"Cercle haalde me alleen maar om aan genoeg Belgen te komen"

door

Cercle Brugge staat nog altijd afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en dat is onder meer te wijten aan een reeks mislukte transfers in de zomer. Een aantal van die flops mocht de voorbije weken zelfs alweer vertrekken. Zo werd wel wat verwacht van gewezen belofteninternational Stephane Omeonga, maar de middenvelder verkaste na zes maanden alweer naar Hibernian.


Zelf bleek de 23-jarige niet te staan springen voor een transfer naar het Jan Breydelstadion. "In de zomer had ik eigenlijk niets te zeggen over wat er met mij gebeurde, het was niet mijn beslissing", geeft hij aan in Edinburgh News. "Genoa besliste me naar Cercle Brugge te sturen. De sportief directeur wou me er graag bij, maar de trainer was niet zo blij met mijn aanwezigheid. In de Belgische competitie moet je zes Belgen in je ploeg hebben en ik had het gevoel dat ik er alleen was om aan dat aantal te raken. Ik kreeg bijna geen speelkansen."

Zijn transfer naar Hibernian had ook heel wat voeten in de aarde. "Cosenza was dolenthousiast dat ik bij hen zou tekenen. Ik was op de club en ze pushten me om onmiddellijk te tekenen. Maar ik wou eerst met de trainer spreken en zien hoe de club werkte. Na die gesprekken stond ik op het punt om te tekenen. Toen ik hen vertelde dat ik van gedacht veranderd was en naar Hibs zou gaan, liep dat niet zo goed af. Ze waren behoorlijk boos. Op sociale media kreeg ik ook beledigingen te horen, maar dat is nu eenmaal voetbal."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Cercle?

Meest recent

'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

18
18
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

83
83
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

33
33
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

73
73
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

60
60
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

76
76
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

292
292
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

70
70
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

269
269
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

179
179
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

96
96
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

192
192
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

293
293
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

176
176
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

518
518
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

326
326
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

285
285
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

82
82
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

60
60
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

89
89
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

840
840
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

167
167
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

507
507

Meer sportnieuws