Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

door
Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

Sportief directeur Michael Verschueren moet spelers verkopen, maar heel veel clubs kunnen de lonen van de overbodige spelers niet ophoesten. Bij een pak spelers liggen de looneisen dan ook véél te hoog.


La Dernière Heure weet dat Knowledge Musona jaarlijks maar liefst 1,15 miljoen euro bruto opstrijkt en Antonio Milic (uitgeleend aan Rayo Vallecano) 1 miljoen euro. Eerder raakte al bekend dat Kenneth Saief goed is voor een jaarloon van 1,2 miljoen euro bruto. Daarom dat Musona enkel op huurbasis haalbaar was voor KAS Eupen en waarom Saief nog altijd geen nieuwe club heeft gevonden. Het was daarom ook de reden waarom Alexandru Chipciu zo moeilijk weg te krijgen was, hij streek ook méér dan één miljoen euro bruto per jaar op. Kums verdiende 1,5 miljoen euro per jaar en Adrien Trebel kost Anderlecht jaarlijks 2,7 miljoen euro.

Volgens bepaalde bronnen verdient ook Pieter Gerkens een mooi loon met 500.000 euro per jaar, waardoor clubs als STVV hem afgelopen zomer niet haalbaar achtten. Een ondankbare taak dus voor Verschueren, die mogelijk het gelag moet gaan betalen voor het wanbeleid van bepaalde voorgangers. Met Samir Nasri haalde Verschueren ook een duurbetaalde speler die geen meerwaarde is, maar die is in de zomer einde contract en kostte inzake transferprijs 0 euro. De rest van de aanwinsten van afgelopen zomer doen het niet onaardig in Brussel, al moeten vooral Michel Vlap en Kemar Roofe zich nog meer gaan doorzetten. Bij hen is het nog te wisselvallig.

LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Zijn de lonen te hoog bij Anderlecht?

Meest recent

'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

32
32
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

40
40
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

18
18
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

350
350
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

166
166
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

459
459
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

219
219
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

130
130
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

212
212
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

195
195
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

585
585
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

119
119
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

133
133
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

308
308
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

139
139
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

375
375
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

525
525
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

441
441
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

134
134
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

119
119
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

118
118
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

72
72
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

73
73

Meer sportnieuws