Propere Handen: "Onderzoek naar Veljkovic bijna rond, Bayat in de wachtkamer"

door
Propere Handen:

Het is intussen al van oktober 2018 geleden dat Operatie Propere Handen losbarstte, maar in het gerechtelijk onderzoek bleef het sindsdien behoorlijk stil. Dat betekende echter niet dat het gerecht op zijn lauweren rustte, want het voorbije anderhalf jaar werden heel wat prominente figuren uit de voetbalwereld ondervraagd over hun banden met Dejan Veljkovic en Mogi Bayat, de twee spilfiguren in het onderzoek.


En mogelijk komt er de komende weken meer nieuws over het onderzoek. In Het Laatste Nieuws geeft Eric Bisschop van het federaal parket immers dat het onderzoek naar Veljkovic tegen eind volgende week helemaal klaar zou moeten zijn. Het parket zal dan beslissen wie van de betrokkenen het voor de rechtbank wil dagen en wie buiten vervolging gesteld wordt. De eindbeslissing ligt daarover wel bij de raadkamer.

Op meer nieuws in het luik rond Bayat zal het echter nog even wachten zijn. Dat onderzoek zou pas tegen eind juni rond zijn. Bovendien benadrukt Bisschop dat het absoluut niet zeker is of die vooropgestelde deadlines gehaald zullen worden. "We doen er alles aan, maar wij zijn geen tomatenkwekers. Als die tomaten planten in hun serre, weten ze min of meer wanneer die rood zullen worden. Bij een politioneel onderzoek als Operatie Zero komt veel kijken. Iedereen weet dat er in dit onderzoek uitlopers zijn tot ver in het buitenland. Op dat vlak kan je enkel hopen dat iedereen vlot meewerkt en dat blijft doen", klinkt het.

Denk je dat er bekende figuren uit het Belgische voetbal voor de rechtbank zullen moeten komen?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

27
27
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

80
80
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

21
21
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

141
141
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

80
80
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

187
187
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

237
237
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

291
291
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

136
136
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

71
71
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

263
263
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

93
93
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

516
516
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

173
173
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

205
205
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

61
61
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

128
128
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

127
127
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

128
128
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

103
103
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

42
42
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

214
214
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

370
370
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

589
589
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

541
541

Meer sportnieuws