TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

533 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil deze winter absoluut nog een spits binnenhalen. Mogelijk wordt dat straks alsnog Christian Benteke of Michy Batshuayi. Het kreeg voor die eerste alvast te horen dat die 12 miljoen euro zou moeten kosten, willen de Bruggelingen hem permanent overnemen. Ook een uitleenbeurt zou nog kunnen En ook een transfer van Batshuayi valt niet helemaal uit te sluiten. Batsman lijkt meer dan ooit overbodig bij Chelsea, waar mogelijk Edinson Cavani op komst is. Daarnaast houdt Blauw-Zwart ook nog de piste van Adolfo Gaich open.



Anderlecht zit met een hele lijst aan uitgeleende spelers. Eén van die verhuurde spelers is Josué Sa. Maar mogelijk kan die deze maand nog permanent worden verkocht. In de Spaanse tweede divisie doet de centrale verdediger het goed bij SD Huesca en volgens La Dernière Heure zit een definitieve transfer er wel in.

Bij Antwerp moeten ze dan weer rekening houden met een vertrek van Simon Juklerod. De Noor kreeg een contractverlenging voorgeschoteld, maar weigert die mede door gebrek aan speeltijd vooralsnog te ondertekenen. Juklerod zelf is niet tevreden met zijn situatie en sluit niet uit dat hij alsnog vertrekt komende zomer. De 25-jarige Noor speelde na een sterk eerste jaar dit seizoen immers zijn basisplaats kwijt aan Ritchie De Laet en mag enkel opdraven als er een afwezige is in de defensie. Hij aast dan ook op meer speelminuten.



Zulte Waregem zou zijn eerste winteraanwinst zo goed als beet hebben.  In de Franse Ligue 1 vond het namelijk Bassem Srarfi, een 22-jarige winger van OGC Nice. Al sinds afgelopen zomer volgde Essevee de buitenspeler, en lijkt dus nu ook beet te hebben.

En wat dan gedacht van Cercle Brugge deze wintermercato. Het lijkt er sterk op dat de vereniging weldra zal uitpakken met een stunttransfer. Cercle Brugge zou volgens Turkse media namelijk een concreet aanbod van twee miljoen euro hebben gedaan op Yunus Akgün, die ook al aan Anderlecht werd gelinkt. De Turkse jeugdinternational wil bij Cercle Brugge de nodige ervaring gaan opdoen en met AS Monaco als moederclub, heeft hij de kans om op termijn de stap naar het Prinsdom te zetten.



Bij Racing Genk was het vandaag een drukke dag. Thomas Didillon zou op weg zijn van Anderlecht, en daar bleef het niet bij. Want zo loopt intussen ook al winteraanwinst nummer drie rond in Limburg, met de naam van Kouassi Eboué. Hij zal overkomen van Celtic. Daarnaast zou het ook een opvolger voor Samatta in huis halen, al zal dat pas voor komende zomer zijn. Volgend jaar zou Kelvin John immers de overstap maken naar de Limburgers. De jonge spits is net als Samatta een Tanzaniaan en dus is de vergelijking met de voormalige topschutter van de Jupiler Pro League snel gemaakt.

BUITENLAND

Dries Mertens zou volgens het Engelse Metro en de Italiaanse transferspecialist Gianluca Di Marzio besloten hebben om toch bij Napoli te blijven. De onderhandelingen omtrent een nieuwe verbintenis zouden dan ook zijn opgestart. Maar intussen wordt de Rode Duivel toch nog gelinkt aan een absolute transferbom. Want zo kwam L’Équipe met het nieuws naar buiten dat niemand minder dan PSG Mertens op haar verlanglijstje heeft prijken.



Komende zomer wil Borussia Dortmund na Erling Haaland nog een absoluut toptalent binnen hengelen. Het zou immers ook nog Eduardo Camavinga wille aan zijn kern willen toevoegen, weet Bild. De 17-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Stade Rennes en kwam dit seizoen al negentien keer in actie in de Ligue 1. Daarin was hij goed voor één goal en één assist. 

Adnan Januzaj zou interesse genieten van AS Roma en AC Milan. Die interesse werd intussen ook bevestigd door zijn makelaar, Dirk De Vriese: “Ja, het is mogelijk dat Januzaj deze winter naar de Serie A trekt. Nu moet ik samenzitten met Real Sociedad en zien wat zij ervan denken”, verklaarde hij namelijk tegenover de Italiaanse pers.



LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Welke keuze zou Mertens moeten maken?

Meest recent

Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

77
77
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat maakte de ...

100
100
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

137
137
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

103
103
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

82
82
Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

94
94
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

293
293
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

443
443
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

261
261
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

102
102
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

35
35
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

372
372
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

48
48
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

433
433
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

649
649
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

102
102
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

301
301
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

126
126
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

47
47
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

93
93
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

209
209
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

222
222
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

50
50

Meer sportnieuws