TRANSFERUURTJE 1/2: 'Guardiola kan City verlaten, Club denkt aan Italiaan'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Guardiola kan City verlaten, Club denkt aan Italiaan'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge speurt deze winter vooral naar opportuniteiten en het zou daarbij ook in Italië beland zijn. Club zou namelijk zijn oog laten vallen hebben op Fabiano Parisi, een 19-jarige linkerflankspeler van de Italiaanse derdeklasser Avellino. De jongeling wordt wel ook gevolgd door verschillende teams uit de Serie A.



Anderlecht zoekt dan weer vooral een spits, al lijkt daarover twijfel ontstaan te zijn na het sterke debuut van Antoine Colassin zondag. Zo lijkt er onenigheid te zijn tussen Vincent Kompany en Franky Vercauteren. Kompany leek aan te geven dat er geen haast was bij de komst van een nieuwe aanvaller, terwijl Vercauteren vindt dat versterking wél noodzakelijk is.

Desondanks valt wel weer de naam van Lukasz Teodorczyk. De geruchten worden vooral gevoed door de aanwezigheid van Mogi Bayat op Anderlecht zondag en het feit dat de Pool op overschot is bij Udinese. Desondanks lijkt zijn profiel niet helemaal in het huidige Anderlecht te passen.



KRC Genk zal nog een extra doelman aantrekken nu het seizoen van Maarten Vandevoordt wellicht voorbij is. Daarbij vallen nu ook de namen van Frank Boeckx en Alex Craninx. Naar die eerste zou Genk echter enkel vrijblijvend gepolst hebben, terwijl Craninx aan onze redactie vertelde dat hij nog niets gehoord heeft van Genk. De keeper van Molde lijkt wel open te staan voor een transfer.

Ook Lovre Kalinic werd de voorbije dagen genoemd, maar Genk lijkt naast de Kroaat van Aston Villa te grijpen. Hij zou volgens Franse bronnen op weg zijn naar Toulouse.



Bij Standard blijft de interesse voor Paul-José Mpoku aanhouden. Onlangs wezen de Rouches een bod van Al Wahda af, maar de club uit het Midden-Oosten geeft niet op. Ze zouden hun bod verhoogd hebben naar 1,5 miljoen euro, maar ook dat werd door Standard afgewezen. Ze zouden minstens 3,5 miljoen willen.

BUITENLAND

Pep Guardiola gaf onlangs nog aan bij Manchester City te blijven, maar desondanks mag hij zich toch aan een aanbieding verwachten. PSG zou de Spanjaard willen binnenhalen als nieuwe trainer voor volgend seizoen, ondanks zijn lopende contract in Manchester. Eerst zullen ze in Parijs uiteraard Thomas Tuchel op straat moeten zetten.



FC Barcelona kan door het uitvallen van Luis Suarez nog wel een nieuwe spits gebruiken en Lionel Messi zou het clubbestuur alvast een stevig verzoek gedaan hebben. Hij zou aandringen op de komst van Sergio Agüero als vervanger. De kans dat die transfer er ook effectief komt deze maand, lijkt echter nihil.

Bij PSG lijken ze intussen op ramkoers te zitten met Edinson Cavani. Die heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Atletico Madrid en de Spanjaarden deden ook een bod van 10 miljoen euro. PSG wil echter meer en veegde het bod dus van tafel. Dat was dan weer niet naar de zin van Cavani en dus dreigt een stevig conflict tussen club en speler.

LEES OOK: Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Zou PSG een goede keuze zijn voor Guardiola?

Meest recent

'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

21
21
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

115
115
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

193
193
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

83
83
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

69
69
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

165
165
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

342
342
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

138
138
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

334
334
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

119
119
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

175
175
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

162
162
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

244
244
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

630
630
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

159
159
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

269
269
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

226
226
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

110
110
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

164
164
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

343
343
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

301
301
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

358
358
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

261
261

Meer sportnieuws