'Ligue 1-club dreigt transfer Cercle nog te kapen'

279
'Ligue 1-club dreigt transfer Cercle nog te kapen'

Cercle Brugge staat er momenteel bijzonder slecht voor, maar de Vereniging geeft zich niet zomaar gewonnen in de strijd tegen degradatie. Om zich te wapenen haalde Groen-Zwart deze mercato al een drietal aanwinsten in huis. En er zou nu ook een nieuwe aanvaller onderweg zijn naar Jan breydel.

Volgens Tunesische bronnen nadert Cercle immers een akkoord over de Congolees Guy Mbenza. Deze 19-jarige puntaanvaller is momenteel eigendom van Stade Tunisien, de huidige nummer drie in de Tunesische eerste klasse. Hij is bezig aan een goed seizoen en scoorde inmiddels al zes keer in twaalf competitiewedstrijden.

Een deal is wel nog niet helemaal rond. Maandag klonk het dat beide clubs onderhandelden over een definitieve transfer, waarbij Mbenza een contract van twee en half seizoen zou kunnen tekenen. Maar nu blijkt dat Cercle eerder mikt op een huurbeurt tot eind dit seizoen, eventueel met aankoopoptie. Afwachten dus hoe het dossier evolueert.

UPDATE 15/01 
Cercle lijkt Mbenza helemaal binnen te halen. Volgens Monde News heeft de aanvaller Stade Tunisien verlaten en is hij op weg naar België om zijn transfer naar Cercle af te ronden. De jonge Congolees lijkt zo de vierde aanwinst van de Bruggelingen deze maand te worden, na Hotic, Christie-Davies en Eppel.

UPDATE 19/01
Cercle dreigt alsnog naast de komst van Mbenza te grijpen. Africa Foot United meldt immers dat de Bruggelingen wel een akkoord hadden met Stade Tunisien over een transfer, maar dat Amiens zich nu ook in de strijd gemengd heeft. De Franse eersteklasser zou een bod van 600.000 euro uitgebracht hebben. Dat ligt dus hoger dan de 450.000 euro die Cercle geboden zou hebben. De kans lijkt dus groot dat de Tunesiërs op het Franse bod in zullen gana of de prijs voor Cercle zullen opdrijven.

LEES OOK: Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

Zal Cercle hem nog binnenhalen?

Meest recent

Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

7
7
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

60
60
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

95
95
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

53
53
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

30
30
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

100
100
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

66
66
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

24
24
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

409
409
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

94
94
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

63
63
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

166
166
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

302
302
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

101
101
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

340
340
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

159
159
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56

Meer sportnieuws