TRANSFERUURTJE 1/2: 'Guardiola kan City verlaten, Club denkt aan Italiaan'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Guardiola kan City verlaten, Club denkt aan Italiaan'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge speurt deze winter vooral naar opportuniteiten en het zou daarbij ook in Italië beland zijn. Club zou namelijk zijn oog laten vallen hebben op Fabiano Parisi, een 19-jarige linkerflankspeler van de Italiaanse derdeklasser Avellino. De jongeling wordt wel ook gevolgd door verschillende teams uit de Serie A.



Anderlecht zoekt dan weer vooral een spits, al lijkt daarover twijfel ontstaan te zijn na het sterke debuut van Antoine Colassin zondag. Zo lijkt er onenigheid te zijn tussen Vincent Kompany en Franky Vercauteren. Kompany leek aan te geven dat er geen haast was bij de komst van een nieuwe aanvaller, terwijl Vercauteren vindt dat versterking wél noodzakelijk is.

Desondanks valt wel weer de naam van Lukasz Teodorczyk. De geruchten worden vooral gevoed door de aanwezigheid van Mogi Bayat op Anderlecht zondag en het feit dat de Pool op overschot is bij Udinese. Desondanks lijkt zijn profiel niet helemaal in het huidige Anderlecht te passen.



KRC Genk zal nog een extra doelman aantrekken nu het seizoen van Maarten Vandevoordt wellicht voorbij is. Daarbij vallen nu ook de namen van Frank Boeckx en Alex Craninx. Naar die eerste zou Genk echter enkel vrijblijvend gepolst hebben, terwijl Craninx aan onze redactie vertelde dat hij nog niets gehoord heeft van Genk. De keeper van Molde lijkt wel open te staan voor een transfer.

Ook Lovre Kalinic werd de voorbije dagen genoemd, maar Genk lijkt naast de Kroaat van Aston Villa te grijpen. Hij zou volgens Franse bronnen op weg zijn naar Toulouse.



Bij Standard blijft de interesse voor Paul-José Mpoku aanhouden. Onlangs wezen de Rouches een bod van Al Wahda af, maar de club uit het Midden-Oosten geeft niet op. Ze zouden hun bod verhoogd hebben naar 1,5 miljoen euro, maar ook dat werd door Standard afgewezen. Ze zouden minstens 3,5 miljoen willen.

BUITENLAND

Pep Guardiola gaf onlangs nog aan bij Manchester City te blijven, maar desondanks mag hij zich toch aan een aanbieding verwachten. PSG zou de Spanjaard willen binnenhalen als nieuwe trainer voor volgend seizoen, ondanks zijn lopende contract in Manchester. Eerst zullen ze in Parijs uiteraard Thomas Tuchel op straat moeten zetten.



FC Barcelona kan door het uitvallen van Luis Suarez nog wel een nieuwe spits gebruiken en Lionel Messi zou het clubbestuur alvast een stevig verzoek gedaan hebben. Hij zou aandringen op de komst van Sergio Agüero als vervanger. De kans dat die transfer er ook effectief komt deze maand, lijkt echter nihil.

Bij PSG lijken ze intussen op ramkoers te zitten met Edinson Cavani. Die heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar Atletico Madrid en de Spanjaarden deden ook een bod van 10 miljoen euro. PSG wil echter meer en veegde het bod dus van tafel. Dat was dan weer niet naar de zin van Cavani en dus dreigt een stevig conflict tussen club en speler.

LEES OOK: 'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Zou PSG een goede keuze zijn voor Guardiola?

Meest recent

'Overmars aan zet: 4 sterkhouders Antwerp gratis weg?'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

1
1
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

69
69
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

83
83
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

136
136
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

302
302
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

205
205
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

196
196
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

164
164
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

234
234
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

126
126
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

241
241
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

61
61
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

175
175
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

271
271
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

296
296
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

293
293
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

389
389
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

344
344
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

159
159
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

60
60
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

291
291
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

596
596
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

485
485
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258

Meer sportnieuws