Comeback Coucke claimt nummer één: Genk heeft Didillon niet nodig

1377
Comeback Coucke claimt nummer één: Genk heeft Didillon niet nodig

Vrijdag was er even paniek in het doorgaans rustige Genk. Maarten Vandevoordt, de eerste doelman van KRC Genk, blesseerde zich op training aan de elleboog. Het 17-jarige sluitstuk mocht meteen een kruis maken over de rest van het seizoen. Pech voor Hannes Wolf, die resoluut koos voor Vandevoordt als zijn vaste nummer één. 


De Duitse laptoptrainer startte zijn eerste drie wedstrijden bij Genk met Gaëtan Coucke in doel, maar na enkele mindere prestaties – en pijnlijke blunders – trok Wolf volledig de kaart van Vandevoordt. Voor Coucke was die degradatie allerminst aangenaam. Het vertrouwen van de 21-jarige kreeg een ferme deuk. 



En zou hij wel nog zijn kans krijgen bij Genk? Want ondertussen blijft good old Danny Vukovic naarstig werken aan zijn comeback. Niet vergeten dat de Australische doelman als vierde eindigde bij de trofee van Doelman van het Jaar. En dat in één seizoenshelft.

NOOD BREEKT WET

Voor de belangrijke wedstrijd tegen Zulte Waregem zat Wolf met grote kopzorgen. Geen Vukovic. Geen Vandevoordt. Wel ... Coucke. Noodgedwongen. Een andere keuze had hij niet. Bovendien was derde doelman Toby Leysen ook out met een knieblessure. De 18-jarige Seppe Bastiaens was als bankzitter de back-up voor Coucke – je weet maar nooit. Een onbelangrijke partij was het nochtans niet tegen Essevee, een rechtstreekse concurrent voor Genk in de strijd om play-off I.

Bij Coucke was van stress geen sprake. Allerminst. In de eerste helft kapte hij Cyle Larin uit. Achter zijn steunbeen (!) - zoals Vandevoordt ook probeerde tegen Napoli ... Aan zelfvertrouwen ontbrak het Coucke duidelijk niet. De opgeviste doelman keepte bevrijd en complexloos. Hij hield ook zijn netten schoon, en dat was nog maar de vierde keer dit seizoen. Ook dat zal voor een extra mentale opsteker zorgen, want het is niet dat Coucke helemaal geen werk te verrichten had tegen het verder vrij makke Zulte Waregem.

KNAPPE CLEAN SHEET

Vier keer moest Coucke de meubelen redden, de ene kans al wat gevaarlijker dan de andere. Na 19 minuten had hij een knappe voetveeg klaar op een enorme poging van Gianni Bruno. Net voor de rust was er nog een verrassend schot van Cyle Larin en een opwarmertje van Saido Berahino. Net na de koffie moest Coucke bij de les blijven op een kopbalpoging van Ibrahima Seck. Op basis van de kwaliteit van die kansen zou Coucke één doelpuntje moeten geslikt hebben. Maar dat deed hij dus niet. 



Coucke moest werken voor zijn vierde clean sheet dit seizoen, het is dus niet zo dat hij geen werk uit te voeren had. Van alle doelmannen in 1A hadden enkel Adam Jakubech (Moeskroen) en Hendrik Van Crombrugge (RSC Anderlecht) meer reddingen verricht dan Coucke. Zijn collega's moesten respectievelijk zes en vijf keer tussen komen in hun wedstrijd. 

COUCKE FOR NUMBER ONE

Bovendien bracht Coucke het Genkse spel méér bij dan enkel nuttige reddingen. Ook zijn voetenspel was een belangrijke meerwaarde. Zowat iedere pass op korte afstand eindigde bij een ploegmaat. Ook de passes op langere afstand bleken accuraat, 16 van zijn 23 gelanceerde lange ballen bereikten een Genks eindstation, een knap gemiddelde van 70%. Daarnaast zorgde Coucke zelf voor de assist bij het derde doelpunt van de avond. Altijd uitzonderlijk voor een doelman. 



Door het uitvallen van Vandevoordt blijft met Coucke slechts één volwaardige eerste doelman over bij Genk – met alle respect voor de youngsters Leysen en Bastiaens. Een deal met Thomas Didillon lijkt dan ook nabij, al zal die alleen maar komen met gegarandeerde speelminuten. Dan toch maar uitkijken voor een doelman die bereid is om tweede viool te spelen? Want deze Coucke verdient nu het volledig vertrouwen van Wolf. En ook van de club. Of het zelfvertrouwen van Coucke zou weleens écht een deuk kunnen krijgen. Dat zou pas betreurenswaardig zijn.

LEES OOK: Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

Moet Genk voluit de kaart trekken van Coucke?

Meest recent

Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

19
19
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

32
32
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

26
26
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

18
18
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

61
61
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

97
97
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

279
279
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

263
263
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

198
198
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

141
141
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

43
43
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

27
27
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

23
23
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

45
45
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

91
91
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

37
37
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

148
148
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

93
93
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

94
94
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

185
185
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

49
49
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

48
48
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

174
174
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

58
58
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

41
41

Meer sportnieuws