Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

door
Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

Sportief directeur Michael Verschueren moet spelers verkopen, maar heel veel clubs kunnen de lonen van de overbodige spelers niet ophoesten. Bij een pak spelers liggen de looneisen dan ook véél te hoog.


La Dernière Heure weet dat Knowledge Musona jaarlijks maar liefst 1,15 miljoen euro bruto opstrijkt en Antonio Milic (uitgeleend aan Rayo Vallecano) 1 miljoen euro. Eerder raakte al bekend dat Kenneth Saief goed is voor een jaarloon van 1,2 miljoen euro bruto. Daarom dat Musona enkel op huurbasis haalbaar was voor KAS Eupen en waarom Saief nog altijd geen nieuwe club heeft gevonden. Het was daarom ook de reden waarom Alexandru Chipciu zo moeilijk weg te krijgen was, hij streek ook méér dan één miljoen euro bruto per jaar op. Kums verdiende 1,5 miljoen euro per jaar en Adrien Trebel kost Anderlecht jaarlijks 2,7 miljoen euro.

Volgens bepaalde bronnen verdient ook Pieter Gerkens een mooi loon met 500.000 euro per jaar, waardoor clubs als STVV hem afgelopen zomer niet haalbaar achtten. Een ondankbare taak dus voor Verschueren, die mogelijk het gelag moet gaan betalen voor het wanbeleid van bepaalde voorgangers. Met Samir Nasri haalde Verschueren ook een duurbetaalde speler die geen meerwaarde is, maar die is in de zomer einde contract en kostte inzake transferprijs 0 euro. De rest van de aanwinsten van afgelopen zomer doen het niet onaardig in Brussel, al moeten vooral Michel Vlap en Kemar Roofe zich nog meer gaan doorzetten. Bij hen is het nog te wisselvallig.

LEES OOK: Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

Zijn de lonen te hoog bij Anderlecht?

Meest recent

Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

5
5
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

3
3
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

145
145
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

164
164
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

35
35
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

163
163
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

250
250
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

315
315
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

593
593
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

113
113
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

494
494
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

609
609
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

285
285
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

178
178
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

70
70
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

179
179
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

76
76
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

94
94
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

252
252
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

699
699
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

118
118
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

198
198
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

317
317
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155

Meer sportnieuws