TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

252 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge willen ze nog steeds deze maand een nieuwe spits en het zou daarvoor de komst van Christian Benteke nog niet opgegeven hebben. Voorlopig wil de Rode Duivel nog niet van een transfer naar Club weten, maar het zou niet uitgesloten zijn dat hij zich nog bedenkt voor 31 januari. Het naderende EK is daarin een belangrijke factor. In dat geval lijkt wel alleen een huurbeurt van zes maanden haalbaar.



De komst van Razvan Marin lijkt dan weer wel helemaal van de baan. Ajax zou nu immers duidelijk gemaakt hebben dat de Roemeen deze maand niet mag vertrekken. 

Pech voor Anderlecht, want het ziet de uitgaande transfer van Adrien Trebel in het water vallen. De Fransman sukkelt met een knieblessure en moet daardoor onder het mes. Zijn transfer naar Al Shabab, waarmee er zo goed als een akkoord was, ketst zo af. Komende zomer zal Anderlecht opnieuw proberen Trebel van de hand te doen.



Wie wel vertrekt, is Thomas Didillon. Anderlecht zou immers een akkoord bereikt hebben met KRC Genk om de doelman een half seizoen te verhuren. Wellicht wordt er geen aankoopoptie in de deal opgenomen. Bij Genk moet Didillon de blessures van Vukovic en Vandevoordt gaan opvangen.

Anderlecht hoopt deze winter zo'n 10 miljoen euro aan transferinkomsten op te halen en daarvoor kijkt het naar drie spelers. Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers en Francis Amuzu mogen bij een goed bod vertrekken. Voor Cobbaut wil Anderlecht 10 miljoen vangen, Saelemaekers moet 7 miljoen kosten en Amuzu 4 miljoen.



Antwerp kan in de nabije toekomst een lucratieve transfer realiseren. Aurelio Buta blijkt immers gegeerd te zijn in de Premier League. Wolverhampton volgt hem al een tijdje en nu mogen ook Newcastle United en Leicester City toegevoegd worden aan het lijstje gegadigden. Een transfer is wel ten vroegste voor de zomer.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond Dries Mertens, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen gekozen hebben. Hij zou beslist hebben dat hij alsnog bij Napoli wil blijven. De onderhandelingen over een contractverlenging zouden nu toch lopen en zouden constructief verlopen.



Sergio Agüero is in 2021 einde contract bij Manchester City en dus wordt er nu al druk gespeculeerd over zijn toekomst. Zo zou Inter Miami zich nu melden voor de Argentijnse prijsschutter. Agüero zou niet ongevoelig blijven voor die interesse, aangezien hij op die manier vaker zijn zoontje zou kunnen zien.

Bij Real Madrid nemen ze de komende maanden dan weer mogelijk afscheid van Gareth Bale. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben met Tottenham waarbij de Spurs informeerden naar de voorwaarden voor een terugkeer van de Welshe flankaanvaller. Bale speelde al van 2007 tot 2013 voor Tottenham.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Is Didillon een aanwinst voor Genk?

Meest recent

'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

25
25
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

30
30
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

9
9
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

103
103
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

90
90
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

74
74
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

55
55
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

271
271
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

221
221
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

113
113
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

98
98
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

73
73
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

136
136
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

173
173
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

36
36
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

113
113
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

336
336
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

363
363
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

235
235
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

70
70
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

77
77
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

155
155
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

284
284
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

210
210

Meer sportnieuws