Anderlecht fysiek onderuit: "Je zag spelers echt instorten"

704 stemmen
Anderlecht fysiek onderuit:

RSC Anderlecht speelde zondag een sterke eerste helft tegen Club Brugge en was zelfs een tijdje de betere ploeg. Maar in de tweede helft lag het niveau bij Paars-Wit een stuk lager. Vooral fysiek hadden de Brusselaars het bijzonder moeilijk om het tempo vol te houden.


Al na goed een uur spelen zaten verschillende spelers op hun tandvlees. Bij Antoine Colassin was dat bijvoorbeeld nog begrijpelijk tijdens zijn eerste match op het hoogste niveau. Maar ook ervaren pionnen zoals Nacer Chadli zaten er in de tweede helft helemaal door. Opvallend voor een wedstrijd meteen na een rustperiode van een klein maandje.

Analist Jan Mulder stelde zich dan ook grote vragen bij de fysieke paraatheid van zijn ex-club. "Een kwartier voor tijd zag je bepaalde spelers echt instorten van krakkemikkigheid. Chadli, Kompany een klein beetje, die nieuwe spits Colassin, ... . Dat ze veel hebben gegeven in de eerste helft? Maar het duurt toch twee keer drie kwartier? Dat is al zeventig jaar zo. Als je maar een uur aan dat tempo en die intensiteit kan spelen, is het soort miniatuurvoetbal. Ik vind dat kwalijk", klonk het bij Play Sports.

Vooral het feit dat Chadli andermaal fysiek door de mand viel, doet bij Mulder de wenkbrauwen fronsen. De Rode Duivel is nochtans al een tweetal maanden terug na zijn laatste blessure. "Tien jaar geleden bij Twente ga ik ook vaak naar hem kijken, mijn zoon Youri was daar toen assistent. Van hetzelfde laken een pak. Altijd zeer breekbaar. Dan speelde hij een keer goed, dan heeft hij weer twee weken last aan de heup, de griep, een ingegroeide nagel, ... ."

LEES OOK: 'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Anderlecht heeft al heel het seizoen een fysiek probleem ...

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

48
48
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

53
53
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

29
29
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

106
106
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

400
400
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

75
75
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

150
150
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

309
309
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

919
919
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

503
503
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

32
32
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

930
930
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

437
437
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

820
820
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

565
565
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

584
584
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws