TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

293
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge geeft de Argentijnse Adolfo Gaich niet zomaar op. De bekende Argentijnse journalist César Luis Merlo meldt dat het bod werd verhoogd tot net geen 15 miljoen dollar (zo'n 13.5 miljoen euro, wat overeenkomt met zijn afkoopclausule). Dat zou van hem de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League maken. Daarnaast behoudt zijn club San Lorenzo een percentage op de mogelijke doorverkoopsom én krijgt het de spits nog tot eind dit seizoen ter beschikking. Aan uitgaande zijde zou Dion Cools volgens Het Belang van Limburg zijn zinnen hebben gezet op een vertrek ondanks zijn invalbeurt van zondag.

KRC Genk zag maandag opnieuw één van zijn kampioenenmakers vertrekken, zo werd een akkoord met Aston Villa bereikt omtrent de transfer van Ally Samatta. Een vervanger lijken de Limburgers niet te gaan halen, maar een nieuwe doelman komt er sowieso bij. Volgens La Dernière Heure zou de landskampioen gepolst hebben achter Thomas Didillon, maar Anderlecht wil hem enkel verkopen en niet verhuren. Ook een vroegtijdige terugkeer van Nordin Jackers, momenteel verhuurd aan Waasland-Beveren, wordt hier en daar geopperd.

Standard liet Paul-José Mpoku voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) naar Al Wahda vertrekken, dinsdagmiddag werd hij daar officieel voorgesteld. En de Rouches kijken nu uit naar mogelijke versterking. Ze zouden onder meer bij AA Gent willen aankloppen om er Brecht Dejaegere weg te halen, tenminste toch volgens Het Belang van Limburg. Een uitleenbeurt met aankoopoptie zou een piste zijn, maar de kans bestaat ook dat Standard helemaal geen vervanger zal aantrekken.

RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits, maar die zoektocht verloopt bijzonder krampachtig, net zoals de hele mercato eigenlijk. En mogelijk krijgt sportieve baas Michael Verschueren daarvoor de rekening gepresenteerd. Diverse bronnen melden dat hij allicht aan zijn laatste maanden in zijn huidige functie bezig is. Volgens Sport/Voetbalmagazine zou de nieuwe extern adviseur Wouter Vandenhaute al op zoek zijn naar een mogelijke vervanger, iemand die over een groot netwerk beschikt dat de club de komende mercato's kan helpen.

Zoals verwacht heeft KV Kortrijk de transfers van Timothy Derijck en Gary Kagelmacher afgerond. Via de clubwebsite maakten de West-Vlamingen beide transfers bekend. Derijck komt over van Gent en tekende een contract tot 2022 bij de Kerels. Kagelmacher keert dan weer terug naar zijn thuisland bij Penarol.

BUITENLAND
FC Barcelona zou dan toch een vervanger voor de geblesseerde Luis Suarez willen aantrekken en daarvoor zou het broeden op een ware transferbom. Zo zette Mundo Deportivo Arsenal-spits Pierre Emerick Aubameyang dinsdag op de voorpagina. De Gabonnees is momenteel één van de sterkhouders bij de Gunners en dus zullen de Londenaren hem niet zonder slag of stoot laten gaan. Daarom houden de Catalanen enkele alternatieven achter de hand. Rodrigo bijvoorbeeld, die sterk bezig is namens Valencia. Bij SPORT denkt men dan weer dat Timo Werner van RB Leipzig de verkozene is om Suarez te doen vergeten. Maar ook hij zal een smak geld moeten kosten.

Volgens La Gazzetta dello Sport heeft AC Milan de beste papieren in de strijd om Dani Olmo. De Italiaanse traditieclub zou een akkoord op clubniveau hebben bereikt met Dinamo Zagreb voor een bedrag van ongeveer 20 miljoen euro. De Italiaanse krant weet echter ook dat er nog geen akkoord is gevonden met de speler zelf, waardoor er mogelijk nog kapers op de kust zijn. Zo zouden Tottenham en Wolverhampton zich ondertussen gemeld hebben omtrent de Spaanse international.

Volgens het Spaanse DefensaCentral is de overgang van Donny van de Beek richting Real Madrid rond. De Nederlandse middenvelder zou de Amsterdammers een slordige 60 miljoen euro opbrengen. Daardoor heeft Ajax voldoende financiële ruimte om een degelijke vervanger voor de international aan te trekken. Ook het Franse toptalent Eduard Camavinga wordt gelinkt aan de Koninklijke.

In de Italiaanse media is Internazionale vol zelfvertrouwen dat het Christian Eriksen binnenkort zal binnenhalen, maar het verschil in vraag en aanbod blijft schommelen rond acht miljoen euro. Voorlopig wil niemand water bij de wijn doen, maar de speler zelf wil zo snel mogelijk tot een oplossing komen. Via zijn makelaar Martin Schoots wordt er een vergelijk gezocht met Tottenham.

Bayern München zou graag nog een rechtsback aan de selectie willen toevoegen. De Spanjaard Álvaro Odriozola staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje van de Duitse topclub. Normaal gezien mag hij weldra beschikken bij Real Madrid.

LEES OOK: Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Genk moet een rechtstreekse vervanger voor Samatta halen ...

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

136
136
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

56
56
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

273
273
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

96
96
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

118
118
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

160
160
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

95
95
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

381
381
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

134
134
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

50
50
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

638
638
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

250
250
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

395
395
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

423
423
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

611
611
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

190
190
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

112
112
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

261
261
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

506
506
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

898
898
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

829
829
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1009
1009
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

830
830
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

505
505
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws