeg alsnog een gelijkspel.


De eerste helft stelde op zich niet zoveel voor. De bezoekers hadden duidelijk de intentie om de schade te beperken en het tegendoelpunt zo lang mogelijk uit te stellen. Dat leverde dan weer wel kansen op de counter op. Het vizier van Bruno stond echter nog niet op scherp. Blauw-Zwart had het op zijn beurt lastig om zijn gewenste niveau te halen. Al kwam de thuisploeg in de eerste periode wel nog het dichtst bij de openingstreffer: een kopbal van Vanaken werd spectaculair van de lijn gehaald door Seck.

Na de pauze was het dan toch raak voor Club. De ingevallen De Ketelaere legde goed terug tot bij Rits en die knalde de openingstreffer van dichtbij tegen de touwen. Maar lang kon Club niet van die voorsprong genieten. Mignolet wou iets te snel doorvoetballen en trapte recht in de voeten van Berahino. Die nam het geschenkje van de 'Doelman van het Jaar' in dank af.

Een domper voor Blauw-Zwart, maar het antwoord volgde al snel. Een lob van Tau belandde op de lat, Vormer was echter goed gevolgd om de rebound binnen te werken. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na lang overleg werd het doelpunt afgekeurd wegens (erg nipt) buitenspel. Een echt slotoffensief kwam er niet meer en zo eindigde de match op 1-1. De terugwedstrijd kan dus nog alle kanten uit, die wordt binnen een tweetal weken afgewerkt in het Regenboogstadion.

Scoreverloop:
1-0 (53') Mats Rits
1-1 (57') Saido Berahino

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

Wie haalt volgens u de finale?

Meest recent

'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

3
3
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

145
145
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

187
187
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

63
63
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

164
164
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

541
541
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

71
71
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

113
113
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

161
161
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

446
446
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

227
227
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

91
91
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

339
339
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

303
303
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

173
173
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

477
477
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

269
269
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

590
590
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

483
483
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

94
94
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

118
118

Meer sportnieuws