'Ligue 1-club dreigt transfer Cercle nog te kapen'

door
'Ligue 1-club dreigt transfer Cercle nog te kapen'

Cercle Brugge staat er momenteel bijzonder slecht voor, maar de Vereniging geeft zich niet zomaar gewonnen in de strijd tegen degradatie. Om zich te wapenen haalde Groen-Zwart deze mercato al een drietal aanwinsten in huis. En er zou nu ook een nieuwe aanvaller onderweg zijn naar Jan breydel.

Volgens Tunesische bronnen nadert Cercle immers een akkoord over de Congolees Guy Mbenza. Deze 19-jarige puntaanvaller is momenteel eigendom van Stade Tunisien, de huidige nummer drie in de Tunesische eerste klasse. Hij is bezig aan een goed seizoen en scoorde inmiddels al zes keer in twaalf competitiewedstrijden.

Een deal is wel nog niet helemaal rond. Maandag klonk het dat beide clubs onderhandelden over een definitieve transfer, waarbij Mbenza een contract van twee en half seizoen zou kunnen tekenen. Maar nu blijkt dat Cercle eerder mikt op een huurbeurt tot eind dit seizoen, eventueel met aankoopoptie. Afwachten dus hoe het dossier evolueert.

UPDATE 15/01 
Cercle lijkt Mbenza helemaal binnen te halen. Volgens Monde News heeft de aanvaller Stade Tunisien verlaten en is hij op weg naar België om zijn transfer naar Cercle af te ronden. De jonge Congolees lijkt zo de vierde aanwinst van de Bruggelingen deze maand te worden, na Hotic, Christie-Davies en Eppel.

UPDATE 19/01
Cercle dreigt alsnog naast de komst van Mbenza te grijpen. Africa Foot United meldt immers dat de Bruggelingen wel een akkoord hadden met Stade Tunisien over een transfer, maar dat Amiens zich nu ook in de strijd gemengd heeft. De Franse eersteklasser zou een bod van 600.000 euro uitgebracht hebben. Dat ligt dus hoger dan de 450.000 euro die Cercle geboden zou hebben. De kans lijkt dus groot dat de Tunesiërs op het Franse bod in zullen gana of de prijs voor Cercle zullen opdrijven.

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Zal Cercle hem nog binnenhalen?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

15
15
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

32
32
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

137
137
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

22
22
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

149
149
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

267
267
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

90
90
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

170
170
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

172
172
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

183
183
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

454
454
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

422
422
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

27
27
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

63
63
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

942
942
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

282
282
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

161
161
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

62
62
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

735
735
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

373
373
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

237
237
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

175
175
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

50
50

Meer sportnieuws