Comeback Coucke claimt nummer één: Genk heeft Didillon niet nodig

1377
Comeback Coucke claimt nummer één: Genk heeft Didillon niet nodig

Vrijdag was er even paniek in het doorgaans rustige Genk. Maarten Vandevoordt, de eerste doelman van KRC Genk, blesseerde zich op training aan de elleboog. Het 17-jarige sluitstuk mocht meteen een kruis maken over de rest van het seizoen. Pech voor Hannes Wolf, die resoluut koos voor Vandevoordt als zijn vaste nummer één. 


De Duitse laptoptrainer startte zijn eerste drie wedstrijden bij Genk met Gaëtan Coucke in doel, maar na enkele mindere prestaties – en pijnlijke blunders – trok Wolf volledig de kaart van Vandevoordt. Voor Coucke was die degradatie allerminst aangenaam. Het vertrouwen van de 21-jarige kreeg een ferme deuk. 



En zou hij wel nog zijn kans krijgen bij Genk? Want ondertussen blijft good old Danny Vukovic naarstig werken aan zijn comeback. Niet vergeten dat de Australische doelman als vierde eindigde bij de trofee van Doelman van het Jaar. En dat in één seizoenshelft.

NOOD BREEKT WET

Voor de belangrijke wedstrijd tegen Zulte Waregem zat Wolf met grote kopzorgen. Geen Vukovic. Geen Vandevoordt. Wel ... Coucke. Noodgedwongen. Een andere keuze had hij niet. Bovendien was derde doelman Toby Leysen ook out met een knieblessure. De 18-jarige Seppe Bastiaens was als bankzitter de back-up voor Coucke – je weet maar nooit. Een onbelangrijke partij was het nochtans niet tegen Essevee, een rechtstreekse concurrent voor Genk in de strijd om play-off I.

Bij Coucke was van stress geen sprake. Allerminst. In de eerste helft kapte hij Cyle Larin uit. Achter zijn steunbeen (!) - zoals Vandevoordt ook probeerde tegen Napoli ... Aan zelfvertrouwen ontbrak het Coucke duidelijk niet. De opgeviste doelman keepte bevrijd en complexloos. Hij hield ook zijn netten schoon, en dat was nog maar de vierde keer dit seizoen. Ook dat zal voor een extra mentale opsteker zorgen, want het is niet dat Coucke helemaal geen werk te verrichten had tegen het verder vrij makke Zulte Waregem.

KNAPPE CLEAN SHEET

Vier keer moest Coucke de meubelen redden, de ene kans al wat gevaarlijker dan de andere. Na 19 minuten had hij een knappe voetveeg klaar op een enorme poging van Gianni Bruno. Net voor de rust was er nog een verrassend schot van Cyle Larin en een opwarmertje van Saido Berahino. Net na de koffie moest Coucke bij de les blijven op een kopbalpoging van Ibrahima Seck. Op basis van de kwaliteit van die kansen zou Coucke één doelpuntje moeten geslikt hebben. Maar dat deed hij dus niet. 



Coucke moest werken voor zijn vierde clean sheet dit seizoen, het is dus niet zo dat hij geen werk uit te voeren had. Van alle doelmannen in 1A hadden enkel Adam Jakubech (Moeskroen) en Hendrik Van Crombrugge (RSC Anderlecht) meer reddingen verricht dan Coucke. Zijn collega's moesten respectievelijk zes en vijf keer tussen komen in hun wedstrijd. 

COUCKE FOR NUMBER ONE

Bovendien bracht Coucke het Genkse spel méér bij dan enkel nuttige reddingen. Ook zijn voetenspel was een belangrijke meerwaarde. Zowat iedere pass op korte afstand eindigde bij een ploegmaat. Ook de passes op langere afstand bleken accuraat, 16 van zijn 23 gelanceerde lange ballen bereikten een Genks eindstation, een knap gemiddelde van 70%. Daarnaast zorgde Coucke zelf voor de assist bij het derde doelpunt van de avond. Altijd uitzonderlijk voor een doelman. 



Door het uitvallen van Vandevoordt blijft met Coucke slechts één volwaardige eerste doelman over bij Genk – met alle respect voor de youngsters Leysen en Bastiaens. Een deal met Thomas Didillon lijkt dan ook nabij, al zal die alleen maar komen met gegarandeerde speelminuten. Dan toch maar uitkijken voor een doelman die bereid is om tweede viool te spelen? Want deze Coucke verdient nu het volledig vertrouwen van Wolf. En ook van de club. Of het zelfvertrouwen van Coucke zou weleens écht een deuk kunnen krijgen. Dat zou pas betreurenswaardig zijn.

LEES OOK: Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

Moet Genk voluit de kaart trekken van Coucke?

Meest recent

Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

39
39
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

123
123
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

122
122
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

145
145
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

444
444
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

435
435
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

312
312
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

455
455
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

518
518
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

279
279
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

512
512
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

117
117
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

679
679
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

682
682
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

842
842
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1093
1093
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

641
641
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

413
413
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

308
308
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

858
858
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

808
808
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

325
325
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

190
190
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

89
89
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

406
406

Meer sportnieuws