TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge geeft de Argentijnse Adolfo Gaich niet zomaar op. De bekende Argentijnse journalist César Luis Merlo meldt dat het bod werd verhoogd tot net geen 15 miljoen dollar (zo'n 13.5 miljoen euro, wat overeenkomt met zijn afkoopclausule). Dat zou van hem de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League maken. Daarnaast behoudt zijn club San Lorenzo een percentage op de mogelijke doorverkoopsom én krijgt het de spits nog tot eind dit seizoen ter beschikking. Aan uitgaande zijde zou Dion Cools volgens Het Belang van Limburg zijn zinnen hebben gezet op een vertrek ondanks zijn invalbeurt van zondag.

KRC Genk zag maandag opnieuw één van zijn kampioenenmakers vertrekken, zo werd een akkoord met Aston Villa bereikt omtrent de transfer van Ally Samatta. Een vervanger lijken de Limburgers niet te gaan halen, maar een nieuwe doelman komt er sowieso bij. Volgens La Dernière Heure zou de landskampioen gepolst hebben achter Thomas Didillon, maar Anderlecht wil hem enkel verkopen en niet verhuren. Ook een vroegtijdige terugkeer van Nordin Jackers, momenteel verhuurd aan Waasland-Beveren, wordt hier en daar geopperd.

Standard liet Paul-José Mpoku voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) naar Al Wahda vertrekken, dinsdagmiddag werd hij daar officieel voorgesteld. En de Rouches kijken nu uit naar mogelijke versterking. Ze zouden onder meer bij AA Gent willen aankloppen om er Brecht Dejaegere weg te halen, tenminste toch volgens Het Belang van Limburg. Een uitleenbeurt met aankoopoptie zou een piste zijn, maar de kans bestaat ook dat Standard helemaal geen vervanger zal aantrekken.

RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits, maar die zoektocht verloopt bijzonder krampachtig, net zoals de hele mercato eigenlijk. En mogelijk krijgt sportieve baas Michael Verschueren daarvoor de rekening gepresenteerd. Diverse bronnen melden dat hij allicht aan zijn laatste maanden in zijn huidige functie bezig is. Volgens Sport/Voetbalmagazine zou de nieuwe extern adviseur Wouter Vandenhaute al op zoek zijn naar een mogelijke vervanger, iemand die over een groot netwerk beschikt dat de club de komende mercato's kan helpen.

Zoals verwacht heeft KV Kortrijk de transfers van Timothy Derijck en Gary Kagelmacher afgerond. Via de clubwebsite maakten de West-Vlamingen beide transfers bekend. Derijck komt over van Gent en tekende een contract tot 2022 bij de Kerels. Kagelmacher keert dan weer terug naar zijn thuisland bij Penarol.

BUITENLAND
FC Barcelona zou dan toch een vervanger voor de geblesseerde Luis Suarez willen aantrekken en daarvoor zou het broeden op een ware transferbom. Zo zette Mundo Deportivo Arsenal-spits Pierre Emerick Aubameyang dinsdag op de voorpagina. De Gabonnees is momenteel één van de sterkhouders bij de Gunners en dus zullen de Londenaren hem niet zonder slag of stoot laten gaan. Daarom houden de Catalanen enkele alternatieven achter de hand. Rodrigo bijvoorbeeld, die sterk bezig is namens Valencia. Bij SPORT denkt men dan weer dat Timo Werner van RB Leipzig de verkozene is om Suarez te doen vergeten. Maar ook hij zal een smak geld moeten kosten.

Volgens La Gazzetta dello Sport heeft AC Milan de beste papieren in de strijd om Dani Olmo. De Italiaanse traditieclub zou een akkoord op clubniveau hebben bereikt met Dinamo Zagreb voor een bedrag van ongeveer 20 miljoen euro. De Italiaanse krant weet echter ook dat er nog geen akkoord is gevonden met de speler zelf, waardoor er mogelijk nog kapers op de kust zijn. Zo zouden Tottenham en Wolverhampton zich ondertussen gemeld hebben omtrent de Spaanse international.

Volgens het Spaanse DefensaCentral is de overgang van Donny van de Beek richting Real Madrid rond. De Nederlandse middenvelder zou de Amsterdammers een slordige 60 miljoen euro opbrengen. Daardoor heeft Ajax voldoende financiële ruimte om een degelijke vervanger voor de international aan te trekken. Ook het Franse toptalent Eduard Camavinga wordt gelinkt aan de Koninklijke.

In de Italiaanse media is Internazionale vol zelfvertrouwen dat het Christian Eriksen binnenkort zal binnenhalen, maar het verschil in vraag en aanbod blijft schommelen rond acht miljoen euro. Voorlopig wil niemand water bij de wijn doen, maar de speler zelf wil zo snel mogelijk tot een oplossing komen. Via zijn makelaar Martin Schoots wordt er een vergelijk gezocht met Tottenham.

Bayern München zou graag nog een rechtsback aan de selectie willen toevoegen. De Spanjaard Álvaro Odriozola staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje van de Duitse topclub. Normaal gezien mag hij weldra beschikken bij Real Madrid.

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Genk moet een rechtstreekse vervanger voor Samatta halen ...

Meest recent

'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

85
85
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

238
238
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

129
129
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

62
62
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

62
62
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

62
62
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

199
199
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

91
91
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

143
143
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

59
59
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

248
248
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

228
228
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

253
253
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

371
371
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

307
307
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

143
143
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

175
175
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

198
198
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

432
432
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

251
251
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

162
162
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

166
166
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

122
122
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

220
220

Meer sportnieuws