TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club geeft Benteke niet op, Genk haalt Didillon'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge willen ze nog steeds deze maand een nieuwe spits en het zou daarvoor de komst van Christian Benteke nog niet opgegeven hebben. Voorlopig wil de Rode Duivel nog niet van een transfer naar Club weten, maar het zou niet uitgesloten zijn dat hij zich nog bedenkt voor 31 januari. Het naderende EK is daarin een belangrijke factor. In dat geval lijkt wel alleen een huurbeurt van zes maanden haalbaar.



De komst van Razvan Marin lijkt dan weer wel helemaal van de baan. Ajax zou nu immers duidelijk gemaakt hebben dat de Roemeen deze maand niet mag vertrekken. 

Pech voor Anderlecht, want het ziet de uitgaande transfer van Adrien Trebel in het water vallen. De Fransman sukkelt met een knieblessure en moet daardoor onder het mes. Zijn transfer naar Al Shabab, waarmee er zo goed als een akkoord was, ketst zo af. Komende zomer zal Anderlecht opnieuw proberen Trebel van de hand te doen.



Wie wel vertrekt, is Thomas Didillon. Anderlecht zou immers een akkoord bereikt hebben met KRC Genk om de doelman een half seizoen te verhuren. Wellicht wordt er geen aankoopoptie in de deal opgenomen. Bij Genk moet Didillon de blessures van Vukovic en Vandevoordt gaan opvangen.

Anderlecht hoopt deze winter zo'n 10 miljoen euro aan transferinkomsten op te halen en daarvoor kijkt het naar drie spelers. Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers en Francis Amuzu mogen bij een goed bod vertrekken. Voor Cobbaut wil Anderlecht 10 miljoen vangen, Saelemaekers moet 7 miljoen kosten en Amuzu 4 miljoen.



Antwerp kan in de nabije toekomst een lucratieve transfer realiseren. Aurelio Buta blijkt immers gegeerd te zijn in de Premier League. Wolverhampton volgt hem al een tijdje en nu mogen ook Newcastle United en Leicester City toegevoegd worden aan het lijstje gegadigden. Een transfer is wel ten vroegste voor de zomer.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond Dries Mertens, want de Rode Duivel zou zijn club voor volgend seizoen gekozen hebben. Hij zou beslist hebben dat hij alsnog bij Napoli wil blijven. De onderhandelingen over een contractverlenging zouden nu toch lopen en zouden constructief verlopen.



Sergio Agüero is in 2021 einde contract bij Manchester City en dus wordt er nu al druk gespeculeerd over zijn toekomst. Zo zou Inter Miami zich nu melden voor de Argentijnse prijsschutter. Agüero zou niet ongevoelig blijven voor die interesse, aangezien hij op die manier vaker zijn zoontje zou kunnen zien.

Bij Real Madrid nemen ze de komende maanden dan weer mogelijk afscheid van Gareth Bale. Er zouden al gesprekken plaatsgevonden hebben met Tottenham waarbij de Spurs informeerden naar de voorwaarden voor een terugkeer van de Welshe flankaanvaller. Bale speelde al van 2007 tot 2013 voor Tottenham.

LEES OOK: Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Is Didillon een aanwinst voor Genk?

Meest recent

'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

32
32
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

61
61
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

44
44
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

142
142
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

293
293
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

105
105
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

242
242
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

220
220
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

127
127
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

122
122
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

86
86
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

86
86
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

423
423
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

148
148
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

47
47
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

294
294
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

366
366
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

279
279
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

335
335
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

269
269
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

511
511
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

790
790
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

549
549
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

708
708

Meer sportnieuws