Anderlecht fysiek onderuit: "Je zag spelers echt instorten"

door
Anderlecht fysiek onderuit:

RSC Anderlecht speelde zondag een sterke eerste helft tegen Club Brugge en was zelfs een tijdje de betere ploeg. Maar in de tweede helft lag het niveau bij Paars-Wit een stuk lager. Vooral fysiek hadden de Brusselaars het bijzonder moeilijk om het tempo vol te houden.


Al na goed een uur spelen zaten verschillende spelers op hun tandvlees. Bij Antoine Colassin was dat bijvoorbeeld nog begrijpelijk tijdens zijn eerste match op het hoogste niveau. Maar ook ervaren pionnen zoals Nacer Chadli zaten er in de tweede helft helemaal door. Opvallend voor een wedstrijd meteen na een rustperiode van een klein maandje.

Analist Jan Mulder stelde zich dan ook grote vragen bij de fysieke paraatheid van zijn ex-club. "Een kwartier voor tijd zag je bepaalde spelers echt instorten van krakkemikkigheid. Chadli, Kompany een klein beetje, die nieuwe spits Colassin, ... . Dat ze veel hebben gegeven in de eerste helft? Maar het duurt toch twee keer drie kwartier? Dat is al zeventig jaar zo. Als je maar een uur aan dat tempo en die intensiteit kan spelen, is het soort miniatuurvoetbal. Ik vind dat kwalijk", klonk het bij Play Sports.

Vooral het feit dat Chadli andermaal fysiek door de mand viel, doet bij Mulder de wenkbrauwen fronsen. De Rode Duivel is nochtans al een tweetal maanden terug na zijn laatste blessure. "Tien jaar geleden bij Twente ga ik ook vaak naar hem kijken, mijn zoon Youri was daar toen assistent. Van hetzelfde laken een pak. Altijd zeer breekbaar. Dan speelde hij een keer goed, dan heeft hij weer twee weken last aan de heup, de griep, een ingegroeide nagel, ... ."

LEES OOK: 'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Anderlecht heeft al heel het seizoen een fysiek probleem ...

Meest recent

Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

4
4
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

14
14
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

98
98
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

182
182
Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

113
113
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

48
48
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

100
100
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

131
131
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

376
376
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

314
314
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

223
223
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

242
242
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

204
204
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

137
137
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

152
152
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

63
63
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

190
190
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

461
461
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

423
423
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

298
298
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

149
149
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

463
463
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

97
97
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

862
862
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

295
295

Meer sportnieuws