TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge willen ze nog steeds deze maand een nieuwe spits en het zou daarvoor de komst van Christian Benteke nog niet opgegeven hebben. Voorlopig wil de Rode Duivel nog niet van een transfer naar Club weten, maar het zou niet uitgesloten zijn dat hij zich nog bedenkt voor 31 januari. Het naderende EK is daarin een belangrijke factor. In dat geval lijkt wel alleen een huurbeurt van zes maanden haalbaar.



De komst van Razvan Marin lijkt dan weer wel helemaal van de baan. Ajax zou nu immers duidelijk gemaakt hebben dat de Roemeen deze maand niet mag vertrekken. 

Pech voor Anderlecht, want het ziet de uitgaande transfer van Adrien Trebel in het water vallen. De Fransman sukkelt met een knieblessure en moet daardoor onder het mes. Zijn transfer naar Al Shabab, waarmee er zo goed als een akkoord was, ketst zo af. Komende zomer zal Anderlecht opnieuw proberen Trebel van de hand te doen.



Wie wel vertrekt, is Thomas Didillon. Anderlecht zou immers een akkoord bereikt hebben met KRC Genk om de doelman een half seizoen te verhuren. Wellicht wordt er geen aankoopoptie in de deal opgenomen. Bij Genk moet Didillon de blessures van Vukovic en Vandevoordt gaan opvangen.

Anderlecht hoopt deze winter zo'n 10 miljoen euro aan transferinkomsten op te halen en daarvoor kijkt het naar drie spelers. Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers en Francis Amuzu mogen bij een goed bod vertrekken. Voor Cobbaut wil Anderlecht 10 miljoen vangen, Saelemaekers moet 7 miljoen kosten en Amuzu 4 miljoen.



Antwerp kan in de nabije toekomst een lucratieve transfer realiseren. Aurelio Buta blijkt immers gegeerd te zijn in de Premier League. Wolverhampton volgt hem al een tijdje en nu mogen ook Newcastle United en Leicester City toegevoegd worden aan het lijstje gegadigden. Een transfer is wel ten vroegste voor de zomer.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond Dries Mertens, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen gekozen hebben. Hij zou beslist hebben dat hij alsnog bij Napoli wil blijven. De onderhandelingen over een contractverlenging zouden nu toch lopen en zouden constructief verlopen.



Sergio Agüero is in 2021 einde contract bij Manchester City en dus wordt er nu al druk gespeculeerd over zijn toekomst. Zo zou Inter Miami zich nu melden voor de Argentijnse prijsschutter. Agüero zou niet ongevoelig blijven voor die interesse, aangezien hij op die manier vaker zijn zoontje zou kunnen zien.

Bij Real Madrid nemen ze de komende maanden dan weer mogelijk afscheid van Gareth Bale. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben met Tottenham waarbij de Spurs informeerden naar de voorwaarden voor een terugkeer van de Welshe flankaanvaller. Bale speelde al van 2007 tot 2013 voor Tottenham.

LEES OOK: Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Is Didillon een aanwinst voor Genk?

Meest recent

'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

45
45
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

42
42
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

126
126
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

72
72
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

293
293
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

41
41
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

44
44
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

51
51
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

225
225
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

230
230
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

36
36
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

184
184
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

130
130
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

392
392
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

49
49
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

234
234
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1216
1216
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

421
421
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

151
151
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

146
146
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

638
638
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

410
410
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

38
38
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

557
557
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

134
134

Meer sportnieuws