TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

293 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club wil record verpulveren, Barça broedt op bom'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge geeft de Argentijnse Adolfo Gaich niet zomaar op. De bekende Argentijnse journalist César Luis Merlo meldt dat het bod werd verhoogd tot net geen 15 miljoen dollar (zo'n 13.5 miljoen euro, wat overeenkomt met zijn afkoopclausule). Dat zou van hem de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League maken. Daarnaast behoudt zijn club San Lorenzo een percentage op de mogelijke doorverkoopsom én krijgt het de spits nog tot eind dit seizoen ter beschikking. Aan uitgaande zijde zou Dion Cools volgens Het Belang van Limburg zijn zinnen hebben gezet op een vertrek ondanks zijn invalbeurt van zondag.

KRC Genk zag maandag opnieuw één van zijn kampioenenmakers vertrekken, zo werd een akkoord met Aston Villa bereikt omtrent de transfer van Ally Samatta. Een vervanger lijken de Limburgers niet te gaan halen, maar een nieuwe doelman komt er sowieso bij. Volgens La Dernière Heure zou de landskampioen gepolst hebben achter Thomas Didillon, maar Anderlecht wil hem enkel verkopen en niet verhuren. Ook een vroegtijdige terugkeer van Nordin Jackers, momenteel verhuurd aan Waasland-Beveren, wordt hier en daar geopperd.

Standard liet Paul-José Mpoku voor amper 2 miljoen euro (exclusief bonussen) naar Al Wahda vertrekken, dinsdagmiddag werd hij daar officieel voorgesteld. En de Rouches kijken nu uit naar mogelijke versterking. Ze zouden onder meer bij AA Gent willen aankloppen om er Brecht Dejaegere weg te halen, tenminste toch volgens Het Belang van Limburg. Een uitleenbeurt met aankoopoptie zou een piste zijn, maar de kans bestaat ook dat Standard helemaal geen vervanger zal aantrekken.

RSC Anderlecht blijft werk maken van een nieuwe spits, maar die zoektocht verloopt bijzonder krampachtig, net zoals de hele mercato eigenlijk. En mogelijk krijgt sportieve baas Michael Verschueren daarvoor de rekening gepresenteerd. Diverse bronnen melden dat hij allicht aan zijn laatste maanden in zijn huidige functie bezig is. Volgens Sport/Voetbalmagazine zou de nieuwe extern adviseur Wouter Vandenhaute al op zoek zijn naar een mogelijke vervanger, iemand die over een groot netwerk beschikt dat de club de komende mercato's kan helpen.

Zoals verwacht heeft KV Kortrijk de transfers van Timothy Derijck en Gary Kagelmacher afgerond. Via de clubwebsite maakten de West-Vlamingen beide transfers bekend. Derijck komt over van Gent en tekende een contract tot 2022 bij de Kerels. Kagelmacher keert dan weer terug naar zijn thuisland bij Penarol.

BUITENLAND
FC Barcelona zou dan toch een vervanger voor de geblesseerde Luis Suarez willen aantrekken en daarvoor zou het broeden op een ware transferbom. Zo zette Mundo Deportivo Arsenal-spits Pierre Emerick Aubameyang dinsdag op de voorpagina. De Gabonnees is momenteel één van de sterkhouders bij de Gunners en dus zullen de Londenaren hem niet zonder slag of stoot laten gaan. Daarom houden de Catalanen enkele alternatieven achter de hand. Rodrigo bijvoorbeeld, die sterk bezig is namens Valencia. Bij SPORT denkt men dan weer dat Timo Werner van RB Leipzig de verkozene is om Suarez te doen vergeten. Maar ook hij zal een smak geld moeten kosten.

Volgens La Gazzetta dello Sport heeft AC Milan de beste papieren in de strijd om Dani Olmo. De Italiaanse traditieclub zou een akkoord op clubniveau hebben bereikt met Dinamo Zagreb voor een bedrag van ongeveer 20 miljoen euro. De Italiaanse krant weet echter ook dat er nog geen akkoord is gevonden met de speler zelf, waardoor er mogelijk nog kapers op de kust zijn. Zo zouden Tottenham en Wolverhampton zich ondertussen gemeld hebben omtrent de Spaanse international.

Volgens het Spaanse DefensaCentral is de overgang van Donny van de Beek richting Real Madrid rond. De Nederlandse middenvelder zou de Amsterdammers een slordige 60 miljoen euro opbrengen. Daardoor heeft Ajax voldoende financiële ruimte om een degelijke vervanger voor de international aan te trekken. Ook het Franse toptalent Eduard Camavinga wordt gelinkt aan de Koninklijke.

In de Italiaanse media is Internazionale vol zelfvertrouwen dat het Christian Eriksen binnenkort zal binnenhalen, maar het verschil in vraag en aanbod blijft schommelen rond acht miljoen euro. Voorlopig wil niemand water bij de wijn doen, maar de speler zelf wil zo snel mogelijk tot een oplossing komen. Via zijn makelaar Martin Schoots wordt er een vergelijk gezocht met Tottenham.

Bayern München zou graag nog een rechtsback aan de selectie willen toevoegen. De Spanjaard Álvaro Odriozola staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje van de Duitse topclub. Normaal gezien mag hij weldra beschikken bij Real Madrid.

LEES OOK: 'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Genk moet een rechtstreekse vervanger voor Samatta halen ...

Meest recent

'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

21
21
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

16
16
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

207
207
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

552
552
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

283
283
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

287
287
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

87
87
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

326
326
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

484
484
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

303
303
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

440
440
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

590
590
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

623
623
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

753
753
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

91
91
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

281
281
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

351
351
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1088
1088
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

56
56
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

876
876
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

553
553
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

401
401
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

955
955
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

186
186
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

239
239

Meer sportnieuws