"Cercle haalde me alleen maar om aan genoeg Belgen te komen"

door

Cercle Brugge staat nog altijd afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en dat is onder meer te wijten aan een reeks mislukte transfers in de zomer. Een aantal van die flops mocht de voorbije weken zelfs alweer vertrekken. Zo werd wel wat verwacht van gewezen belofteninternational Stephane Omeonga, maar de middenvelder verkaste na zes maanden alweer naar Hibernian.


Zelf bleek de 23-jarige niet te staan springen voor een transfer naar het Jan Breydelstadion. "In de zomer had ik eigenlijk niets te zeggen over wat er met mij gebeurde, het was niet mijn beslissing", geeft hij aan in Edinburgh News. "Genoa besliste me naar Cercle Brugge te sturen. De sportief directeur wou me er graag bij, maar de trainer was niet zo blij met mijn aanwezigheid. In de Belgische competitie moet je zes Belgen in je ploeg hebben en ik had het gevoel dat ik er alleen was om aan dat aantal te raken. Ik kreeg bijna geen speelkansen."

Zijn transfer naar Hibernian had ook heel wat voeten in de aarde. "Cosenza was dolenthousiast dat ik bij hen zou tekenen. Ik was op de club en ze pushten me om onmiddellijk te tekenen. Maar ik wou eerst met de trainer spreken en zien hoe de club werkte. Na die gesprekken stond ik op het punt om te tekenen. Toen ik hen vertelde dat ik van gedacht veranderd was en naar Hibs zou gaan, liep dat niet zo goed af. Ze waren behoorlijk boos. Op sociale media kreeg ik ook beledigingen te horen, maar dat is nu eenmaal voetbal."

LEES OOK: Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Cercle?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

18
18
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

17
17
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

55
55
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

39
39
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

28
28
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

123
123
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

158
158
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

34
34
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

90
90
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

344
344
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

86
86
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

682
682
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

184
184
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

181
181
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

182
182
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

184
184
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

439
439
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

55
55
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

160
160
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

257
257
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

397
397
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

169
169

Meer sportnieuws