TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge geeft de Argentijnse Adolfo Gaich niet zomaar op. De bekende Argentijnse journalist César Luis Merlo meldt dat het bod werd verhoogd tot net geen 15 miljoen dollar (zo'n 13.5 miljoen euro, wat overeenkomt met zijn afkoopclausule). Dat zou van hem de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League maken. Daarnaast behoudt zijn club San Lorenzo een percentage op de mogelijke doorverkoopsom én krijgt het de spits nog tot eind dit seizoen ter beschikking. Aan uitgaande zijde zou Dion Cools volgens Het Belang van Limburg zijn zinnen hebben gezet op een vertrek ondanks zijn invalbeurt van zondag.

KRC Genk zag maandag opnieuw één van zijn kampioenenmakers vertrekken, zo werd een akkoord met Aston Villa bereikt omtrent de transfer van Ally Samatta. Een vervanger lijken de Limburgers niet te gaan halen, maar een nieuwe doelman komt er sowieso bij. Volgens La Dernière Heure zou de landskampioen gepolst hebben achter Thomas Didillon, maar Anderlecht wil hem enkel verkopen en niet verhuren. Ook een vroegtijdige terugkeer van Nordin Jackers, momenteel verhuurd aan Waasland-Beveren, wordt hier en daar geopperd.

Standard liet Paul-José Mpoku voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) naar Al Wahda vertrekken, dinsdagmiddag werd hij daar officieel voorgesteld. En de Rouches kijken nu uit naar mogelijke versterking. Ze zouden onder meer bij AA Gent willen aankloppen om er Brecht Dejaegere weg te halen, tenminste toch volgens Het Belang van Limburg. Een uitleenbeurt met aankoopoptie zou een piste zijn, maar de kans bestaat ook dat Standard helemaal geen vervanger zal aantrekken.

RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits, maar die zoektocht verloopt bijzonder krampachtig, net zoals de hele mercato eigenlijk. En mogelijk krijgt sportieve baas Michael Verschueren daarvoor de rekening gepresenteerd. Diverse bronnen melden dat hij allicht aan zijn laatste maanden in zijn huidige functie bezig is. Volgens Sport/Voetbalmagazine zou de nieuwe extern adviseur Wouter Vandenhaute al op zoek zijn naar een mogelijke vervanger, iemand die over een groot netwerk beschikt dat de club de komende mercato's kan helpen.

Zoals verwacht heeft KV Kortrijk de transfers van Timothy Derijck en Gary Kagelmacher afgerond. Via de clubwebsite maakten de West-Vlamingen beide transfers bekend. Derijck komt over van Gent en tekende een contract tot 2022 bij de Kerels. Kagelmacher keert dan weer terug naar zijn thuisland bij Penarol.

BUITENLAND
FC Barcelona zou dan toch een vervanger voor de geblesseerde Luis Suarez willen aantrekken en daarvoor zou het broeden op een ware transferbom. Zo zette Mundo Deportivo Arsenal-spits Pierre Emerick Aubameyang dinsdag op de voorpagina. De Gabonnees is momenteel één van de sterkhouders bij de Gunners en dus zullen de Londenaren hem niet zonder slag of stoot laten gaan. Daarom houden de Catalanen enkele alternatieven achter de hand. Rodrigo bijvoorbeeld, die sterk bezig is namens Valencia. Bij SPORT denkt men dan weer dat Timo Werner van RB Leipzig de verkozene is om Suarez te doen vergeten. Maar ook hij zal een smak geld moeten kosten.

Volgens La Gazzetta dello Sport heeft AC Milan de beste papieren in de strijd om Dani Olmo. De Italiaanse traditieclub zou een akkoord op clubniveau hebben bereikt met Dinamo Zagreb voor een bedrag van ongeveer 20 miljoen euro. De Italiaanse krant weet echter ook dat er nog geen akkoord is gevonden met de speler zelf, waardoor er mogelijk nog kapers op de kust zijn. Zo zouden Tottenham en Wolverhampton zich ondertussen gemeld hebben omtrent de Spaanse international.

Volgens het Spaanse DefensaCentral is de overgang van Donny van de Beek richting Real Madrid rond. De Nederlandse middenvelder zou de Amsterdammers een slordige 60 miljoen euro opbrengen. Daardoor heeft Ajax voldoende financiële ruimte om een degelijke vervanger voor de international aan te trekken. Ook het Franse toptalent Eduard Camavinga wordt gelinkt aan de Koninklijke.

In de Italiaanse media is Internazionale vol zelfvertrouwen dat het Christian Eriksen binnenkort zal binnenhalen, maar het verschil in vraag en aanbod blijft schommelen rond acht miljoen euro. Voorlopig wil niemand water bij de wijn doen, maar de speler zelf wil zo snel mogelijk tot een oplossing komen. Via zijn makelaar Martin Schoots wordt er een vergelijk gezocht met Tottenham.

Bayern München zou graag nog een rechtsback aan de selectie willen toevoegen. De Spanjaard Álvaro Odriozola staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje van de Duitse topclub. Normaal gezien mag hij weldra beschikken bij Real Madrid.

LEES OOK: 'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Genk moet een rechtstreekse vervanger voor Samatta halen ...

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

70
70
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

57
57
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

46
46
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

374
374
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

431
431
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

343
343
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

74
74
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

365
365
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

675
675
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

124
124
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

695
695
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

188
188
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

389
389
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

197
197
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

353
353
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

440
440
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

257
257
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

365
365
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

336
336
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

380
380
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

598
598

Meer sportnieuws