Arsène Wenger: "Arsenal heeft bij deze overgang zijn ziel verloren"

178 stemmen
Arsène Wenger:

In de zomer van 2018 verliet Arsène Wenger na maar liefst 22 jaar zijn liefde Arsenal. De Fransman maakte als manager de verhuizing van Highbury naar het Emirates Stadium mee. Bij deze overgang heeft Arsenal 'zijn ziel' verloren, zo stelt Wenger tegenover beIN Sports.


"We vertrokken van Highbury, een stadion dat te vergelijken is met Anfield. Het stadion had een ziel. Er is een nieuw stadion gebouwd, maar de ziel van Arsenal is op Highbury achtergebleven. Arsenal heeft daarna nooit zijn ziel teruggevonden", aldus Wenger. "Vanwege de veiligheid konden we nooit dezelfde sfeer creëren als er op Highbury was", benadrukt Wenger om aan te geven dat er geen andere keus was.

"De afstand tussen het veld en de tribunes moest bijvoorbeeld groter, zodat er ambulances naar binnen konden. De tribunes konden ook minder stijl gebouwd worden en dat alles bij elkaar heeft ervoor gezorgd dat men er niet in geslaagd is om de sfeer van Highbury te creëren in het Emirates Stadium", vervolgt Wenger. Momenteel staat Liverpool dik aan kop in de Premier League, The Reds verloren nog geen enkele competitiewedstrijd en zijn hard op weg om ongeslagen kampioen van Engeland te worden. Dit lukte één keer eerder, namelijk Arsenal in het seizoen 2003/04, onder leiding van Arsène Wenger.

"Je kijkt naar het aantal doelpunten dat ze maken en incasseren. Ze zijn heel erg goed. Liverpool speelt intelligent voetbal, de spelers maken intelligente beslissingen op het veld. Mijn ervaring leert dat er een bepaald geloof moet bestaan als je het hele seizoen ongeslagen wilt blijven. Dat is heel moeilijk, omdat je een speciale reeks neerzet en op een gegeven moment de angst ontstaat dat je verliest. Ik zie dat Liverpool op dit moment alles in huis heeft om dit voor elkaar te krijgen."

LEES OOK: 'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Eens met Wenger?

Meest recent

Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

1
1
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

161
161
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

13
13
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

70
70
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

61
61
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

481
481
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

529
529
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

67
67
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

620
620
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

255
255
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

104
104
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

887
887
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

835
835
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

148
148
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

316
316
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

139
139
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

611
611
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

203
203
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

141
141
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

900
900
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

363
363
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

783
783
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

616
616
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

924
924
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

73
73

Meer sportnieuws