Standard ziet volgende sterkhouder vertrekken: Mpoku naar Emiraten

124 stemmen
Standard ziet volgende sterkhouder vertrekken: Mpoku naar Emiraten

Het nieuws geraakte nog maar pas bekend dat verdediger Dimitri Lavalée na dit seizoen andere oorden opzoekt, of daar dient de volgende vertrekker bij Standard zich alweer aan. Paul-José Mpoku zou nu namelijk toch op het punt staan om zijn biezen te pakken op Sclessin.

De Rouches hoopten de middenvelder deze zomer al van de hand te doen, maar dat zag hij niet echt zitten. Een recent bod van Al-Wahda werd dan weer door Standard zelf afgeslagen, die boter bij de vis wouden nu Mpoku weer een basisplaats wist af te dwingen in Luik. Tegen KV Mechelen behoorde hij echter niet tot de selectie, officieel omwille van medische redenen. Volgens La Dernière Heure speelden evenwel vooral transferperikelen een rol, want Al-Wahda zou haar bod verhoogd hebben tot 1,5 miljoen euro plus bonussen. Al is dat voor Standard naar verluidt nog steeds niet voldoende.

UPDATE 18u45

Beide teams hebben nu blijkbaar toch een akkoord gevonden, want Het Nieuwsblad meldt dat Mpoku alsnog op weg is naar Al-Wahda. De Congolese international vertoeft momenteel zelfs al in de Verenigde Arabische Emiraten, waar hij dinsdag een ongetwijfeld uiterst lucratief tot medio 2021 zal ondertekenen. Hoeveel Standard nu precies vangt voor de geboren clubman, is voorlopig dan weer nog niet geweten. Na Renaud Emond ziet Michel Preud'homme zo alleszins wel een tweede titularis in het midden van de campagne de deur uitwandelen.

UPDATE 21/01

De transfer van Paul José Mpoku is op enkele dagen tijd helemaal afgerond. Zo maakte zijn makelaarsbureau Stirr Associates via Twitter bekend dat hij de overstap maakt naar Al-Wahda. Na Renaud Emond dus een tweede sterkhouder die vertrekt bij Standard.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
20

Juiste beslissing van Standard?

Meest recent

‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

28
28
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

112
112
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

20
20
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

87
87
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

303
303
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

470
470
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

44
44
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

76
76
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

90
90
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

239
239
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

47
47
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

119
119
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

567
567
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

478
478
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

177
177
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

91
91
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

97
97
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

215
215
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

76
76
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

134
134
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

443
443

Meer sportnieuws