'Anderlecht wil 10 miljoen: drie opvallende namen op transferlijst'

door
'Anderlecht wil 10 miljoen: drie opvallende namen op transferlijst'

Voor RSC Anderlecht was er deze mercato één groot doel: de ruime spelersgroep grondig afslanken. Met het vertrek van onder meer Isaac Thelin, Emmanuel Sowah, Knowledge Musona, Luka Adzic en Alexandru Chipciu lukte dat ook behoorlijk. Alleen leverden deze spelers amper iets op.


En dat is natuurlijk een probleem, want de club kampt met de nodige financiële problemen en wil van uitgaande transfers gebruik maken om putten te dichten. Volgens La Dernière Heure is het zelfs de bedoeling om deze winter zo'n 10 miljoen euro aan transferinkomsten op te halen. Met de permanente transfer van Sven Kums naar AA Gent werd alvast een kleine twee miljoen euro van dat bedrag binnen gehaald. Maar om effectief aan deze som te geraken zal men niet voldoende hebben aan enkel de overbodige spelers, iets wat de club zelf ook lijkt te beseffen.

Zo werden ook een drietal spelers die regelmatig in actie komen op de transferlijst gezet: Elias Cobbaut, Francis Amuzu en Alexis Saelemaekers. RSCA zou hen via makelaars bij verschillende clubs hebben laten aanbieden. Er heerste ook interesse, maar voorlopig besloot geen enkele ploeg om door te drukken. Hun prijskaartjes liggen dan ook relatief hoog. Zoals eerder gemeld zou Cobbaut zo'n 10 miljoen euro moeten kosten, Saelemaekers moet naar verluidt 7 miljoen opbrengen en Amuzu vier miljoen. Afwachten op Paars-Wit slaagt in zijn opzet.

LEES OOK: Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

Indien Anderlecht één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

43
43
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

81
81
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

186
186
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

310
310
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

280
280
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

175
175
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

240
240
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

201
201
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

303
303
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

346
346
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

515
515
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

249
249
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

309
309
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

335
335
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

421
421
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

269
269
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

355
355
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

668
668
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

465
465
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

158
158
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

915
915
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

396
396
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

86
86

Meer sportnieuws