Liverpool klopt United en heeft titel nu echt binnen handbereik

door
Liverpool klopt United en heeft titel nu echt binnen handbereik

In de Premier League heeft Liverpool FC optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij achtervolgers Manchester City, Leicester en Chelsea. De oppermachtige leider haalde het zondagavond in eigen huis van Manchester United na doelpunten van Virgil van Dijk en Mohamed Salah. De voorsprong telt nu alweer zestien punten, waardoor de titel wel heel dichtbij komt.


Liverpool had tot de hoekschop in de veertiende minuut nog weinig gevaar gesticht, maar nam wel direct de leiding in eigen huis. Van Dijk torende boven Harry Maguire uit en kopte de bal overtuigend achter doelman David de Gea, die alleen maar kon toekijken.

Van Dijk speelde ook een hoofdrol bij de tweede goal van de avond. De Nederlander zou De Gea in diens gebied hebben gehinderd en dus werd de treffer van Roberto Firmino geannuleerd, al gebeurde dat pas na ingrijpen van de VAR. Diezelfde videoscheidsrechter was het kort daarna wél eens met de assistent-scheidsrechter voor het afkeuren van de treffer van Georginio Wijnaldum.

Liverpool was de bovenliggende ploeg op Anfield en kreeg genoeg kansen op de 2-0. Jordan Henderson was er nog het dichtst bij, maar zijn schoot eindigde op de paal. De formatie van Ole Gunnar Solskjaer mocht daardoor blijven geloven in het toebrengen van nieuw zeldzaam puntenverlies van de aartsrivaal. Fred had daar verantwoordelijk voor kunnen zijn, maar zijn schot werd gepareerd door doelman Alisson Becker. Het doelpunt van Van Dijk bleek beslissend, al maakte Mohamed Salah in extremis voor de zekerheid ook nog de 2-0.

LEES OOK: 'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Denkt u dat Liverpool de titel nog uit handen geeft?

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

2
2
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

27
27
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

13
13
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

11
11
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

34
34
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

87
87
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

21
21
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

64
64
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

88
88
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

70
70
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

124
124
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

359
359
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

103
103
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

346
346
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

302
302
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

471
471
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

238
238
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

689
689
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

583
583
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

248
248
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

91
91
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

134
134
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

393
393

Meer sportnieuws