TRANSFERUURTJE 1/2: 'Guardiola kan City verlaten, Club denkt aan Italiaan'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Guardiola kan City verlaten, Club denkt aan Italiaan'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge speurt deze winter vooral naar opportuniteiten en het zou daarbij ook in Italië beland zijn. Club zou namelijk zijn oog laten vallen hebben op Fabiano Parisi, een 19-jarige linkerflankspeler van de Italiaanse derdeklasser Avellino. De jongeling wordt wel ook gevolgd door verschillende teams uit de Serie A.



Anderlecht zoekt dan weer vooral een spits, al lijkt daarover twijfel ontstaan te zijn na het sterke debuut van Antoine Colassin zondag. Zo lijkt er onenigheid te zijn tussen Vincent Kompany en Franky Vercauteren. Kompany leek aan te geven dat er geen haast was bij de komst van een nieuwe aanvaller, terwijl Vercauteren vindt dat versterking wél noodzakelijk is.

Desondanks valt wel weer de naam van Lukasz Teodorczyk. De geruchten worden vooral gevoed door de aanwezigheid van Mogi Bayat op Anderlecht zondag en het feit dat de Pool op overschot is bij Udinese. Desondanks lijkt zijn profiel niet helemaal in het huidige Anderlecht te passen.



KRC Genk zal nog een extra doelman aantrekken nu het seizoen van Maarten Vandevoordt wellicht voorbij is. Daarbij vallen nu ook de namen van Frank Boeckx en Alex Craninx. Naar die eerste zou Genk echter enkel vrijblijvend gepolst hebben, terwijl Craninx aan onze redactie vertelde dat hij nog niets gehoord heeft van Genk. De keeper van Molde lijkt wel open te staan voor een transfer.

Ook Lovre Kalinic werd de voorbije dagen genoemd, maar Genk lijkt naast de Kroaat van Aston Villa te grijpen. Hij zou volgens Franse bronnen op weg zijn naar Toulouse.



Bij Standard blijft de interesse voor Paul-José Mpoku aanhouden. Onlangs wezen de Rouches een bod van Al Wahda af, maar de club uit het Midden-Oosten geeft niet op. Ze zouden hun bod verhoogd hebben naar 1,5 miljoen euro, maar ook dat werd door Standard afgewezen. Ze zouden minstens 3,5 miljoen willen.

BUITENLAND

Pep Guardiola gaf onlangs nog aan bij Manchester City te blijven, maar desondanks mag hij zich toch aan een aanbieding verwachten. PSG zou de Spanjaard willen binnenhalen als nieuwe trainer voor volgend seizoen, ondanks zijn lopende contract in Manchester. Eerst zullen ze in Parijs uiteraard Thomas Tuchel op straat moeten zetten.



FC Barcelona kan door het uitvallen van Luis Suarez nog wel een nieuwe spits gebruiken en Lionel Messi zou het clubbestuur alvast een stevig verzoek gedaan hebben. Hij zou aandringen op de komst van Sergio Agüero als vervanger. De kans dat die transfer er ook effectief komt deze maand, lijkt echter nihil.

Bij PSG lijken ze intussen op ramkoers te zitten met Edinson Cavani. Die heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Atletico Madrid en de Spanjaarden deden ook een bod van 10 miljoen euro. PSG wil echter meer en veegde het bod dus van tafel. Dat was dan weer niet naar de zin van Cavani en dus dreigt een stevig conflict tussen club en speler.

LEES OOK: Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Zou PSG een goede keuze zijn voor Guardiola?

Meest recent

Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

14
14
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

55
55
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

31
31
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

117
117
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

241
241
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

204
204
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

130
130
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

245
245
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

285
285
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

462
462
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

90
90
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

212
212
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

179
179
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

96
96
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

175
175
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

206
206
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

458
458
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

436
436
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

257
257
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

462
462
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

56
56
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

512
512
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

414
414
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

807
807

Meer sportnieuws