TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil deze winter absoluut nog een spits binnenhalen. Mogelijk wordt dat straks alsnog Christian Benteke of Michy Batshuayi. Het kreeg voor die eerste alvast te horen dat die 12 miljoen euro zou moeten kosten, willen de Bruggelingen hem permanent overnemen. Ook een uitleenbeurt zou nog kunnen En ook een transfer van Batshuayi valt niet helemaal uit te sluiten. Batsman lijkt meer dan ooit overbodig bij Chelsea, waar mogelijk Edinson Cavani op komst is. Daarnaast houdt Blauw-Zwart ook nog de piste van Adolfo Gaich open.



Anderlecht zit met een hele lijst aan uitgeleende spelers. Eén van die verhuurde spelers is Josué Sa. Maar mogelijk kan die deze maand nog permanent worden verkocht. In de Spaanse tweede divisie doet de centrale verdediger het goed bij SD Huesca en volgens La Dernière Heure zit een definitieve transfer er wel in.

Bij Antwerp moeten ze dan weer rekening houden met een vertrek van Simon Juklerod. De Noor kreeg een contractverlenging voorgeschoteld, maar weigert die mede door gebrek aan speeltijd vooralsnog te ondertekenen. Juklerod zelf is niet tevreden met zijn situatie en sluit niet uit dat hij alsnog vertrekt komende zomer. De 25-jarige Noor speelde na een sterk eerste jaar dit seizoen immers zijn basisplaats kwijt aan Ritchie De Laet en mag enkel opdraven als er een afwezige is in de defensie. Hij aast dan ook op meer speelminuten.



Zulte Waregem zou zijn eerste winteraanwinst zo goed als beet hebben.  In de Franse Ligue 1 vond het namelijk Bassem Srarfi, een 22-jarige winger van OGC Nice. Al sinds afgelopen zomer volgde Essevee de buitenspeler, en lijkt dus nu ook beet te hebben.

En wat dan gedacht van Cercle Brugge deze wintermercato. Het lijkt er sterk op dat de vereniging weldra zal uitpakken met een stunttransfer. Cercle Brugge zou volgens Turkse media namelijk een concreet aanbod van twee miljoen euro hebben gedaan op Yunus Akgün, die ook al aan Anderlecht werd gelinkt. De Turkse jeugdinternational wil bij Cercle Brugge de nodige ervaring gaan opdoen en met AS Monaco als moederclub, heeft hij de kans om op termijn de stap naar het Prinsdom te zetten.



Bij Racing Genk was het vandaag een drukke dag. Thomas Didillon zou op weg zijn van Anderlecht, en daar bleef het niet bij. Want zo loopt intussen ook al winteraanwinst nummer drie rond in Limburg, met de naam van Kouassi Eboué. Hij zal overkomen van Celtic. Daarnaast zou het ook een opvolger voor Samatta in huis halen, al zal dat pas voor komende zomer zijn. Volgend jaar zou Kelvin John immers de overstap maken naar de Limburgers. De jonge spits is net als Samatta een Tanzaniaan en dus is de vergelijking met de voormalige topschutter van de Jupiler Pro League snel gemaakt.

BUITENLAND

Dries Mertens zou volgens het Engelse Metro en de Italiaanse transferspecialist Gianluca Di Marzio besloten hebben om toch bij Napoli te blijven. De onderhandelingen omtrent een nieuwe verbintenis zouden dan ook zijn opgestart. Maar intussen wordt de Rode Duivel toch nog gelinkt aan een absolute transferbom. Want zo kwam L’Équipe met het nieuws naar buiten dat niemand minder dan PSG Mertens op haar verlanglijstje heeft prijken.



Komende zomer wil Borussia Dortmund na Erling Haaland nog een absoluut toptalent binnen hengelen. Het zou immers ook nog Eduardo Camavinga wille aan zijn kern willen toevoegen, weet Bild. De 17-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Stade Rennes en kwam dit seizoen al negentien keer in actie in de Ligue 1. Daarin was hij goed voor één goal en één assist. 

Adnan Januzaj zou interesse genieten van AS Roma en AC Milan. Die interesse werd intussen ook bevestigd door zijn makelaar, Dirk De Vriese: “Ja, het is mogelijk dat Januzaj deze winter naar de Serie A trekt. Nu moet ik samenzitten met Real Sociedad en zien wat zij ervan denken”, verklaarde hij namelijk tegenover de Italiaanse pers.



LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Welke keuze zou Mertens moeten maken?

Meest recent

Albert ziet aanwinst alsnog 'furore' maken bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

45
45
Maesschalck met héél belangrijpe update over Lukaku en KDB

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

25
25
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

17
17
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

31
31
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

83
83
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

15
15
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

255
255
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

185
185
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

300
300
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

351
351
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

269
269
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

130
130
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

366
366
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

284
284
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

717
717
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

367
367
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

62
62
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

90
90
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

88
88
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

58
58
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

189
189
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

70
70
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

99
99
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

101
101

Meer sportnieuws