TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil deze winter absoluut nog een spits binnenhalen. Mogelijk wordt dat straks alsnog Christian Benteke of Michy Batshuayi. Het kreeg voor die eerste alvast te horen dat die 12 miljoen euro zou moeten kosten, willen de Bruggelingen hem permanent overnemen. Ook een uitleenbeurt zou nog kunnen En ook een transfer van Batshuayi valt niet helemaal uit te sluiten. Batsman lijkt meer dan ooit overbodig bij Chelsea, waar mogelijk Edinson Cavani op komst is. Daarnaast houdt Blauw-Zwart ook nog de piste van Adolfo Gaich open.



Anderlecht zit met een hele lijst aan uitgeleende spelers. Eén van die verhuurde spelers is Josué Sa. Maar mogelijk kan die deze maand nog permanent worden verkocht. In de Spaanse tweede divisie doet de centrale verdediger het goed bij SD Huesca en volgens La Dernière Heure zit een definitieve transfer er wel in.

Bij Antwerp moeten ze dan weer rekening houden met een vertrek van Simon Juklerod. De Noor kreeg een contractverlenging voorgeschoteld, maar weigert die mede door gebrek aan speeltijd vooralsnog te ondertekenen. Juklerod zelf is niet tevreden met zijn situatie en sluit niet uit dat hij alsnog vertrekt komende zomer. De 25-jarige Noor speelde na een sterk eerste jaar dit seizoen immers zijn basisplaats kwijt aan Ritchie De Laet en mag enkel opdraven als er een afwezige is in de defensie. Hij aast dan ook op meer speelminuten.



Zulte Waregem zou zijn eerste winteraanwinst zo goed als beet hebben.  In de Franse Ligue 1 vond het namelijk Bassem Srarfi, een 22-jarige winger van OGC Nice. Al sinds afgelopen zomer volgde Essevee de buitenspeler, en lijkt dus nu ook beet te hebben.

En wat dan gedacht van Cercle Brugge deze wintermercato. Het lijkt er sterk op dat de vereniging weldra zal uitpakken met een stunttransfer. Cercle Brugge zou volgens Turkse media namelijk een concreet aanbod van twee miljoen euro hebben gedaan op Yunus Akgün, die ook al aan Anderlecht werd gelinkt. De Turkse jeugdinternational wil bij Cercle Brugge de nodige ervaring gaan opdoen en met AS Monaco als moederclub, heeft hij de kans om op termijn de stap naar het Prinsdom te zetten.



Bij Racing Genk was het vandaag een drukke dag. Thomas Didillon zou op weg zijn van Anderlecht, en daar bleef het niet bij. Want zo loopt intussen ook al winteraanwinst nummer drie rond in Limburg, met de naam van Kouassi Eboué. Hij zal overkomen van Celtic. Daarnaast zou het ook een opvolger voor Samatta in huis halen, al zal dat pas voor komende zomer zijn. Volgend jaar zou Kelvin John immers de overstap maken naar de Limburgers. De jonge spits is net als Samatta een Tanzaniaan en dus is de vergelijking met de voormalige topschutter van de Jupiler Pro League snel gemaakt.

BUITENLAND

Dries Mertens zou volgens het Engelse Metro en de Italiaanse transferspecialist Gianluca Di Marzio besloten hebben om toch bij Napoli te blijven. De onderhandelingen omtrent een nieuwe verbintenis zouden dan ook zijn opgestart. Maar intussen wordt de Rode Duivel toch nog gelinkt aan een absolute transferbom. Want zo kwam L’Équipe met het nieuws naar buiten dat niemand minder dan PSG Mertens op haar verlanglijstje heeft prijken.



Komende zomer wil Borussia Dortmund na Erling Haaland nog een absoluut toptalent binnen hengelen. Het zou immers ook nog Eduardo Camavinga wille aan zijn kern willen toevoegen, weet Bild. De 17-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Stade Rennes en kwam dit seizoen al negentien keer in actie in de Ligue 1. Daarin was hij goed voor één goal en één assist. 

Adnan Januzaj zou interesse genieten van AS Roma en AC Milan. Die interesse werd intussen ook bevestigd door zijn makelaar, Dirk De Vriese: “Ja, het is mogelijk dat Januzaj deze winter naar de Serie A trekt. Nu moet ik samenzitten met Real Sociedad en zien wat zij ervan denken”, verklaarde hij namelijk tegenover de Italiaanse pers.



LEES OOK: 'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Welke keuze zou Mertens moeten maken?

Meest recent

'Lukaku stuurt aan op transferbom en biedt zichzelf aan'

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

0
0
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

7
7
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

15
15
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

73
73
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

41
41
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

22
22
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

126
126
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

229
229
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

55
55
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

163
163
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

176
176
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

225
225
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

233
233
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

42
42
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

309
309
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

25
25
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

197
197
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

28
28
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

542
542
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

228
228
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

407
407
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

320
320
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

658
658
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

662
662
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

95
95

Meer sportnieuws