Anderlecht fysiek onderuit: "Je zag spelers echt instorten"

door
Anderlecht fysiek onderuit:

RSC Anderlecht speelde zondag een sterke eerste helft tegen Club Brugge en was zelfs een tijdje de betere ploeg. Maar in de tweede helft lag het niveau bij Paars-Wit een stuk lager. Vooral fysiek hadden de Brusselaars het bijzonder moeilijk om het tempo vol te houden.


Al na goed een uur spelen zaten verschillende spelers op hun tandvlees. Bij Antoine Colassin was dat bijvoorbeeld nog begrijpelijk tijdens zijn eerste match op het hoogste niveau. Maar ook ervaren pionnen zoals Nacer Chadli zaten er in de tweede helft helemaal door. Opvallend voor een wedstrijd meteen na een rustperiode van een klein maandje.

Analist Jan Mulder stelde zich dan ook grote vragen bij de fysieke paraatheid van zijn ex-club. "Een kwartier voor tijd zag je bepaalde spelers echt instorten van krakkemikkigheid. Chadli, Kompany een klein beetje, die nieuwe spits Colassin, ... . Dat ze veel hebben gegeven in de eerste helft? Maar het duurt toch twee keer drie kwartier? Dat is al zeventig jaar zo. Als je maar een uur aan dat tempo en die intensiteit kan spelen, is het soort miniatuurvoetbal. Ik vind dat kwalijk", klonk het bij Play Sports.

Vooral het feit dat Chadli andermaal fysiek door de mand viel, doet bij Mulder de wenkbrauwen fronsen. De Rode Duivel is nochtans al een tweetal maanden terug na zijn laatste blessure. "Tien jaar geleden bij Twente ga ik ook vaak naar hem kijken, mijn zoon Youri was daar toen assistent. Van hetzelfde laken een pak. Altijd zeer breekbaar. Dan speelde hij een keer goed, dan heeft hij weer twee weken last aan de heup, de griep, een ingegroeide nagel, ... ."

LEES OOK: Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Anderlecht heeft al heel het seizoen een fysiek probleem ...

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

25
25
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

21
21
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

52
52
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

179
179
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

35
35
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

66
66
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

43
43
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

24
24
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

336
336
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

282
282
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

108
108
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

28
28
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

185
185
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

119
119
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

73
73
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

192
192
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

439
439
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

438
438
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

738
738
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

390
390
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

104
104
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

130
130
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

267
267

Meer sportnieuws