TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge willen ze nog steeds deze maand een nieuwe spits en het zou daarvoor de komst van Christian Benteke nog niet opgegeven hebben. Voorlopig wil de Rode Duivel nog niet van een transfer naar Club weten, maar het zou niet uitgesloten zijn dat hij zich nog bedenkt voor 31 januari. Het naderende EK is daarin een belangrijke factor. In dat geval lijkt wel alleen een huurbeurt van zes maanden haalbaar.



De komst van Razvan Marin lijkt dan weer wel helemaal van de baan. Ajax zou nu immers duidelijk gemaakt hebben dat de Roemeen deze maand niet mag vertrekken. 

Pech voor Anderlecht, want het ziet de uitgaande transfer van Adrien Trebel in het water vallen. De Fransman sukkelt met een knieblessure en moet daardoor onder het mes. Zijn transfer naar Al Shabab, waarmee er zo goed als een akkoord was, ketst zo af. Komende zomer zal Anderlecht opnieuw proberen Trebel van de hand te doen.



Wie wel vertrekt, is Thomas Didillon. Anderlecht zou immers een akkoord bereikt hebben met KRC Genk om de doelman een half seizoen te verhuren. Wellicht wordt er geen aankoopoptie in de deal opgenomen. Bij Genk moet Didillon de blessures van Vukovic en Vandevoordt gaan opvangen.

Anderlecht hoopt deze winter zo'n 10 miljoen euro aan transferinkomsten op te halen en daarvoor kijkt het naar drie spelers. Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers en Francis Amuzu mogen bij een goed bod vertrekken. Voor Cobbaut wil Anderlecht 10 miljoen vangen, Saelemaekers moet 7 miljoen kosten en Amuzu 4 miljoen.



Antwerp kan in de nabije toekomst een lucratieve transfer realiseren. Aurelio Buta blijkt immers gegeerd te zijn in de Premier League. Wolverhampton volgt hem al een tijdje en nu mogen ook Newcastle United en Leicester City toegevoegd worden aan het lijstje gegadigden. Een transfer is wel ten vroegste voor de zomer.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond Dries Mertens, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen gekozen hebben. Hij zou beslist hebben dat hij alsnog bij Napoli wil blijven. De onderhandelingen over een contractverlenging zouden nu toch lopen en zouden constructief verlopen.



Sergio Agüero is in 2021 einde contract bij Manchester City en dus wordt er nu al druk gespeculeerd over zijn toekomst. Zo zou Inter Miami zich nu melden voor de Argentijnse prijsschutter. Agüero zou niet ongevoelig blijven voor die interesse, aangezien hij op die manier vaker zijn zoontje zou kunnen zien.

Bij Real Madrid nemen ze de komende maanden dan weer mogelijk afscheid van Gareth Bale. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben met Tottenham waarbij de Spurs informeerden naar de voorwaarden voor een terugkeer van de Welshe flankaanvaller. Bale speelde al van 2007 tot 2013 voor Tottenham.

LEES OOK: Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Is Didillon een aanwinst voor Genk?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

36
36
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

43
43
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

34
34
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

155
155
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

104
104
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

122
122
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

96
96
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

115
115
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

113
113
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

48
48
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

44
44
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

64
64
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

446
446
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

124
124
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

125
125
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

196
196
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

36
36
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

272
272
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

60
60
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

100
100
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

57
57
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

71
71

Meer sportnieuws