TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Club mag hopen op Rode Duivel, transferbom Mertens

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil deze winter absoluut nog een spits binnenhalen. Mogelijk wordt dat straks alsnog Christian Benteke of Michy Batshuayi. Het kreeg voor die eerste alvast te horen dat die 12 miljoen euro zou moeten kosten, willen de Bruggelingen hem permanent overnemen. Ook een uitleenbeurt zou nog kunnen En ook een transfer van Batshuayi valt niet helemaal uit te sluiten. Batsman lijkt meer dan ooit overbodig bij Chelsea, waar mogelijk Edinson Cavani op komst is. Daarnaast houdt Blauw-Zwart ook nog de piste van Adolfo Gaich open.



Anderlecht zit met een hele lijst aan uitgeleende spelers. Eén van die verhuurde spelers is Josué Sa. Maar mogelijk kan die deze maand nog permanent worden verkocht. In de Spaanse tweede divisie doet de centrale verdediger het goed bij SD Huesca en volgens La Dernière Heure zit een definitieve transfer er wel in.

Bij Antwerp moeten ze dan weer rekening houden met een vertrek van Simon Juklerod. De Noor kreeg een contractverlenging voorgeschoteld, maar weigert die mede door gebrek aan speeltijd vooralsnog te ondertekenen. Juklerod zelf is niet tevreden met zijn situatie en sluit niet uit dat hij alsnog vertrekt komende zomer. De 25-jarige Noor speelde na een sterk eerste jaar dit seizoen immers zijn basisplaats kwijt aan Ritchie De Laet en mag enkel opdraven als er een afwezige is in de defensie. Hij aast dan ook op meer speelminuten.



Zulte Waregem zou zijn eerste winteraanwinst zo goed als beet hebben.  In de Franse Ligue 1 vond het namelijk Bassem Srarfi, een 22-jarige winger van OGC Nice. Al sinds afgelopen zomer volgde Essevee de buitenspeler, en lijkt dus nu ook beet te hebben.

En wat dan gedacht van Cercle Brugge deze wintermercato. Het lijkt er sterk op dat de vereniging weldra zal uitpakken met een stunttransfer. Cercle Brugge zou volgens Turkse media namelijk een concreet aanbod van twee miljoen euro hebben gedaan op Yunus Akgün, die ook al aan Anderlecht werd gelinkt. De Turkse jeugdinternational wil bij Cercle Brugge de nodige ervaring gaan opdoen en met AS Monaco als moederclub, heeft hij de kans om op termijn de stap naar het Prinsdom te zetten.



Bij Racing Genk was het vandaag een drukke dag. Thomas Didillon zou op weg zijn van Anderlecht, en daar bleef het niet bij. Want zo loopt intussen ook al winteraanwinst nummer drie rond in Limburg, met de naam van Kouassi Eboué. Hij zal overkomen van Celtic. Daarnaast zou het ook een opvolger voor Samatta in huis halen, al zal dat pas voor komende zomer zijn. Volgend jaar zou Kelvin John immers de overstap maken naar de Limburgers. De jonge spits is net als Samatta een Tanzaniaan en dus is de vergelijking met de voormalige topschutter van de Jupiler Pro League snel gemaakt.

BUITENLAND

Dries Mertens zou volgens het Engelse Metro en de Italiaanse transferspecialist Gianluca Di Marzio besloten hebben om toch bij Napoli te blijven. De onderhandelingen omtrent een nieuwe verbintenis zouden dan ook zijn opgestart. Maar intussen wordt de Rode Duivel toch nog gelinkt aan een absolute transferbom. Want zo kwam L’Équipe met het nieuws naar buiten dat niemand minder dan PSG Mertens op haar verlanglijstje heeft prijken.



Komende zomer wil Borussia Dortmund na Erling Haaland nog een absoluut toptalent binnen hengelen. Het zou immers ook nog Eduardo Camavinga wille aan zijn kern willen toevoegen, weet Bild. De 17-jarige middenvelder brak dit seizoen helemaal door bij Stade Rennes en kwam dit seizoen al negentien keer in actie in de Ligue 1. Daarin was hij goed voor één goal en één assist. 

Adnan Januzaj zou interesse genieten van AS Roma en AC Milan. Die interesse werd intussen ook bevestigd door zijn makelaar, Dirk De Vriese: “Ja, het is mogelijk dat Januzaj deze winter naar de Serie A trekt. Nu moet ik samenzitten met Real Sociedad en zien wat zij ervan denken”, verklaarde hij namelijk tegenover de Italiaanse pers.



LEES OOK: 'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Welke keuze zou Mertens moeten maken?

Meest recent

'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

0
0
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

40
40
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

260
260
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

219
219
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

222
222
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

318
318
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

418
418
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

269
269
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

597
597
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

208
208
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

586
586
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

299
299
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1352
1352
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

449
449
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

426
426
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

409
409
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

300
300
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

529
529
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

374
374
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

411
411
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3125
3125
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

815
815

Meer sportnieuws