'Vandenhaute onderneemt meteen stappen bij Anderlecht'

2623 stemmen
'Vandenhaute onderneemt meteen stappen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht wist maandag een akkoord te vinden met AA Gent omtrent de definitieve transfer van Sven Kums. Eerder werden ook al Emmanuel Sowah, Isaac Thelin, Alexandru Chipciu en Knowledge Musona van de hand gedaan. Aan inkomende zijde is Michael Murillo voorlopig echter de enige nieuwkomer.


Nochtans is RSCA al heel de mercato lang nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits. En door het straffe debuut van Antoine Colassin werd enigszins gemaskeerd dat die zoektocht allerminst naar wens verloopt. Volgens Sport/Voetbalmagazine heeft dat deels te maken met een gebrek aan doortastendheid, maar vooral ook met de slechte financiële situatie waarin de club zich momenteel bevindt.

Paars-Wit kan het zich bijvoorbeeld niet meer permitteren om de hoogste salarissen te betalen, laat staan om zware commissies neer te leggen. En dat is uiteraard niet aantrekkelijk voor spelers noch managers. "Voor buitenlanders is Anderlecht niet meer de eerste bestemming in België. Maar dat is niet alles: als een speler mag kiezen tussen Young Boys Bern en Anderlecht, dan zal hij altijd voor het eerste gaan", getuigt een makelaar die regelmatig zaken deed met de club.

Bij Sport/Voetbalmagazine schrijft men dan ook dat Anderlecht creatief moet zijn en aan de slag moet in markten die het tot dusver amper verkende, zoals bepaalde delen in Zuid-Amerika en Afrika. Bovendien zou ook een nieuwe sportief directeur met een groot netwerk geen kwaad kunnen. Volgens het weekblad zou extern adviseur Wouter Vandenhaute voor dat idee gewonnen zijn. "Hij verkende voor nieuwjaar al de markt", klinkt het.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Anderlecht moet een nieuwe sportief directeur aanstellen ...

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

17
17
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

19
19
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

10
10
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

122
122
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

75
75
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

249
249
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

200
200
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

631
631
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

317
317
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

603
603
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

396
396
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

608
608
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

686
686
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

1000
1000

Meer sportnieuws