'Ligue 1-club dreigt transfer Cercle nog te kapen'

279 stemmen
'Ligue 1-club dreigt transfer Cercle nog te kapen'

Cercle Brugge staat er momenteel bijzonder slecht voor, maar de Vereniging geeft zich niet zomaar gewonnen in de strijd tegen degradatie. Om zich te wapenen haalde Groen-Zwart deze mercato al een drietal aanwinsten in huis. En er zou nu ook een nieuwe aanvaller onderweg zijn naar Jan breydel.

Volgens Tunesische bronnen nadert Cercle immers een akkoord over de Congolees Guy Mbenza. Deze 19-jarige puntaanvaller is momenteel eigendom van Stade Tunisien, de huidige nummer drie in de Tunesische eerste klasse. Hij is bezig aan een goed seizoen en scoorde inmiddels al zes keer in twaalf competitiewedstrijden.

Een deal is wel nog niet helemaal rond. Maandag klonk het dat beide clubs onderhandelden over een definitieve transfer, waarbij Mbenza een contract van twee en half seizoen zou kunnen tekenen. Maar nu blijkt dat Cercle eerder mikt op een huurbeurt tot eind dit seizoen, eventueel met aankoopoptie. Afwachten dus hoe het dossier evolueert.

UPDATE 15/01 
Cercle lijkt Mbenza helemaal binnen te halen. Volgens Monde News heeft de aanvaller Stade Tunisien verlaten en is hij op weg naar België om zijn transfer naar Cercle af te ronden. De jonge Congolees lijkt zo de vierde aanwinst van de Bruggelingen deze maand te worden, na Hotic, Christie-Davies en Eppel.

UPDATE 19/01
Cercle dreigt alsnog naast de komst van Mbenza te grijpen. Africa Foot United meldt immers dat de Bruggelingen wel een akkoord hadden met Stade Tunisien over een transfer, maar dat Amiens zich nu ook in de strijd gemengd heeft. De Franse eersteklasser zou een bod van 600.000 euro uitgebracht hebben. Dat ligt dus hoger dan de 450.000 euro die Cercle geboden zou hebben. De kans lijkt dus groot dat de Tunesiërs op het Franse bod in zullen gana of de prijs voor Cercle zullen opdrijven.

LEES OOK: Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Zal Cercle hem nog binnenhalen?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

36
36
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

36
36
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

111
111
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

359
359
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

506
506
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

468
468
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

79
79
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

399
399
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

537
537
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

235
235
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

464
464
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

394
394
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

751
751
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws