Anderlecht fysiek onderuit: "Je zag spelers echt instorten"

door
Anderlecht fysiek onderuit:

RSC Anderlecht speelde zondag een sterke eerste helft tegen Club Brugge en was zelfs een tijdje de betere ploeg. Maar in de tweede helft lag het niveau bij Paars-Wit een stuk lager. Vooral fysiek hadden de Brusselaars het bijzonder moeilijk om het tempo vol te houden.


Al na goed een uur spelen zaten verschillende spelers op hun tandvlees. Bij Antoine Colassin was dat bijvoorbeeld nog begrijpelijk tijdens zijn eerste match op het hoogste niveau. Maar ook ervaren pionnen zoals Nacer Chadli zaten er in de tweede helft helemaal door. Opvallend voor een wedstrijd meteen na een rustperiode van een klein maandje.

Analist Jan Mulder stelde zich dan ook grote vragen bij de fysieke paraatheid van zijn ex-club. "Een kwartier voor tijd zag je bepaalde spelers echt instorten van krakkemikkigheid. Chadli, Kompany een klein beetje, die nieuwe spits Colassin, ... . Dat ze veel hebben gegeven in de eerste helft? Maar het duurt toch twee keer drie kwartier? Dat is al zeventig jaar zo. Als je maar een uur aan dat tempo en die intensiteit kan spelen, is het soort miniatuurvoetbal. Ik vind dat kwalijk", klonk het bij Play Sports.

Vooral het feit dat Chadli andermaal fysiek door de mand viel, doet bij Mulder de wenkbrauwen fronsen. De Rode Duivel is nochtans al een tweetal maanden terug na zijn laatste blessure. "Tien jaar geleden bij Twente ga ik ook vaak naar hem kijken, mijn zoon Youri was daar toen assistent. Van hetzelfde laken een pak. Altijd zeer breekbaar. Dan speelde hij een keer goed, dan heeft hij weer twee weken last aan de heup, de griep, een ingegroeide nagel, ... ."

LEES OOK: Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Anderlecht heeft al heel het seizoen een fysiek probleem ...

Meest recent

Wout wint Roubaix! Voetbalwereld geniet mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

9
9
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

74
74
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

19
19
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

56
56
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

63
63
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

118
118
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

111
111
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

172
172
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

130
130
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

176
176
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

213
213
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

279
279
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

138
138
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

216
216
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

109
109
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

256
256
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

198
198

Meer sportnieuws