TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge geeft de Argentijnse Adolfo Gaich niet zomaar op. De bekende Argentijnse journalist César Luis Merlo meldt dat het bod werd verhoogd tot net geen 15 miljoen dollar (zo'n 13.5 miljoen euro, wat overeenkomt met zijn afkoopclausule). Dat zou van hem de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League maken. Daarnaast behoudt zijn club San Lorenzo een percentage op de mogelijke doorverkoopsom én krijgt het de spits nog tot eind dit seizoen ter beschikking. Aan uitgaande zijde zou Dion Cools volgens Het Belang van Limburg zijn zinnen hebben gezet op een vertrek ondanks zijn invalbeurt van zondag.

KRC Genk zag maandag opnieuw één van zijn kampioenenmakers vertrekken, zo werd een akkoord met Aston Villa bereikt omtrent de transfer van Ally Samatta. Een vervanger lijken de Limburgers niet te gaan halen, maar een nieuwe doelman komt er sowieso bij. Volgens La Dernière Heure zou de landskampioen gepolst hebben achter Thomas Didillon, maar Anderlecht wil hem enkel verkopen en niet verhuren. Ook een vroegtijdige terugkeer van Nordin Jackers, momenteel verhuurd aan Waasland-Beveren, wordt hier en daar geopperd.

Standard liet Paul-José Mpoku voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) naar Al Wahda vertrekken, dinsdagmiddag werd hij daar officieel voorgesteld. En de Rouches kijken nu uit naar mogelijke versterking. Ze zouden onder meer bij AA Gent willen aankloppen om er Brecht Dejaegere weg te halen, tenminste toch volgens Het Belang van Limburg. Een uitleenbeurt met aankoopoptie zou een piste zijn, maar de kans bestaat ook dat Standard helemaal geen vervanger zal aantrekken.

RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits, maar die zoektocht verloopt bijzonder krampachtig, net zoals de hele mercato eigenlijk. En mogelijk krijgt sportieve baas Michael Verschueren daarvoor de rekening gepresenteerd. Diverse bronnen melden dat hij allicht aan zijn laatste maanden in zijn huidige functie bezig is. Volgens Sport/Voetbalmagazine zou de nieuwe extern adviseur Wouter Vandenhaute al op zoek zijn naar een mogelijke vervanger, iemand die over een groot netwerk beschikt dat de club de komende mercato's kan helpen.

Zoals verwacht heeft KV Kortrijk de transfers van Timothy Derijck en Gary Kagelmacher afgerond. Via de clubwebsite maakten de West-Vlamingen beide transfers bekend. Derijck komt over van Gent en tekende een contract tot 2022 bij de Kerels. Kagelmacher keert dan weer terug naar zijn thuisland bij Penarol.

BUITENLAND
FC Barcelona zou dan toch een vervanger voor de geblesseerde Luis Suarez willen aantrekken en daarvoor zou het broeden op een ware transferbom. Zo zette Mundo Deportivo Arsenal-spits Pierre Emerick Aubameyang dinsdag op de voorpagina. De Gabonnees is momenteel één van de sterkhouders bij de Gunners en dus zullen de Londenaren hem niet zonder slag of stoot laten gaan. Daarom houden de Catalanen enkele alternatieven achter de hand. Rodrigo bijvoorbeeld, die sterk bezig is namens Valencia. Bij SPORT denkt men dan weer dat Timo Werner van RB Leipzig de verkozene is om Suarez te doen vergeten. Maar ook hij zal een smak geld moeten kosten.

Volgens La Gazzetta dello Sport heeft AC Milan de beste papieren in de strijd om Dani Olmo. De Italiaanse traditieclub zou een akkoord op clubniveau hebben bereikt met Dinamo Zagreb voor een bedrag van ongeveer 20 miljoen euro. De Italiaanse krant weet echter ook dat er nog geen akkoord is gevonden met de speler zelf, waardoor er mogelijk nog kapers op de kust zijn. Zo zouden Tottenham en Wolverhampton zich ondertussen gemeld hebben omtrent de Spaanse international.

Volgens het Spaanse DefensaCentral is de overgang van Donny van de Beek richting Real Madrid rond. De Nederlandse middenvelder zou de Amsterdammers een slordige 60 miljoen euro opbrengen. Daardoor heeft Ajax voldoende financiële ruimte om een degelijke vervanger voor de international aan te trekken. Ook het Franse toptalent Eduard Camavinga wordt gelinkt aan de Koninklijke.

In de Italiaanse media is Internazionale vol zelfvertrouwen dat het Christian Eriksen binnenkort zal binnenhalen, maar het verschil in vraag en aanbod blijft schommelen rond acht miljoen euro. Voorlopig wil niemand water bij de wijn doen, maar de speler zelf wil zo snel mogelijk tot een oplossing komen. Via zijn makelaar Martin Schoots wordt er een vergelijk gezocht met Tottenham.

Bayern München zou graag nog een rechtsback aan de selectie willen toevoegen. De Spanjaard Álvaro Odriozola staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje van de Duitse topclub. Normaal gezien mag hij weldra beschikken bij Real Madrid.

LEES OOK: Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Genk moet een rechtstreekse vervanger voor Samatta halen ...

Meest recent

Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

24
24
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

41
41
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

18
18
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

132
132
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

74
74
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

134
134
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

135
135
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

56
56
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

207
207
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

79
79
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

81
81
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

109
109
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

60
60
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

212
212
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

199
199
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

205
205
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

139
139
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

147
147
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

129
129
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

61
61
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

59
59
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

82
82
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

494
494
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

151
151
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

95
95

Meer sportnieuws