Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

door
Het grote probleem van Anderlecht: monsterlonen voor Musona, Saief & co

Sportief directeur Michael Verschueren moet spelers verkopen, maar heel veel clubs kunnen de lonen van de overbodige spelers niet ophoesten. Bij een pak spelers liggen de looneisen dan ook véél te hoog.


La Dernière Heure weet dat Knowledge Musona jaarlijks maar liefst 1,15 miljoen euro bruto opstrijkt en Antonio Milic (uitgeleend aan Rayo Vallecano) 1 miljoen euro. Eerder raakte al bekend dat Kenneth Saief goed is voor een jaarloon van 1,2 miljoen euro bruto. Daarom dat Musona enkel op huurbasis haalbaar was voor KAS Eupen en waarom Saief nog altijd geen nieuwe club heeft gevonden. Het was daarom ook de reden waarom Alexandru Chipciu zo moeilijk weg te krijgen was, hij streek ook méér dan één miljoen euro bruto per jaar op. Kums verdiende 1,5 miljoen euro per jaar en Adrien Trebel kost Anderlecht jaarlijks 2,7 miljoen euro.

Volgens bepaalde bronnen verdient ook Pieter Gerkens een mooi loon met 500.000 euro per jaar, waardoor clubs als STVV hem afgelopen zomer niet haalbaar achtten. Een ondankbare taak dus voor Verschueren, die mogelijk het gelag moet gaan betalen voor het wanbeleid van bepaalde voorgangers. Met Samir Nasri haalde Verschueren ook een duurbetaalde speler die geen meerwaarde is, maar die is in de zomer einde contract en kostte inzake transferprijs 0 euro. De rest van de aanwinsten van afgelopen zomer doen het niet onaardig in Brussel, al moeten vooral Michel Vlap en Kemar Roofe zich nog meer gaan doorzetten. Bij hen is het nog te wisselvallig.

LEES OOK: 'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

Zijn de lonen te hoog bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

26
26
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

4
4
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

140
140
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

553
553
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

91
91
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

14
14
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

62
62
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

62
62
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

411
411
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

233
233
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

121
121
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

102
102
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

386
386
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

542
542
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

314
314
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

130
130
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

98
98
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

146
146
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1397
1397
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

84
84
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

191
191
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

329
329

Meer sportnieuws