'Anderlecht wil 10 miljoen: drie opvallende namen op transferlijst'

1509 stemmen
'Anderlecht wil 10 miljoen: drie opvallende namen op transferlijst'

Voor RSC Anderlecht was er deze mercato één groot doel: de ruime spelersgroep grondig afslanken. Met het vertrek van onder meer Isaac Thelin, Emmanuel Sowah, Knowledge Musona, Luka Adzic en Alexandru Chipciu lukte dat ook behoorlijk. Alleen leverden deze spelers amper iets op.


En dat is natuurlijk een probleem, want de club kampt met de nodige financiële problemen en wil van uitgaande transfers gebruik maken om putten te dichten. Volgens La Dernière Heure is het zelfs de bedoeling om deze winter zo'n 10 miljoen euro aan transferinkomsten op te halen. Met de permanente transfer van Sven Kums naar AA Gent werd alvast een kleine twee miljoen euro van dat bedrag binnen gehaald. Maar om effectief aan deze som te geraken zal men niet voldoende hebben aan enkel de overbodige spelers, iets wat de club zelf ook lijkt te beseffen.

Zo werden ook een drietal spelers die regelmatig in actie komen op de transferlijst gezet: Elias Cobbaut, Francis Amuzu en Alexis Saelemaekers. RSCA zou hen via makelaars bij verschillende clubs hebben laten aanbieden. Er heerste ook interesse, maar voorlopig besloot geen enkele ploeg om door te drukken. Hun prijskaartjes liggen dan ook relatief hoog. Zoals eerder gemeld zou Cobbaut zo'n 10 miljoen euro moeten kosten, Saelemaekers moet naar verluidt 7 miljoen opbrengen en Amuzu vier miljoen. Afwachten op Paars-Wit slaagt in zijn opzet.

LEES OOK: Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Indien Anderlecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

9
9
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

82
82
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

50
50
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

92
92
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

100
100
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

114
114
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

387
387
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

128
128
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

106
106
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

322
322
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

241
241
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

78
78
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

558
558
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

208
208
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

162
162
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

478
478
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

226
226
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

342
342
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

438
438
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

821
821
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

318
318
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3833
3833
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

99
99
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156

Meer sportnieuws