Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

door
Zulte Waregem houdt bekerkansen gaaf na gruwelijke blunder Mignolet

In de Croky Cup zal topfavoriet Club Brugge nog stevig aan de bak moeten om de finale te halen. De leider uit de Jupiler Pro League bleef woensdag immers verrassend op 1-1 steken voor eigen volk tegen Zulte Waregem. Mats Rits zette Blauw-Zwart in de tweede helft verdiend op voorsprong, maar na een gruwelijke blunder van Simon Mignolet bezorgde Saido Berahino zijn ploeg alsnog een gelijkspel.


De eerste helft stelde op zich niet zoveel voor. De bezoekers hadden duidelijk de intentie om de schade te beperken en het tegendoelpunt zo lang mogelijk uit te stellen. Dat leverde dan weer wel kansen op de counter op. Het vizier van Bruno stond echter nog niet op scherp. Blauw-Zwart had het op zijn beurt lastig om zijn gewenste niveau te halen. Al kwam de thuisploeg in de eerste periode wel nog het dichtst bij de openingstreffer: een kopbal van Vanaken werd spectaculair van de lijn gehaald door Seck.

Na de pauze was het dan toch raak voor Club. De ingevallen De Ketelaere legde goed terug tot bij Rits en die knalde de openingstreffer van dichtbij tegen de touwen. Maar lang kon Club niet van die voorsprong genieten. Mignolet wou iets te snel doorvoetballen en trapte recht in de voeten van Berahino. Die nam het geschenkje van de 'Doelman van het Jaar' in dank af.

Een domper voor Blauw-Zwart, maar het antwoord volgde al snel. Een lob van Tau belandde op de lat, Vormer was echter goed gevolgd om de rebound binnen te werken. Maar dat was buiten de VAR gerekend. Na lang overleg werd het doelpunt afgekeurd wegens (erg nipt) buitenspel. Een echt slotoffensief kwam er niet meer en zo eindigde de match op 1-1. De terugwedstrijd kan dus nog alle kanten uit, die wordt binnen een tweetal weken afgewerkt in het Regenboogstadion.

Scoreverloop:
1-0 (53') Mats Rits
1-1 (57') Saido Berahino

LEES OOK: Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Wie haalt volgens u de finale?

Meest recent

Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

81
81
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

133
133
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

35
35
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

59
59
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

516
516
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

344
344
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

192
192
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

277
277
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

707
707
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

303
303
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

307
307
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

373
373
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

165
165
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

147
147
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

89
89
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

282
282
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

296
296
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

62
62
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

455
455
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

376
376
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

563
563
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

52
52
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

489
489
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

66
66

Meer sportnieuws