'Vandenhaute onderneemt meteen stappen bij Anderlecht'

door
'Vandenhaute onderneemt meteen stappen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht wist maandag een akkoord te vinden met AA Gent omtrent de definitieve transfer van Sven Kums. Eerder werden ook al Emmanuel Sowah, Isaac Thelin, Alexandru Chipciu en Knowledge Musona van de hand gedaan. Aan inkomende zijde is Michael Murillo voorlopig echter de enige nieuwkomer.


Nochtans is RSCA al heel de mercato lang nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits. En door het straffe debuut van Antoine Colassin werd enigszins gemaskeerd dat die zoektocht allerminst naar wens verloopt. Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft dat deels te maken met een gebrek aan doortastendheid, maar vooral ook met de slechte financiële situatie waarin de club zich momenteel bevindt.

Paars-Wit kan het zich bijvoorbeeld niet meer permitteren om de hoogste salarissen te betalen, laat staan om zware commissies neer te leggen. En dat is uiteraard niet aantrekkelijk voor spelers noch managers. "Voor buitenlanders is Anderlecht niet meer de eerste bestemming in België. Maar dat is niet alles: als een speler mag kiezen tussen Young Boys Bern en Anderlecht, dan zal hij altijd voor het eerste gaan", getuigt een makelaar die regelmatig zaken deed met de club.

Bij Sport/Voetbalmagazine schrijft men dan ook dat Anderlecht creatief moet zijn en aan de slag moet in markten die het tot dusver amper verkende, zoals bepaalde delen in Zuid-Amerika en Afrika. Bovendien zou ook een nieuwe sportief directeur met een groot netwerk geen kwaad kunnen. Volgens het weekblad zou extern adviseur Wouter Vandenhaute voor dat idee gewonnen zijn. "Hij verkende voor nieuwjaar al de markt", klinkt het.

LEES OOK: 'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

Anderlecht moet een nieuwe sportief directeur aanstellen ...

Meest recent

'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

12
12
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

383
383
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

35
35
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

31
31
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

689
689
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

33
33
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

133
133
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

436
436
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

283
283
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

687
687
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

229
229
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

564
564
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

103
103
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

577
577
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

393
393
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

732
732
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

630
630
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

197
197
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

120
120
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

514
514
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

450
450
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

264
264
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

227
227
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

373
373

Meer sportnieuws